Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

04 października 2018 19:53 | Aktualności

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W dniu 4 października br. w Polsko–Czeskim Centrum Współpracy Gospodarczej w Pietraszynie odbył się Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pn. „Tu wszędzie jest nasza ojczyzna...” Organizatorem konkursy był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ARS, Studio Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie przy współpracy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Konkurs miał na celu wspieranie osób uzdolnionych i umożliwienie prezentacji ichumiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa Polski, podtrzymywanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, uczenie szacunku dla symboli narodowych i narodowej spuścizny kulturowej.

Naszą szkołę reprezentował Bartosz Wojas z piosenką „Przybyli ułani pod okienko”, Julia Kribus z utworem „Rozkwitały pąki białych róż” oraz Michelle Rybak prezentująca piosenkę „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Wszyscy nasi uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowanie repertuaru oraz pięknie zaprezentowali się podczas przesłuchań. Na ostateczne wyniki konkursu trzeba nam jeszcze będzie poczekać, ale już dziś młodym artystom serdecznie gratulujemy!

 

Weronika Żymełka

Przeczytano: 192 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: