Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

17 stycznia 2019 18:42 | Aktualności

KOBYLA WYGRAŁA 1000 KSIĄŻEK W KONKURSIE EMPIKU

Od 1 do 21 października trwał internetowy konkurs czytelniczy Empiku pt. „Tysiąc powodów by czytać". Był to konkurs o charakterze ogólnokrajowym, w którym 12 zwycięskich szkolnych bibliotek zostało wzbogaconych o 1000 nowych książek.

Każda szkoła mogła zgłosić w jednej z dwóch kategorii: szkół do 120 uczniów i powyżej 120 uczniów, pracę konkursową tj. zdjęcie plakatu zachęcającego dzieci do czytania książek, na którą przez 3 tygodnie można było oddać swój głos. Koncepcję plakatu konkursowego ZSP w Kobyli wymyśliły uczennice, które bardzo lubią naturę. Dlatego też na pracy konkursowej znajduje się pies - przyjaciel człowieka, sowa - mądra głowa i drzewo, w zaciszu którego można spokojnie poczytać ulubione książki. To wszystko zostało zbogacone hasłami zachęcającymi do czytania. Plakat powstawał podczas przerw międzylekcyjnych oraz po zakończeniu lekcji (podczas zajęć bibliotecznych).

Intensywne trzy tygodnie głosowania sprawiły, że Szkoła w Kobyli uzbierała aż 25659 głosów i tym samym zdobyła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać".

17 stycznia spełniły się czytelnicze marzenia uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli! Do szkoły przyjechała ciężarówka wypełniona po brzegi książkami!

Od godz. 11:30 specjalnie obrandowany grafiką akcji samochód wraz z grupą aktorów krążył po miejscowości, aby pogratulować mieszkańcom zaangażowania, dzięki któremu dzieci będą miały 1000 powodów by czytać.

W południe pod szkołę podjechała ciężarówka wypełniona książkami, które uczniowie przenieśli do szkoły. Aktorzy przybyli na galę odegrali mini przedstawienie według specjalnie przygotowanego scenariusza. Następnie uczniowie klasy III odegrali krótki spektakl teatralny, w którym przekonali swoich kolegów, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni książka.

Kolejnym elementem spotkania było wręczenie przez przedstawicieli Empiku – koordynatorkę projektup. Jagodę Stułę oraz dyrektora regionalnego p. Arkadiusza Lipieckiego listu gratulacyjnego na ręce p. dyrektor Joanny Kolarczyk. Słowa uznania dla wygranej wyrazili obecni na spotkaniu wójt Gminy Kornowac p. Grzegorz Niestrój oraz p. Halina Sitnikow z Kuratorium Oświaty w Katowicach – delegatura zamiejscowa w Rybniku. Na galę ponadto zaproszeni byli: kierownik Empiku oddziału Racibórz, Przewodniczący Rady Gminy Kornowac Marian Zimermann, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Kornowac Grzegorz Bauerek, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Katarzyna Siedlaczek, sołtys wsi Kobyla Alfred Kocjan, Proboszcz parafii Kobyla ks. Wiesław Wilkosz, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kobyla Janusz Szlapański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wiesława Bochynek, Dyrektor ZSP w Pogrzebieniu Joanna Krasek, Dyrektor ZSP w Rzuchowie Wanda Knura, Rada Rodziców SP w Kobyli, Przedszkola w Kobyli i Przedszkola w Łańcach oraz społeczność lokalna.

Ostatnim punktem gali było wspólne rozpakowywanie książek w bibliotece. Wybrane książki zostały przez zaproszonych gości opieczętowane i podpisane. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Więcej informacji o konkursie na www.empik.com/biblioteki

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli wygrać naszej bibliotece w konkursie!

Dzięki Wam nasi uczniowie mają tysiące powodów, aby czytać!

 

Zdjęcia: Justyna Kamczyk

zobacz więcej zdjęć na:     http://zspkobyla.kornowac.pl/galeria/zdjecia/91654/1000_powodow_by_czytac_cz2

Przeczytano: 449 razy. Wydrukuj|Do góry

1000 powodów by czytać