Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

10 maja 2018 08:21 | Aktualności

II i III miejsce oraz wyróżnienie w Festiwalu Pozytywnych Wartości

W dniu 9 maja br. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach odbył się VIII Festiwal Pozytywnych Wartości. Tegoroczna edycja Festiwalu związana była z św. Stanisławem Kostką i jej mottem przewodnim było hasło: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć”.

Po uroczystym otwarciu Festiwalu przez p. Dariusza Krawczyka, dyrektora SP w Bieńkowicach, nastąpiło uroczyste wniesienie Symboli Festiwalu, czyli chleba, światła oraz relikwii św. Stanisława Kostki. Poświęcone zostały ponadto „Chlebki pokoju”, które zostały podzielone pomiędzy uczestnikami Festiwalu, jako wyraz jedności i rywalizacji w duchu pokoju i wzajemnego zrozumienia. W ramach Festiwalu zostały także przygotowane dla wszystkich uczestników różnorodne warsztaty m.in. kulinarne, ceramiczne, wokalne, tańca break-dance, plastyczne czy świadomej gry na bębnach.

Festiwal składał się z trzech kategorii konkursowych: plastyczny, muzyczny oraz literacki.

Jury podczas przesłuchań w ramach konkursu muzycznego, który odbyły się 11 kwietnia, oceniało występy uczestników wg kryteriów takich jak: muzykalność, dobór repertuaru oraz akompaniamentu, staranność wykonania (intonacja, interpretacja, dykcja) oraz ogólny wyraz artystyczny (kreatywność uczestników). Prezentowane piosenki w języku polskim nawiązywały do dorobku duchowego i intelektualnego Stanisława Kostki lub odwoływały się do wartości ponadczasowych, promowanych w poprzednich edycjach Festiwalu Pozytywnych Wartości (np.: szacunek dla ludzi ubogich i zagubionych w życiu, dziecięce umiłowanie świata, idea pokoju, miłości, wolności, powszechnego braterstwa itd.).

W kategorii wiekowej IV-VII wyróżnienie otrzymała Martyna Nowak z kl.VI, która zaprezentowała utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena.

Nasza szkoła zgłosiła także do konkursu prace plastycznego. Uczniowie klas I-IV mieli za zadanie wykonać pracę pt. „Przyjazny świat, w którym żyjemy“ (technika: wydzieranka, wyklejanka), zaś uczniowie klas V-VII pracę plastyczną nt. temat: „Moja wolność w barwach codzienności“ (technika: kolaż).

Także w konkursie plastycznym bardzo dobrze poradzili sobie nasi uczniowie. Anna Czerny z kl. I zdobyła III miejsce, zaś Wiktoria Pawełek z kl. V zajęli II MIEJSCE!

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy!

 

 Weronika Żymełka

 

Przeczytano: 385 razy. Wydrukuj|Do góry

Festiwal Pozytywnych Wartości