Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Aktualności

31 października 2017 19:59 | Aktualności

IV MIĘDZYGMINNY KONKURS „CZYTAM I SŁUCHAM ZE ZROZUMIENIEM”.

Już od czterech lat mamy przyjemność uczestniczyć w konkursie „Czytam i słucham ze zrozumieniem” zorganizowanym dzięki współpracy Bibliotek Publicznych z Pstrążnej i Kobyli oraz Szkół Podstawowych z Kobyli i Pstrążnej.

W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się 31 października 2017 roku, wzięło udział pięć szkół z następujących miejscowości: Rzuchowa, Pogrzebienia, Lysek, Pstrążnej i Kobyli. Rywalizowało ze sobą piętnaścioro uczniów z klas od IV –VI. Konkurs składał się z trzech części. Dla uczestników zostały przygotowane trzy teksty o różnorodnej tematyce i zróżnicowanym stopniu trudności.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę znaleźli się w gronie laureatów, ponieważ II miejsce ex aequo zajęła Martyna Nowak z klasy VI i Szymon Rybiński z klasy IV. Natomiast trzecie miejsce zajął uczeń klasy V – Adam Scheithauer.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, niezwykłej i niestety rzadkiej w dzisiejszych czasach, umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, a także zapraszamy za rok, bo warto pamiętać o tym, że „czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”.

 

 

Przeczytano: 661 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: