Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

10 stycznia 2019 22:19 | Aktualności

Wojewódzki Konkurs Kolęd w języku niemieckim

10 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu odbył się Wojewódzki Konkurs Kolęd w języku niemieckim dla uczniów szkół podstawowych: „Das groβe Weihnachtssingen der Grundschulen”. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Ariel Łomnicki (kl. II), Jakub Olejniczak (kl. III), Szymon Degorski (kl. IV) oraz Julia Kribus (kl. V).

Celem konkursu było rozwijanie zdolności językowych i aktywności artystycznej uczniów oraz pobudzenie zainteresowań uczniów kulturą i bożonarodzeniowymi tradycjami krajów niemieckojęzycznych. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, w których nauczany jest język mniejszości narodowej - język niemiecki powiatu raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Każdy uczestnik konkursu mógł zaprezentować jeden wybrany przez siebie utwór bożonarodzeniowy, który należało zaśpiewać w języku niemieckim. Uczniowie zostali ocenieni w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Jury zwróciło uwagę przede wszystkim na dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, wyraz artystyczny uczestnika konkursu oraz wymowę.

Choć tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, to trzeba przyznać, że wszyscy nasi uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowanie repertuaru oraz pięknie zaprezentowali się podczas przesłuchań!

Weronika Żymełka

Przeczytano: 356 razy. Wydrukuj|Do góry

Konkurs kolęd