Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

14 kwietnia 2018 20:47 | Aktualności

Martyna Nowak wyróżniona w Festiwalu Pozytywnych Wartości

 

W dniu 11 kwietnia br. odbyły się w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach przesłuchania dzieci i młodzieży do Konkursu Muzycznego w ramach Koncertu VIII Festiwalu Pozytywnych Wartości. Tegoroczna edycja Festiwalu jest związana z św. Stanisławem Kostką, a jej hasłem przewodnim jest „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć”. 

Prezentowane piosenki miały nawiązywać do dorobku duchowego i intelektualnego św. Stanisława Kostki oraz odwoływać się do wartości ponadczasowych, promowanych w poprzednich edycjach Festiwalu Pozytywnych Wartości (np.: szacunek dla ludzi ubogich i zagubionych w życiu, dziecięce umiłowanie świata, idea pokoju, miłości, wolności,  ówszechnego braterstwa itd.). 

Jury podczas przesłuchań oceniało występy uczestników wg kryteriów takich jak: dobór repertuaru, muzykalność, staranność wykonania (intonacja, interpretacja, dykcja) oraz ogólny wyraz artystyczny. Preferowane podczas konkursu były akompaniamenty własne lub osób bezpośrednio współpracujących z wykonawcami. 

Ogółem w eliminacjach wzięło udział 26 podmiotów wykonawczych, wśród nich nasza uczennica z kl. VI Martyna Nowak, która zaprezentowała utwór „Hallelujah” Leonarda Cohena. 

Decyzją jury Martyna otrzymała wyróżnienie i tym samym jest zaproszona do udziału w gali Festiwalu Pozytywnych Wartości, która będzie miała miejsce 9 maja.

 

Serdecznie Martynie gratulujemy!

Weronika Żymełka

Przeczytano: 384 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: