Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

30 października 2018 20:37 | Aktualności

Międzygminny Konkurs "Czytam i słucham ze zrozumieniem"

30.10.2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pstrążnej odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu „CZYTAM I SŁUCHAM ZE ZROZUMIENIEM”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas IV – VI, a jego celem było uwrażliwienie dzieci na uważne czytanie i słuchanie różnorodnych tekstów oraz uświadomienie uczniom, że czytanie ze zrozumieniem to ważna i bardzo przydatna życiowa umiejętność.

Konkurs został zorganizowany we współpracy Szkoły Podstawowej w Pstrąznej, Szkoły Podstawowej w Kobyli oraz Publicznych Bibliotek w Pstrążnej i Kobyli. W czytelniczych zmaganiach rywalizowali uczniowie z pięciu pobliskich szkół: Pstrążnej, Kobyli, Rzuchowa, Lysek i Pogrzebienia

W tegorocznej edycji konkursu uczniowie zmierzyli się z tekstem o tematyce przyrodniczej, z fragmentem baśni oraz wysłuchali kilku ciekawostek o historii lodów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Scheithauer, Szymon Rybiński oraz Szymon Cieślik. Wszyscy przedstawiciele naszej szkoły doskonale sobie poradzili, a jeden z nich – Szymon Rybiński został laureatem zajmując I miejsce. Gratulujemy. Zachęcamy do czytania.

 

Agnieszka Chromik

Przeczytano: 213 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: