Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kobyli
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Przedszkole w Kobyli i Łańcach

 

Śnieżne zabawy w przedszkolu w Kobyli

 

Hu hu ha, hu hu ha…zima wcale nie jest zła! W tym tygodniu dzieci grubo ubrane wychodziły na podwórko aby choć trochę móc poszaleć w białym puchu. Przedszkolaki rzucały się śnieżkami, robiły aniołki ze śniegu oraz zbudowały igloo. Na koniec wszyscy wybraliśmy się ze słoninką do karmnika, aby dokarmić ptaszki, które zimują w okolicy naszego przedszkola.

zobacz zdjęcia

_____________________________________________________________________________________

Przedszkolaki z Kobyli pieczą pierniki

 

Dziś od samego rana w Przedszkolu w Kobyli unoszą się świąteczne zapachy.

Dlaczego? Dziś przedszkolaki pieką pierniczki. Wałkujemy, ugniatamy, wykrawamy i dekorujemy… i jemy. Same pyszności. Dzieci pokazały swoje kulinarne i artystyczne zdolności. Kiedy ciasteczka były już upieczone i udekorowane.

Wszyscy zasiedliśmy do świątecznych stoliczków aby przy dźwiękach kolęd i w miłej atmosferze wspólnie zjeść. Dzieci lubią takie niecodzienne zajęcia.

 zobacz zdjęcia

____________________________________________________________

Witaj Jezu wśród nas...-jasełka przedszkolaków z Łańc

 

Dnia 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały występ jasełkowy, który zaprezentowano na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łańcach. Przedszkolacy wcielili się w role Maryji, Józefa, pasterzy, królów i aniołów, nie zabrakło konika oraz osiołka, który poprowadził Rodzinnę Świętą do Betlejem. Piękne kolędy i pastorałki oraz tańce uświetniły występ małych aktorów. Następnie rodzice mieli okazję do wspólnej rozmowy przy kawie i świątecznych wypiekach. To był dla wszystkich szczególny dzień wprowadzający w świąteczny nastrój.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________________

„Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”- przedszkolaki z Łańc biorą udział w akcji

 

Dnia 18 grudnia odbyła się w Przedszkolu w Łańcach akcja „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, w której wzięło udział 20-stu przedszkolaków. Do przedszkola zaproszono obserwatora, który odmierzał czas i przeliczył obecne dzieci. Celem akcji jest ustanowienie rekordu dla osób jednocześnie kolorujących w wielu lokalizacjach. Dzieci kolorowały policyjną maskotkę „Sznupka”. Przedszkolaki zabrały prace do domu, aby propagować bezpieczne zachowania na drodze.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________________________________

„ Ze Sznupkiem bezpiecznie na drodze” – policyjna akcja Przedszkolaków z Kobyli

 

Dzisiejszego dnia (18.12.2018r) równo o godzinie 10.00 przedszkolaki z Kobyli brały udział w akcji „ Ze Sznupkiem bezpiecznie na drodze” . Dzieci zebrały się w jednej Sali, aby wspólnie rozpocząć bicie rekordu w kolorowaniu „ Sznupka” .

Akcja miała na celu zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego, ustanowienie Rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział.

 zobacz zdjęcia

_________________________________________________________________

Kiermasz świąteczny przedszkolaków z Kobyli

 

Pomimo mroźnej pogody dzieci z przedszkola w Kobyli w niedzielne popołudnie (16.12.18r) wystąpiły w Kornowacu na kiermaszu świątecznym. Z wielkiej sceny zabrzmiały takie kolędy jak : „Świeć gwiazdeczko mała świeć” , „Gdy pierwsza gwiazdka zjawi się” oraz „Maleńka miłość” . Dzieci z szerokimi uśmiechami i w dobrych nastrojach pięknie zaśpiewały dla szerokiej publiczności.

Po występie zostały nagrodzone słodkościami oraz gratulacjami ze strony swoich rodziców i bliskich. Natomiast Panie są bardzo, bardzo dumne ze swoich przedszkolaków i serdecznie im dziękują za ten występ.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________________________________

Jasełka w Przedszkolu w Kobyli

 

„Witajcie kochani rodzice, pięknie się kłaniamy, na jasełka zapraszamy”- takimi słowami maluszki z przedszkola z Kobyli rozpoczęły tegoroczne przedstawienie dla najbliższych. Każda grupa przedstawiła krótki program artystyczny. Były śpiewane tradycyjne kolędy i pastorałki, były również tańce oraz kolędy w j. angielskim i j. niemieckim. Wszystkie dzieci miały piękne stroje i co najważniejsze- uśmiech od ucha do ucha. Po jasełkach był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Podczas tego wyjątkowego dnia panowała miła i już świąteczna atmosfera.

zobacz zdjęcia

 

______________________________________________________

Wizyta górnika w Przedszkolu w Łańcach

 

Dnia 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik Pani Mirosław Świdergoł. Opowiedział nam o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Wyjaśnił dzieciom jak wygląda podziemna kopalnia węgla i strój pracowniczy oraz wizytowy górnika. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dawniej wyglądała praca pod ziemią. Największe zainteresowanie wzbudziła legenda Świętej Barbary patronki stanu górniczego. To była ciekawa lekcja historii dla nas wszystkich.

zobacz zdjęcia

________________________________________________________

Mikołaju dzieci już czekają....

W czwartkowy poranek przedszkolaków z Łańc odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci

z niecierpliwością na niego czekały i przygotowały laurki. Wszyscy byli bardzo grzeczni i dostali prezenty od naszego gościa. Mikołaj przyniósł prezenty także dla przedszkola i dzieci z radością rozpoczęły wesołą zabawę. To był dla nas szczególnie radosny dzień pełen uśmiechu i wesołej zabawy.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________

Święty Mikołaj w Przedszkolu w Kobyli

6 grudnia- tą datę wszystkie dzieci znają i Świętego Mikołaja do przedszkola serdecznie zapraszają!

 

Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością oczekiwały Gościa. Gdy usłyszały dzwoneczek już wiedziały że to On. Mikołaj przybył z ogromnym workiem prezentów, które wręczył dzieciom. Przedszkolaki w zamian na to zaśpiewały piękne piosenki i powiedziały wierszyk. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i dzieci obiecały, że za rok znowu będą czekały na Mikołaja i będą bardzo grzeczne.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________

Górnicy w Przedszkolu w Kobyli

W dniu 4.12.2018r grupa starszaków Przedszkola w Kobyli wybrała się do Domu Kultury, gdzie wystąpiła przed górnikami z okazji ich święta. Ubrani w piękne stroje powiedzieli wiersze, zaśpiewali piosenki i zatańczyli szybkie i skoczne tańce. Górnicy byli zachwyceni występami naszych przedszkolaków.

Natomiast 5.12.2018r Górnicy zawitali do nas – Przedszkola w Kobyli. W odświętnych mundurach opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy. Miały możliwość zobaczenia atrybutów górnika.

Na koniec każde dziecko otrzymało czekoladę, a górnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.

zobacz zdjęcia

 __________________________________________________________________________________________________________________

Gminny Turniej o Puchar Wójta Gminy Kornowac

Przedszkolaki z Łańc i Kobyli wzięły udział w turnieju piłki nożnej, który odbył się 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Kornowacu. W skład drużyn weszli chłopcy z grupy starszaków. Wszyscy godnie reprezentowali swoje przedszkola i zaciekle walczyli o każdą bramkę. Na trybunach nie zabrakło kibicowania oraz gromkich braw dla zwycięzców. Zawodnicy z niecierpliwością czekali na każdy kolejny mecz.. Przedszkolaki z Kobyli zajęli II miejsce, a drużyna z Łańc III miejsce. Wszystkim gratulujemy odwagi oraz umiejętności współdziałania z swoją drużyną.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________________________________

Andrzejki u przedszkolaków z Łańc

Hokus-pokus

 

czary-mary

 

dzisiaj tutaj będą czary!

 

Takim hasłem rozpoczęliśmy wesołe zabawy z okazji Andrzejek. Dzieci poznały historię obchodzenia tego święta, jego legendy oraz zabaw, które mu towarzyszą. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Obchody tego święta sprawiły dużo radości i wprowadziły gromki śmiech wśród przedszkolaków.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________

Występy przedszkolaków na uroczystości jubileuszy małżeńskich

w GOK Łańce

Dnia 29 listopada grupa starszaków z przedszkola w Łańcach wystąpiła na uroczystości jubileuszy małżeńskich organizowanych przez Gminę Kornowac oraz Gminny Ośrodek Kultury. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który uświetnił uroczystość. Wszyscy podziwiali małych aktorów, ich odwagę i kunszt sceniczny. To był wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Życzymy dużo zdrowia i pomyślności jubilatom.

 zobacz zdjęcia

_______________________________________________________________

ANDRZEJKI w przedszkolu w Kobyli

Dnia 30.11.2018r w przedszkolu w Kobyli obchodziliśmy „ Andrzejki”. Dzieci brały udział w różnego rodzaju grach, zabawach a także wróżbach. Za aktywny udział w dzisiejszych konkursach każdy otrzymał słodki upominek.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________

TAJEMNICE ŚNIEGU I LODU W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

 

Dzisiejszego dnia dzieciaki z Przedszkola z Kobyli bawili się w małych badaczy.

W swoi „Zimowy laboratorium” badali właściwości lodu. Dzień wcześniej wlali do naczynia wodę, którą następnie włożyli do zamrażalki. Dziś po wyjęciu jej mogli zaobserwować, co się z nią stało. Odkryli, że zmieniła się w bryłę lodu. Zamarzła. Przedszkolaki mogły również brać kostki lodu do ręki, aby móc go skosztować, powąchać, dotknąć, sprawdzić, czy lód unosi się na wodzie i kiedy się rozpuszcza. Mogły również zagrać w „Lodowy mecz” za pomocą kostek lodu i łyżek. Była to świetna zabawa!

Takie zajęcia, to nie tylko doskonała i ciekawa zabawa, ale również nauka.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________

DZIEŃ POCAŁUNKU W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

 

W środę od samego ranka w Przedszkolu w Kobyli wszyscy otrzymywali słodkie buziaki. Dlaczego? Dziś Dzień pocałunku!

Każda grupa w swojej sali wykonała pracę plastyczną. Starszaki- wydzierali usta za pomocą czerwonego papieru, Średniaki- wykonały pracę grupową- malowały za pomocą gąbki i czerwonej farby wielkie usta, Maluchy- kolorowały kredkami i pastelami sylwetę ust.

Następnie zebraliśmy się w jednej sali, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Były tańce, zabawy, a także „puszczanie buziaka” do sąsiada. Dziewczynki miały również okazję aby pomalować sobie usta szminką lub błyszczykiem.

Dzień pocałunku, to dzień pełen radości i bliskości. Wszystkie dzieci bardzo się cieszyły, że mogły komuś dać buziaka, a także otrzymać go od kogoś.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________________

Jadą, jadą misie...”- przedszkolaki z Łańc świętują Dzień Pluszowego Misia

 

Wesołe zabawy z misiem? Oczywiście, to wspaniały pomysł na zabawę z dziećmi. Szczególnie, że 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Zatem w poniedziałkowy poranek dzieci do przedszkola zawitały z swoimi misiami. Były różne: małe, puchate, duże i kudłate, ale wszystkie kochane przez dzieci. Więc tego dnia bawiliśmy się razem w przytulanie, wesołe tańce i konkursy. Dzieci miały okazję zrobić swojego misia z balonu i zabrać go do domu oraz pozować do zdjęcia jako mały miś. To był dzień pełen wesołej zabawy.

zobacz zdjęcia

____________________________________________

Podsumowanie kasztanobrania i zbioru makulatury

-wręczenie nagród

 

W środę 21.11.18r w naszym przedszkolu miało miejsce wręczenie nagród za zbieranie kasztanów i makulatury.

W kasztanobraniu najwięcej zebrali:

I miejsce Kamil Głombica

II miejsce Mateusz Jasny

III miejsce Alan Kasperek

 

Natomiast w zbiorze makulatury:

I miejsce Bartosz Bożygórski

II miejsce Łukasz Orzyszek

III miejsce Kamil Głombica

 

Wszyscy uczestnicy obu akcji otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia

 _________________________________________________________________________________________________________________

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26.11.2018r obchodziliśmy w przedszkolu w Kobyli „Dzień Pluszowego Misia”. Każdy przedszkolak przyprowadził ze sobą swojego ulubieńca. Dzieci odśpiewały „Sto lat” misiowi, był tort i życzenia. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, brały udział w zabawach, tańcach, obejrzały również ciekawą bajkę z misiami w roli głównej a na koniec nasz kochany bohater dnia –Miś „poczęstował” wszystkich słodkim upominkiem.

zobacz zdjęcia

 _______________________________________________________________________________________________________________

Obchodzimy Dzień Kolejarza- Przedszkole w Łańcach

Dzień Kolejarza obchodzimy 25 listopada, w dniu patronki kolejarzy - św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Święto jest doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom historii kolei

i zawodu kolejarza. Warto przy okazji zwrócić uwagę na pozostałe zagadnienia związane z podróżą, m. in. dworzec kolejowy, zakup i kontrolę biletów, rozkład jazdy czy poszczególne rodzaje pociągów. W piątkowy poranek odwiedził nasze przedszkole kolejarz, który przybliżył dzieciom historię kolei i cechy charakterystyczne pracy kolejarza i maszynisty. Pokazał przedszkolakom nadal istniejące pociągi parowe w stacji Wolsztyn. Dzieci miały okazję założyć czapkę oraz kasować bilety jak prawdziwy kolejarz.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu

zobacz zdjęcia

____________________________________________________________________________________________________________


WODA- ciekawe zajęcia i eksperymenty w Przedszkolu w Kobyli

 

W tym tygodniu przedszkolaki rozmawiały na temat wody- do czego służy, dlaczego jest ważna dla naszego środowiska, skąd się bierze deszcz i co to są kałuże. Średniaki eksperymentowały z różnymi substancjami, dowiedziały się, co rozpuszcza się w wodzie, a co nie; co utrzymuje się na wodzie, a co tonie. Barwiły i rozcieńczały wodę za pomocą różnych barwników. Takie zajęcia, to dla dzieci nauka poprzez świetną zabawę! Natomiast grupa maluszków miała pokaz mody na jesienne dzeszczowe dni. Dzieci mogły ubrać kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy a także prezentowały parasol dziecięcy i do osoby dorosłej. Wysłuchały z zaciekawieniem wiersza, brały udział w zabawach ruchowych. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

zbacz zdjęcia

 ___________________________________________________________________________________________

Odwiedziny „Dyzi” w Przedszkolu w Kobyli i Łańcach

 

W piątkowe przedpołudnie nasze przedszkolaki odwiedził gość specjalny- animatorka Dyzia, która umiliła czas naszym dzieciom. Były tańce, pląsy, zabawy ruchowe i konkursy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach. Na koniec każdy otrzymał balonik- zwierzątko. Uśmiechów nie brakowało!

zobacz zdjęcia

_______________________________________________

Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu w Łańcach

 

„Mianuję Cię na Przedszkolaka”- po tych słowach pasowania 15.11.2018r. Maluchy oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków w Łańcach.

Po powitaniu rodziców i dzieci przez Panią Dyrektor rozpoczęła się część artystyczna pasowania. Maluchy odważnie i dumnie wjechały na salę w rytmie piosenki „Jedzie pociąg”. Następnie zaśpiewali piosenki i wyrecytowali dwa wierszyki. Jednak największym zaskoczeniem dla rodziców było zagranie przez dzieci na instrumentach piosenki „Mały jeżyk”. Występy zakończył pokaz tańców przygotowanych przez grupę dzieci starszych.

Na koniec dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________________________


Eksperymenty naukowe w Przedszkolu w Kobyli

 

Dziś (15.11.2018r.) do Przedszkola w Kobyli zawitali koledzy i koleżanki z klasy szóstej aby zaprezentować przedszkolakom różnego rodzaju eksperymenty chemiczne. Były kolorowe bańki, fontanny, tworzenie kolorowej plasteliny, balony pompowane gazem z napoju i wiele innych. Największe wrażenie u dzieci wywołał jednak eksperyment z tworzeniem „glist z piasku”. Dzieci piszczały z radości. Przedszkolaki uwielbiają takie ciekawe zajęci. Dzięki temu mogą się dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy, a przy tym świetnie się bawić.

Bardzo dziękujemy szóstoklasistom i Pani Kasi za wspaniały pokaz i zapraszamy znów.

zobacz zdjęcia

_______________________________________

Wyniki międzygminnego konkursu plastycznego

Niepodległa Polska oczami dziecka”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizował międzygminny konkurs plastyczny „Niepodległa Polska oczami dziecka”. Celami konkursu było:

  • Promowanie wiedzy na temat niepodległości naszej ojczyzny.

  • Zachęcanie dzieci do poznawania historii o Polsce i Polakach.

  • Uświadamianie jak ważna jest ojczyzna.

  • Kształtowanie umiejętności plastycznych dzieci.

  • Kreowanie postawy twórczej przedszkolaka.

Podczas uroczystości dnia 9 listopada w Przedszkolu w Łańcach zaproszeni goście oceniali prace w dwóch kategoriach: młodszej (3,4-latki) i starszej (5,6-latki). Jury w skład, którego weszli: Pani Dyrektor Joanna Kolarczyk, sołtys wsi Łańce Norbert Pientka, radny Henryk Gaszka oraz przedstawiciele Rady Rodziców wyłoniło następujących laureatów:

Grupa starsza:

I miejsce Procek Wiktoria Przedszkole „Bajkowe Wzgórze” w Czernicy

II miejsce Wasiuta Maja Przedszkole w Pogrzebieniu

III miejsce Stencel Franciszek Przedszkole w Łańcach

Grupa młodsza:

I miejsce Jenderko Gabriela Przedszkole w Rzuchowie

II miejsce Pojda Laura Przedszkole w Łańcach

III miejsce Kwaśnica Agata Przedszkole w Tworkowie

 

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy za udział oraz zaangażowanie wszystkim uczestnikom.

 zobacz zdjęcia

_____________________________________________________________________________________________________________

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ PRZEZ PRZEDSZKOLAKÓW Z ŁAŃC

Głos historii opowiada

I to smutna jest ballada

Jak w niewoli Polska była,

Lecz swym męstwem zwyciężyła.

 

W piątkowy poranek w naszym przedszkolu odbyły się obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi przedszkolacy powitali gości: Panią Dyrektor Joannę Kolarczyk, sołtysa wsi Łańce Pana Norberta Pientkę, radnego Henryka Gaszkę oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Starszaki zaprezentowały specjalnie przygotowany program, poświęcony tematyce historii i symboli Polski. Dzieci uroczyście odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie mogliśmy wysłuchać oraz wspólnie śpiewać znane polskie piosenki z przygrywką akordeonu wykonywaną przez Pana Henryka Gaszkę. Po uroczystości goście zostali poproszeni o głosowanie w międzygminnym konkursie plastycznym „Niepodległa Polska oczami dziecka”, który organizowało nasze przedszkole. Uroczystość była wspaniałą okazją do wdrażania tematyki patryjotycznej oraz zachęcania do poznawania historii Polski.

zobacz zdjęcia

 ___________________________________________________________________________________________________________

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

w Przedszkolu w Kobyli

 

W piątek 9.11.2018r dzieci z przedszkola w Kobyli świętowały 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Po krótkiej pogadance, wysłuchaniu wierszy i odśpiewaniu piosenek patriotycznych przedszkolaki udały się w pochodzie z flagami polski ulicami wioski. Następnie o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Na zakończenie każda grupa wykonała piękne prace plastyczne upamiętniające Dzień 11 Listopada- Odzyskania Niepodległości.

zobacz zdjęcia

__________________________________________________________________________________________________

Święto Dyni w przedszkolu w Łańcach

 

31 października w przedszkolu w Łańcach obchodziliśmy dzień dyni. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądają różne rodzaje dyni, jak wygląda dynia „od środka”. Były wspólne zabawy w kole z dynią w roli głównej. Na koniec dzieci otrzymały pyszne dyniowe babeczki z kremem pomarańczowym oraz wykonały dyniowe prace plastyczne.

zobacz zdjęcia

_____________________________________________________

Przedszkolaki obchodzą zaduszki

 

Dnia 2.11.18r grupa przedszkolaków z Kobyli wyruszyła na okoliczny cmentarz aby złożyć kwiaty i zapalić znicze poległym bohaterom wojennym. Dzieci odmówiły modlitwę i w ciszy wracały z powrotem do przedszkola.

zobacz zdjęcia

____________________________________

Święto Dyni w Przedszkolu w Kobyli

 

W przedszkolu w Kobyli 31.10.18r obchodziliśmy „Święto Dyni”. Dzieci ubrane na pomarańczowo poprzynosiły do przedszkola piękne dynie- a były różne: małe i duże, ozdobne i te do jedzenia, pomarańczowe i żółte, okrągłe i podłużne. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali, gdzie wysłuchały opowiadania o dyni. Dowiedziały się gdzie rośnie i co z niej można zrobić. Następnie dzieci zrobiły sobie zdjęcie w fotobudce, odpowiedziały na różne zagadki i rebusy. Młodsze przedszkolaki kolorowały sylwety dyni, starsze wyklejały ogromną dynię chrupkami, którą następnie malowały farbami.

Na koniec odbył się „dyniowy tor przeszkód”. Były przeskoki przez dynie różnych rozmiarów, rzuty dynią do celu, bieg slalomem z najcięższą dynią.

Na zakończenie do Sali weszła Pani Dynia wypełniona po brzegi słodkościami do dzieci.

Święto Dyni to wyjątkowy dzień w przedszkolu, pełen atrakcji i wspaniałej zabawy.

zobacz zdjęcia

 ____________________________________________________________________________________________

Czytankowo w Przedszkolu w Kobyli

Wiek przedszkolny to odpowiedni okres, w którym powinno się rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Czytanie bajek ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny dziecka, jego wyobraźnię a także pozytywnie wpływa na emocje i wrażliwość moralną. Dlatego w ostatnim tygodniu października w przedszkolu w Kobyli rozpoczęliśmy „Czytankowo” czyli czytanie bajek i opowiadań przez zaproszonych gości m. in. Panią Dyrektor Joannę Kolarczyk, rodziców dzieci przedszkolnych i Panią z biblioteki.

 

Dzieci miały okazję poznać różne ciekawe bajki i baśnie, opowiadania i legendy.

 

Akcja ta była bardzo udana, niosła ze sobą wartości edukacyjne i wychowawcze a także wspólną integrację.


zobacz zdjęcia

_________________________

Podsumowanie konkursu „Kasztanobrania”- przedszkole w Łańcach

 

W piątkowe przedpołudnie w przedszkolu odbyło się podsumowanie konkursu „Kasztanobrania”.

 

Wszystkie dzieci, które podczas spacerów zbierały kasztany i przyniosły je do przedszkola otrzymały nagrody. Łącznie zebraliśmy 970kg. Nasi laureaci to:

 

I miejsce Kacper Rasek 150kg

 

II miejsce Zofia Wirbiłowicz 130kg

 

III miejsce Julia Siara 120kg

zobacz zdjęcia

__________________________________

Występy starszaków z Łańc

Dnia 17 października przedszkolacy z Łańc wzięli udział w uroczystym otwarciu sali GOK Łańce. Wójt Grzegorz Niestrój powitał wszystkich zebranych gości i zaprezentował nowy, pięknie urządzony ośrodek w naszej małej miejscowości. Przedszkolacy z chęcią zaprezentowali swoje umiejętności umilając czas przybyłym. W nagrodę otrzymali słodki upominek.

zobacz zdjęcia

_______________________________________________________________________

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

 

W poniedziałkowy poranek przedszkolaki z Łańc wspólnie z Radą Rodziców, nauczycielami i pracownikami przedszkola świętowali Dzień Edukacja Narodowej. Dzieci zaśpiewały przygotowane piosenki i recytowały wierszyki dedykowane wszystkim pracownikom placówki. Przedszkolacy wręczyli róże i piękne laurki. Serdecznie dziękujemy za pamięć i życzenia.

zobacz zdjęcia

__________________________________________________________

Kasztanobranie w Przedszkolu w Kobyli

 

Przedszkolaki z Kobyli brały udział w akcji „Kasztanobranie”.

Gdy tylko pojawiły się pierwsze kasztany dzieci wraz z rodzicami podczas spacerów zbierały kasztany, które następnie suszyły w domach i zważone przynosiły do przedszkola.

Wspólnie zebraliśmy 1400 kg kasztanów, które trafią do koncernu farmaceutycznego, gdzie zostaną przerobione na różnego rodzaju kosmetyki i lekarstwa.

 zobacz zdjęcia

__________________________

Ludzie listy piszą”- czyli wizyta listonosza w Przedszkolu w Kobyli

W związku ze zbliżającym się Dniem Poczty Polskiej w dniu dzisiejszym (17. 10. 2018r.) gościliśmy w przedszkolu Panią Listonosz. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca listonosza, jakie symbole ma poczta, jak wygląda znaczek i kartka pocztowa, a także dlaczego ludzie listy piszą.

Jak co roku wizyta naszej Pani Listonosz cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za pogadankę i pokaz i zapraszamy znów za rok.

zobacz zdjęcia

__________________________________

Dzień Listonosza w przedszkolu w Łańcach

 

17 października do przedszkola w Łańcach zawitała Pani Jadzia, która wykonuje zawód listonosza. Na powitanie wszystkie dzieci zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki. Przedszkolaki przygotowały również wierszyki. Pani listonosz pokrótce przybliżyła dzieciom na czym polega jej zawód, pokazała i objaśniła, jak powinien wyglądać poprawnie zaadresowany list. Dowiedzieliśmy się także po czym poznać listonosza.

zobacz zdjęcia

__________________________________________________________________________________________________

Dzień Ratownictwa Medycznego- przedszkole w Łańcach

 

W związku z obchodzonym Dniem Ratownika Medycznego 13 października nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. Dzieci miały okazję zobaczyć akcesoria niezbędne w pracy ratownika oraz  zapoznać się z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Było to niezwykle ważne spotkanie, ponieważ miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia życia.

zobacz zdjęcia


------------------------------------------------------------------------

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu w Kobyli

 

W poniedziałkowy poranek nauczycielki i pracownicy przedszkola obchodzili swoje święto. Dzieci oraz Rada Rodziców zebrali się w jednej sali, aby wszystkim zaśpiewać głośne „sto lat” i wręczyć piękne upominki. Następnie dzieci zrobiły śliczne laurki, które wręczyły swoim wychowawcom. Za wszystkie życzenia,miłe słowa oraz upominki serdecznie dziękujemy.

zobacz zdjęcia

_______________________________________________________________________________________

Światowy Dzień Mycia Rąk w przedszkolu w Łańcach.

Jak prawidłowo umyć ręce? Co to są bakterie i wirusy? m.in. na takie pytania poznawały odpowiedź wszystkie przedszkolaki, a to wszystko podczas zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Mycia rąk, który obchodziliśmy 11 października. Dzieci dowiedziały się, kiedy należy myć ręce i dlaczego bakterie są dla nas takie niebezpieczne. Nie obyło się także bez eksperymentów. Dzieci przekonały się, jak działa mydło na brud. Przedszkolaki rozpoznawały za pomocą dotyku przedmioty służące do higieny codziennej. Było wspólne śpiewanie piosenek i zagadki tematyczne.

zobacz zdjęcia

_______________

Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu w Kobyli

W dniu 11.10.2018r w przedszkolu w Kobyli miało miejsce „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane. W pierwszej kolejności Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości. Następnie wystąpiły dzieci z grupy średniaków po czym zaprezentowały się maluszki. Po występach nastąpiło „Pasowanie na Przedszkolaka” magicznym ołówkiem. Dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek. Tańcem starszaków zakończyło się pasowanie. Nasze maluszki pokazały, że są prawdziwymi przedszkolakami.

zobacz zdjęcia

________________________________

Dzień ziemniaka w Przedszkolu w Kobyli

 

Tradycyjnie jak co roku w październikowy poranek przedszkolaki z Kobyli wyruszyły na boisko przedszkolne, aby tam w żarze ogniska upiec ziemniaki. Jednak zanim tam dotarły musiały rozwiązać kilka zagadek i rebusów na temat bohatera dnia. Dowiedziały się również jak powstają frytki,chipsy,i placki ziemniaczane a nawet pieczątki z ziemniaków. Po upieczeniu ziemniaków dzieci przystąpiły do degustacji potraw ziemniaczanych. Jak wiadomo – frytki i chipsy zostały zjedzone jako pierwsze. Cieszymy się, że to nasze tradycyjne święto przedszkolne cco roku przynosi dzieciom wiele radości i zadowolenia.

zobacz zdjęcia

________________________________________________________________-

Bo każdy przedszkolak wesoły jest”

Dnia 5 października w przedszkolu w Łańcach obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Od samego rana na dzieci czekały nie lada atrakcje. Podczas uroczystości Panie zaprosiły wszystkich do Krainy Życzliwości, gdzie na każdego czekały wesołe zabawy. Przedszkolaki dumnie założyły przegotowane przez nauczycielki opaski uśmiechu i usiadły w kole. Podróż do krainy rozpoczęliśmy od miłych gestów na powitanie. Następnie dzieci odgadywały zagadki podkreślające ważność słów przepraszam, proszę i dziękuję. Wszyscy wspólnie zatańczyli radosny taniec „Boogie-woogie”, „My jesteśmy Krasnoludki” i wiele innych. Przedszkolaki bawiły się z szarfami i podróżowali w wspólnym pociągu. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenkę o pięknych zwyczajach. Podczas zajęć dzieci wspólnie stworzyły plakat na Dzień Uśmiechu, odbijając na nim swoją dłoń.

zobacz zdjęcia

___________________________________________________________________

PYSZNIE, ZDROWO, OWOCOWO W KOBYLI W PRZEDSZKOLU

 

We wtorek 2.10.2018r maluchy i średniaki od samego rana nie próżnowały.

 

O poranku poznały angielskie i niemieckie nazwy ulubionych owoców. Następnie każdy przedszkolak dostał talerzyk, nożyk i kroił swój owoc do wspólnej dużej miski. Kiedy już wszystko gotowe, pokrojone i wymieszane zasiedliśmy do degustacji naszej sałatki. Była przepyszna!

 

___________________________________________________________

PRZEDSZKOLAKI Z KOBYLI I ŁAŃC NA TEATRZYKU

 

W dniu 2.10.2018r wczesnym rankiem dzieci z przedszkola w Kobyli i Łańc wyruszyły autokarem do Raciborza na przedstawienie Pt. „ Co w trawie piszczy”

 

Na scenie wystąpili aktorzy z Wrocławia w ciekawych kostiumach. Pięknie śpiewali i tańczyli .Pomimo deszczowej pogody humory naszych przedszkolaków były wyśmienite!

zobacz zdjęcia


 ______________________________________________________________________________

Przedszkolacy z Łańc świętują Dzień Chłopca

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W poniedziałkowe przedpołudnie w przedszkolu dziewczynki wręczyły swoim kolegą prezenty i laurki własnoręcznie wykonane, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Chłopcy byli bohaterami tego dnia i uczestniczyli w licznych konkursach, w których prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. Na zakończenie chłopcy wypili „Eliksir uśmiechu” i zaprosili dziewczynki do wspólnego tańca i poczęstunku.

zobacz zdjęcia


__________________________________________________________________________

„Czyścioszki” – to przedszkolaki z Kobyli

„Każdy czyścioch Ci to powie , mycie to jest samo zdrowie. ” Pod takim hasłem upłynął dzieciom tydzień w przedszkolu w Kobyli. Panie zorganizowały przedszkolakom bardzo ciekawe zajęcia pokazowe. Najpierw maluchy zapoznały się z przyborami, które służą do codziennej toalety porannej i wieczornej kąpieli. Następnie na dużych modelach ćwiczyły jak prawidłowo i dokładnie szczotkować zęby. Później wszystkie dzieci udały się do łazienki, aby umyć rączki, buzie, uszy, szyję i ząbki. Każdego dnia dzieci wykonywały również prace plastyczne związane z czystością i higieną. Poznały także zawód lekarza i stomatologa. Na zakończenie tygodnia odwiedziła nas higienistka przedszkolna. Opowiedziała przedszkolakom jak ważne jest dbanie o czystość i higienę osobistą.


zobacz zdjęcia


______________________________________________________________________________________

Wycieczka do lasu przedszkolaków z Łańc

 

Wtorek dla przedszkolaków z Łańc był dniem pełnym wrażeń. Po smacznym śniadaniu wszyscy wyruszyli na wycieczkę do pobliskiego lasu. Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer by poszukiwać oznak zbliżającej się jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Taka wycieczka to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci były wyposażone w lupy dzięki, którym mogły bliżej badać środowisko leśne. Uczestnicy wycieczki zbierali dary przyrody, które umieścili w przedszkolnym kąciku przyrody. Panie przygotowały piknik, aby wszyscy mogli nacieszyć się widokiem i odgłosami lasu. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

zobacz zdjęcia

 ___________________________________________________________________________

Spotkanie z Funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Przedszkolu w Kobyli

Dnia 26.09.2018r przedszkolaków w Kobyli odwiedzili Strażnicy Miejscy.

Funkcjonariuszka opowiadała o bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i w drodze do przedszkola.Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i zadawały mnóstwo pytań.

zobacz zdjęcia

____________________________________________________________________________________________

Funkcjonariuszka straży miejskiej w Przedszkolu w Łańcach

 

W środę 26 września nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka straży miejskiej w Raciborzu. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu, na placu zabaw oraz na ulicy. Dzieci dowiedziały się jak unikać niebezpieczeństw i jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Był czas na zadawanie pytań na które nasz gość udzielił fachowej odpowiedzi. Po pogadance dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

Dziękujemy straży miejskiej za to że zawsze służą nam pomocą i angażują się w dbałość o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków!

zobacz zdjęcia

______________________________________________________________

Dziś w przedszkolu wielki bal- Przedszkole w Łańcach

 

Dnia 24 września odbył się w przedszkolu „Bal Jesienny”, na który przybyli specjalni goście. Nie zabrakło muchomora, drzewa, wiewiórki, jeżyka, a nawet grzybka kurki. Pięknie prezentowała się „Pani Jesień”, w którą postać wcieliły się dziewczynki. W sali zrobiło się kolorowo i radośnie. Dzieci rozpoczęły dzień prezentacją swoich strojów, następnie uczestniczyły w konkursach, zabawach, tańcach i wspólnym śpiewie. Przedszkolacy w tym dniu świetnie się bawili witając wesoło nową porę roku: jesień. Na zakończenie przebrane dzieci otrzymały nagrodę za wspaniałe stroje. Atmosfera wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów.

zobacz zdjęcia

____________________________________________________________________

SPRZĄTANIE ŚWIATA W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

W dniu 21.09.2018r w przedszkolu w Kobyli odbyło się sprzątanie świata.

Najpierw była pogadanka na temat segregacji śmieci,sprzątania świata oraz bezpieczeństwa.

Następnie każde dziecko ubrało ochronne rękawice i z workami na śmieci wyruszyliśmy sprzątać świat.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w tej akcji. Zobaczyły aż cztery worki na śmieci. Po powrocie do przedszkola dzieci bardzo dokładnie umyły ręce, a nstępnie obejrzały film na temat segregacji odpadów.

zobacz zdjęcia

 

 __________________________________________________________________________________________________

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu w Łańcach

20 września obchodzimy „Dzień Przedszkolaka”. Po co takie święto?Ma ono podkreślać wagę edukacji przedszkolnejw rozwoju dzieci, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Także i nasze przedszkole hucznie obchodziło tegoroczny Dzień Przedszkolaka. Dzieci nauczyły się hymnu, który został ustanowiony specjalnie na ich święto oraz wysłuchały listu Rzecznika Praw Dziecka. Następnie w barwnym przemarszu z balonikami wyruszyliśmy na ulice naszej miejscowości aby wszystkim ogłosić, że dziś dzieci mają swoje święto. Po powrocie na wszystkich czekały smakowite lody oraz bajkowi goście specjalni, którzy zaprosili nas do wspólnych zabaw muzyczno- ruchowych na placu zabaw. Była to dla wszystkich fantastyczna przygoda. Po obiedzie zaś udaliśmy się na niecodzienny odpoczynek do „kina” gdzie zajadając popcorn obejrzeliśmy ulubione dziecięce bajki. Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały mały upominek z okazji ich święta.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________________________

 

                     OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W PRZEDSZKOLU
                                                                        W KOBYLI

 

W dniu dzisiejszym (20.09.18r.) dzieciaki z Kobyli obchodziły swoje święto.

 

Wszystkie przedszkolaki zebrały się w swojej sali, gdzie wspólnie śpiewali i tańczyli oraz zjedli słodki poczęstunek.

 

Następnie odśpiewały Hymn Przedszkolaka i udały się na boisko przedszkolne, gdzie odbyły się zawody sportowe i zabawy ruchowe.

 

Na koniec spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka . Uczniowie z Samorządu Szkolnego podarowały przedszkolakom ogromne pęki kolorowych balonów. Za aktywny udział w zabawach i mile spędzony czas w nagrodę panie podarowały dzieciom Medal Wzorowego Przedszkolaka.

 

Atmosfera była bardzo miła i przyjemna.

Zobacz zdjęcia


----------------------------------------------------------------------------

WYCIECZKA WOZAMI KONNYMI DZIECI Z KOBYLI

 

W poniedziałkowy poranek 17.09.2018r dzieci z przedszkola z Kobyli wyruszyły na wycieczkę konną. Cztery wesołe i rozśpiewane wozy pełne dzieci polnymi drogami dojechały na gospodarstwo do Żytnej. Tam czekało na nich duże ognisko na którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę. Oprócz kiełbaski i słodkości na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka WIEJSKIE ZWIERZĄTKA.Przedszkolaki mogły same karmić króliczki a nawet pogłaskać pieski i koty. Na koniec wszystkie dzieci głośno podziękowały organizatorom i bezpiecznie wróciły do przedszkola. Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wycieczki, za pomoc w pieczeniu kiełbasek i za opiekę.

Zobacz zdjęcia

__________

Piesza wycieczka na ulicę przedszkolaków z Łańc.

 

Wrześniowa tematyka jak co roku związana jest z bezpieczeństwem. W związku z tym nasze przedszkolaki w czasie pogadanki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, w ogrodzie oraz na drodze. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki „Dzieci i światła” oraz „I w przedszkolu i na drodze”, a następnie udaliśmy się na spacer po naszej miejscowości. Aby być widocznym wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe kamizelki. Będąc na spacerze zapoznaliśmy się ze znakami drogowymi oraz przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Z pewnością była to dla nas bardzo kształcąca wycieczka.

zobacz zdjęcia

____________________

Przedszkolacy z Łańc uczą się udzielania pierwszej pomocy

 

Dnia 10 września obchodzony był Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji przedszkolacy z Łańc uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Pani Kasia opowiedziała dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Największe zainteresowanie wzbudził „fantom”, na którym dzieci ćwiczyły prowadzenie reanimacji. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawami radzenia sobie w trudnej sytuacji w przypadku nieobecności dorosłych. Bardzo ważnym elementem kształtowania postaw młodej osoby jest uczenie reagowania na zagrożenie i zachęcanie do udzielania pomocy drugiemu człowiekowi.

zobacz zdjęcia

______________________________________________________

Bezpiecznie w Przedszkolu w Kobyli 

W pierwszych dniach września w Przedszkolu w Kobyli rozmawialiśmy o bezpieczeństwie.

 

Dzieci przypomniały sobie informacje na temat sygnalizacji świetlnej,znaku STOP oraz dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez pasy na jezdni.

 

Przedszkolaki nauczyły się piosenkę „ Dzieci i światła”. Następnie wyruszyły w drogę, by nauczyć się jak prawidłowo przechdzi się przez pasy.

Zobacz zdjęcia

_______________________________________________________

W przedszkolu w Łańcach wesoło spędzamy wakacyjny czas!

 

Dwa tygodnie wakacji w przedszkolu w Łańcach upłynęły pod kątem licznych zabaw i gier ruchowych na świeżym powietrzu, doświadczeń oraz zadań plastycznych. Dzieci miały okazję „zmienić się” w Indian, pokonać tor przeszkód oraz pograć w siatkówkę. Sprawdziliśmy co szumi w morskiej muszli oraz czy można malować na folii spożywczej, zrobiliśmy także masę solną. W trakcie licznych prac plastycznych powstały m. in: kotki, świnki, morskie żyjątka oraz ocean. Na zakończenie zaś czekały na wszystkich zimne „lody dla ochłody”. Był to bardzo ciekawy i mile spędzony czas w naszym przedszkolu.

WyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowanyWyluzowany

Zobacz zdjęcia

_________________________________________________________________

Pracowite i pełne przygód wakacje w Przedszkolu w Kobyli

 

Wakacje rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, abyśmy mogli lepiej się poznać.

W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy na temat zdrowego trybu życia. Piekliśmy cisato śliwkowe i gofry oraz robiliśmy sałatkę owocową i zdrowe kanapki.

W drugim tygodniu wakacji przeżywaliśmy przygody z różnymi bohaterami bajek. Dzieci codziennie reprezentowały inny kolor, aby utożsamić się z postaciami z bajek, które mogły oglądać na ekranie w „Kinie Bambinie” lub w książkach.

Nie zabrakło codziennych zabaw ruchowych, zawodów na sali gimnastycznej oraz pobytu na placu zabaw.

Wakacje minęły nam w miłej, wesołej i ciepłej atmosferze.

Zobacz zdjęcia

__________________________________________________________________________________________________________________

2018-06-25

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w przedszkolu w Łańcach

 

W piątek 22 czerwca 2018 r. dzieci przybyły do przedszkola wraz z rodzicami aby zakończyć rok szkolny 2017/2018. W tym dniu pożegnaliśmy także starszaków, którzy od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. W iście wakacyjnej scenerii przedszkolaki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki. Było to bardzo wzruszające przeżycie zarówno dla przedszkolaków jak i dla rodziców i nauczycieli. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło podziękowań oraz pamiątkowych zdjęć. Na koniec na wszystkich zebranych czekał poczęstunek i grill na świeżym powietrzu. Dzieci zaś miały nie lada niespodziankę w postaci dmuchanego zamku, który dostarczył wiele radości i uśmiechu. Był to z pewnością bardo miły i rodzinny dzień. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

 Zobacz zdjęcia


2018-06-22

Uroczyste zakończenie roku 2017/2018 w przedszkolu w Kobyli

 

W dniu 22.06.2018r o godz.800 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor powitała serdecznie przybyłych rodziców i dzieci.

Podziękowała Pani Bożenie Glenc za 35 lat pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola.

Następnie starszaki, które idą do szkoły przedstawieniem pożegnały przedszkole.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i książki.

W tym dniu nie obeszło się bez łez, emocji i wzruszenia.

Zobacz zdjęcia


2018-06-20

Bezpieczne wakacje w Kobyli

Dnia 20.06.2018r w przedszkolu w Kobyli odbyła się pogadanka z Policjantami i pracownikami Straży Miejskiej w Raciborzu na temat bezpiecznych wakacji.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o właściwym zachowaniu na basenach, placach zabaw oraz na drodze w czasie wakacji i wyjazdów z rodzicami.

Zobacz zdjęcia


2018-06-20

Rozdanie nagród w przedszkolu w Kobyli

20.06.2018r w Przedszkolu w Kobyli odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom, które zebrały najwięcej makulatury, nakrętek i baterii.

Rodzicom, opiekunom i wszystkim zaangażowanym w zbiórkę bardzo dziękujemy.

Zobacz zdjęcia


2018-06-20

Przedwakacyjna pogadanka na temat bezpieczeństwa w przedszkolu w Łańcach

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w środę 20 czerwca odwiedzili nas goście: przedstawiciele straży miejskiej oraz przedstawiciele policji. nasze przedszkole przedstawicielka straży miejskiej. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa, a zwłaszcza tych które dotyczą wakacyjnego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się jak unikać niebezpieczeństw w górach, nad woda ale także i w domu oraz jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Po krótkiej pogadance dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając piosenki na temat bezpieczeństwa.

Dziękujemy policji oraz straży miejskiej za to, że zawsze dbają o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków!

Zobacz zdjęcia


2018-06-15

Przedszkolaki widzami teatrzyku
 
15 czerwca nasze przedszkolaki udały się do Gminnej Publicznej Biblioteki w Kornowacu z/s w Kobyli gdzie zostały przez Panią Dyrektor Biblioteki P. Mirosławę Granieczny. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w spektaklu, który wystawili zaproszeni aktorzy z Krakowa. Dzieci z przyjemnością oglądały przygody małpki, która dała przykład swoim postępowaniem jak można pokonać lęk. Był to bardzo udany wyjazd, który z pewnością wiele nauczył naszych przedszkolaków i dostarczył nam wielu emocji.

Zobacz zdjęcia

 


2018-06-15

Zbieramy plastikowe nakrętki”- podsumowanie XIII Gminnego Konkursu Ekologicznego

W czwartek 14 czerwca 2018 r. w Przedszkolu w Łańcach odbyło się tradycyjne już podsumowanie Gminnego Konkursu Ekologicznego „Zbieramy plastikowe nakrętki”. Dzieci z Gminy Kornowac przez cały rok szkolny 2017/ 2018, zbierały plastikowe nakrętki, których w sumie udało się zebrać aż 2680,1 kg. Celem konkursu była pomoc choremu Robertowi oraz propagowanie edukacji ekologicznej wśród najmłodszych.

Dzieci oraz przedszkola i szkoły, które zebrały najwięcej nakrętek otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Kornowac.

Wyniki XIII Gminnego Konkursu Ekologicznego

„Zbieramy plastikowe nakrętki”:

Przedszkola

I miejsce Przedszkole Rzuchów- 10,37 kg na dziecko

II miejsce Przedszkole Łańce- 10,0 kg na dziecko

 

III miejsce Przedszkole Kobyla- 7, 29 kg na dziecko

Szkoły

I miejsce Szkoła Podstawowa w Rzuchowie- 4, 28 kg na dziecko

II miejsce Szkoła Podstawowa w Kobyli - 3,53 kg na dziecko

III miejsce Szkoła Podstawowa w Pogrzebieniu- 2,68 kg na dziecko

Zobacz zdjęcia

 

 


2018-06-15

Król Dżungli” w Kobyli

W dniu 15.06.2018r w Domu Kultury w Kobyli odbył się teatrzyk pt. „Król Dżungli”.

Na przedsztawienie przybyły dzieci z Przedszkola z Łańc, Kobyli i Rzuchowa oraz uczniowie z Szkoły Podstawowej w Kobyli.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w teatrzyku.

Zapoznały się z zasadami „savoir vivre” . Dowiedziały się również jakie zwierzęta żyją w dżungli i umiały je naśladować.

Przedszkolaki i uczniowie ze szkoły wyszli zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

Zobacz zdjęcia


2018-06-15

 Spotkanie z dentystą w przedszkolu w Kobyli.

Nasze przedszkolaki dbają o higienę jamy ustnej codziennie czyszczą zęby, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią stomatolog Anię i pana stomatologa Michała. Wyjaśnili oni dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze mogą szkodzić zębom, że lepiej jeść owoce i warzywa. Dentyści przynieśli ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Dentyści założyli dzieciom karty i sprawdzili uzębienie. Na koniec każde dziecko otrzymało odznakę wzorowego pacjenta.

Zobacz zdjęcia


 2018-06-13

XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej

 

W dniu 13.06.2018r w Przedszkolu w Kobyli odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

Gościliśmy dzieci z przedszkola z Łańc,Rzuchowa i Pogrzebienia.

Dzieci pięknie ubrane z uśmiechem na ustach zaśpiewały piosenki.

Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim wokalnego talentu oraz wręczyła dyplomy i nagrody.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za przygotowanie ich do festiwalu piosenki.


Zobacz zdjęcia


2018-06-11

Przedszkolaki z Łańc laureatami ogólnopolskiego konkursu ekologicznego.

            Przedszkolaki z Łańc zawsze  chętnie biorą udział w konkursach i akcjach, a zwłaszcza w akcjach ekologicznych. Przez cały rok szkolny dzieci zbierały m. in. zużyte baterie, których wspólnie zgromadziliśmy aż 404 kg. Baterie zostały przekazane do REBA Organizacji Odzysku S.A  w ramach III Edycji Konkursu "Edukujemy- Pomagamy". Okazało się,  iż nasze przedszkole zajęło 13 miejsce spośród 130 placówek biorących udział w konkursie. W związku z tym, dzieci otrzymały wspaniałe nagrody do wykorzystania w celu promowania edukacji ekologicznej. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia


2018-06-11

"Cała Polska czyta dzieciom"- podsumowanie akcji

 w przedszkolu w Łańcach

 

            Przez cały rok szkolny 2017/2018 przedszkole w Łańcach uczestniczyło w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W związku z tym odwiedzali nas różni goście aby poczytać najmłodszym ich ulubione bajki, wiersze i opowieści. Każdego miesiąca odwiedzała nas także Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Kornowacu z/s w Kobyli  Pani Mirosława Granieczny. Ostatnie takie spotkanie w tym roku szkolnym miało miejsce 07. 06. 2018 r. Pani Mirosława Granieczny na świeżym powietrzu przeczytała dzieciom książeczki, a przedszkolaki złożyły podziękowania na zaangażowanie w akcję.

Zobacz zdjęcia


2018-06-05

 

Przedszkolaki z Kobyli świętowały Dzień Matki i Ojca.

 

 

 

Jesteś mamo skarbem mym – tymi słowami przedszkolaki z Kobyli 5.06.2018r powitały swoje mamy. Każda grupa przygotowała swój repertuar z tej okazji. Nie zabrakło wierszyków, piosenek, skeczów oraz inscenizacji. Rodzice ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom upominki i laurki a następnie zaprosiły je na słodki poczęstunek.


Zobacz zdjęcia

 


2018-06-05

 

Wesołe zabawy przedszkolaków z Łańc

Dnia 4 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach. Było malowanie twarzy, słodkości, pyszne lody i owoce. Wszystkim przedszkolakom spodobało się malowanie na foli na przedszkolnym podwórku. Na zakończenie dzieci dostały nagrody i słodkości do domu. To był dzień pełen uśmiechu i wrażeń.

Zobacz zdjecia


2018-05-31

 

„Jesteś Mamo Skarbem mym,

kocham Ciebie z całych sił...”

 

 Dzień Matki w Przedszkolu w Łańcach

 

Dzień Matki to z pewnością jeden z najważniejszych dni w roku zarówno dla mam jak i dla dzieci. Nasze przedszkolaki zaprosiły swoje mamy na przedszkolną uroczystość, która odbyła się 30 maja w przedszkolu. Dzieci pięknie ubrane, wystąpiły przed swoimi mamami z uśmiechami na twarzach prezentując wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec każdy wręczył czerwoną różę oraz własnoręcznie wykonany upominek. Trzeba przyznać, że mamy były bardzo wzruszone i dumne ze swoich pociech. Wszystkich gości zaproszono także wraz z dziećmi na słodki poczęstunek. Było to z pewnością bardzo radosne i mile spędzone popołudnie.  

Zobacz zdjęcia


2018-05-30

Lody dla ochłody w przedszkolu w Kobyli

W dniu 30.05.2018r dzieci z przedszkola w Kobyli wybrały się do pobliskiego sklepu aby kupić sobie lody.

Następnie spacerkiem przeszły na boisko szkolne gdzie z wielka ochotą zjadły lody.

Zobacz zdjęcia


2018-05-29

Spotkanie z bajką

Przedszkolaki z Kobyli uczestniczyły w zajęciach artystycznych pt. „ Z bajką bezpiecznie”. Spektakl został przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kornowacu. Były to ciekawe zajęcia na temat bezpieczeństwa oraz prezentacja musztry wojskowej zakończona piknikiem i poczęstunkiem dla dzieci.

Zobacz zdjęcia


2018-05-27

Dzielni strażacy”- wyróżnienie Zosi w konkursie

 

Przedszkole nr 15 w Raciborzu wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu po raz trzeci zorganizowało powiatowy konkurs pt. „Dzielni Strażacy”. Celami konkursu było m.in. wzbudzenie wśród najmłodszych zainteresowania pracą strażaków oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. W konkursie wzięła udział m.in. Zofia Zając (4 lata) z Przedszkola w Łańcach, której praca została wyróżniona. Zosia otrzymała dyplom oraz nagrody.

Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia


2018-05-27

Strażacy w przedszkolu w Kobyli

W dniu 23.05.2018r nasze przedszkolaki odwiedzili strażacy. O godz. 915 na boisko przedszkolne na sygnale przyjechał wielki wóz strażacki, z którego wyskoczyli strażacy aby ugasić pożar. Każde dziecko mogło choć przez chwilkę potrzymać węża strażackiego.

Kolejną atrakcją było oglądanie wozu strażackiego oraz sprzętu, który się w nim znajduje.

Na koniec odbył się pokaz pierwszej pomocy, a następnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszymi gośćmi.

Strażcy obdarowali dzieci słodką niespodzianką.

Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i zadowolone z wizity naszych strażaków.

Zobacz zdjęcia


2018-05-21

V Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola w Łańcach

Z okazji tegorocznych Dni Bezpiecznego Przedszkola , w które po raz piaty już włączyło się Przedszkole w Łańcach odwiedzili nas liczni goście.

Rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką P. Katarzyną Wystyrk oraz z ratownikiem medycznym P. Marcinem Wystyrk. Dzieci mogły bliżej przyjrzeć się ich pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także miały okazję poćwiczyć na fantomach oraz zrobić opatrunki .

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Na początek sprawdzono, czy nasze przedszkolaki są prawidłowo przewożone w fotelikach, a następnie policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na drodze. Była też wizyta specjalnego gościa- Sznupka. We wtorek 15 maja odwiedził nas również kominiarz P. Arkadiusz Langer, który uświadomił wszystkim jak ważne jest czyste powietrze i co powinniśmy robić, aby nie zatruwać otaczającego nas środowiska. Wielką atrakcją były atrybuty kominiarskie, które dzieci mogły dotknąć i przymierzyć.

Z kolei czwartek 17 maja był poświęcony grom i zabawom w czasie których przedszkolaki uświadomiły sobie jakie mogą im towarzyszyć emocje i uczucia i jak sobie z nimi radzić.

Finał V Ogólnopolskich Dni Bezpiecznych Przedszkoli miał miejsce w poniedziałek 21 maja. W tym dniu odwiedzili nas strażacy, którzy przeprowadzili ewakuację przedszkola. Następnie wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunami, chętnymi rodzicami oraz strażakami z OSP Łańce udali się na coroczny przemarsz, wykrzykując hasła związane z bezpieczeństwem i śpiewając piosenki. Na koniec strażacy zaprosili wszystich zebranych na pokazy strażackie.

Dziękujemy dzieciom, służbom, zaproszonym gościom oraz rodzicom za aktywny udział w V Ogólnopolskich Dniach Bezpiecznego Przedszkola.

Zobacz zdjęcia


2018-05-17

Przedszkolaki na Gminnym Festiwalu Piosenki Śląskiej

 

Dzieci z Przedszkola z Kobyli i Łańc 15 maja wzięły udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Śląskiej w Pogrzebieniu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań gwarą śląską, popularyzacja śpiewania piosenek w gwarze śląskiej, kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej oraz kultywowanie tradycji śląskich wśród dzieci.

Wszystkie przedszkolaki były przebrane w stroje ludowe, w których przepięknie zaprezentowały wybrane piosenki.

Zobacz zdjęcia

 


2018-05-17

Udział przedszkolaków z Łańc w Gminnym Festiwalu Piosenki Śląskiej

Dnia 15 maja odbył się w ZSP Pogrzebień Gminny Festiwal Piosenki Śląskiej. Nasze przedszkole reprezentowało trzech małych artystów. W kategorii solowej piosenkę „Frelka Śląsko” zaśpiewała Marzena Kramarczyk, z kolei zespoły prezentowali Zosia Mańczyk i Robert Szwaigstil z piosenką „Dzióbka dej”. Po podsumowaniu konkursu Marzena Kramarczyk zajęła II miejsce. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy odwagi i pięknego występu oraz życzymy dalszych sukcesów.

 Zobacz zdjęcia


2018-05-12

Tukej piyknie godomy"- udział Marzeny w konkursie gwary śląskiej

10 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. R. Kincla w Raciborzu odbył się kolejny konkurs gwary śląskiej pt. "Tukej piyknie godomy" pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Powiatu Raciborskiego. W konkursie wzięła udział m. in . Marzena Kramarczyk z Przedszkola w Łąńcach. Marzena wystąpiła w śląskim stroju prezentując utwór pt. „Bojanie starki” za co otrzymała dyplom i słodki upominek. Gratulujemy umiejętności posługiwania się gwarą!

Zobacz zdjęcia

 


2018-05-10

Wizyta Leśników w przedszkolu w Kobyli

W dniu 9.05.2018r w Przedszkolu w Kobyli mieliśmy przyjemność gościć Myśliwych.

Panowie opowiedzieli dzieciom o zwierzętach, które żyją w polskich lasach, a także o ich pasji czyli polowaniu. Opowiadali również jak zimą dokarmiają zwierzęta i jak o nie dbają. Dzieci mogły także usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt.

Na koniec były wspólne śpiewy i tańce do których przygrywał nam Pan myśliwy na swoim akordeonie.

Zobacz zdjęcia

 


2018-05-08

Wyjazd przedszkolaków z Kobyli do Fikolandii

Na ten szczególny dzień nasze przedszkolaki czekały od dawna. We wtorek 8 maja wszyscy przybyli do przedszkola pełni entuzjazmu bowiem w tym dniu odbyła się nasza wycieczka do Fikolandii. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Były zjeżdżalnie, małpi gaj, baseny z kolorowymi kulkami. Zarówno dzieci młodsze jak i starsze znalazły tutaj zabawę, która im najbardziej odpowiadała. W ten sposób nasze przedszkolaki spędziły wspaniałe przedpołudnie, a do przedszkola wrócili uśmiechnięci i radośni. Za ten wspaniały dzień dziękujemy babciom i dziadkom naszych przedszkolaków, bowiem to oni zasponsorowali dzieciom ten wyjazd.

 Zobacz zdjęcia


2018-05-04

Święto Flagi w Przedszkolu w Kobyli

W piątkowy poranek w przedszkolu w Kobyli obchodziliśmy „Święto Flagi”.

Dzieci odświętnie ubrane odsłuchały hymn państwowy, recytowały wiersze patriotyczne i poznały znaczenie symboli narodowych.

Zobacz zdjęcia


2018-05-04

 

Obchody Święta Flagi w przedszkolu w Łańach

Od kilku lat 2 maja Polacy świętują Święto Flagi. Dzień ten uczciły także nasze przedszkolaki. Najmłodsi przypomnieli sobie polskie symbole narodowe: hymn, godło oraz flagę. Odśpiewali uroczyście Mazurek Dąbrowskiego, pokolorowali flagi oraz godło. Zaśpiewaliśmy piosenki mówiące o naszej ojczyźnie oraz wyrecytowaliśmy wiersz „Polak mały”. Nie zabrakło również zdjęć przy specjalnie przygotowanej gazetce tematycznej. Z pewnością dni takie jak: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja dostarczają dzieciom istotnej wiedzy na temat naszej ojczyzny.


Zobacz zdjęcia


2018-04-27

Przegląd piosenki anglojęzycznej w Przedszkolu w Kobyli

W dniu 26.04.2018r w Przedszkolu w Kobyli po raz kolejny odbył się „Przegląd piosenki anglojęzycznej”.Na scenie wystąpiły starszaki aby zaprezentować swoim młodszym kolegom jak wiele już potrafią.

Dzieci śpiewały i inscenizowały ruchem piosenki.Było wiele radości i dobrej zabawy.Po wsytępie starszaki otrzymały mnóstwo oklasków oraz nagrody.

Zobacz zdjęcia

 


2018-04-24

Przedszkolaki udzielają pomocy

Dnia 20.04.2018r w Przedszkolu w Kobyli odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomach przez uczniów klasy V szkoły podstawowej .

Przedszkolaki ochoczo brały udział w warsztatach, próbowały robić masaż serca, opatrzyć chorą rękę. Dowiedziały się jak właściwie udziela się poszkodowanym pomocy w zagrożeniu życia. Pokaz był bardzo ciekawy, dzieci chętnie i efektywnie w nim uczestniczyły.

Zobacz zdjęcia


2018-04-24

Dzień Ziemi w przedszkolu w Łańcach.

W poniedziałek 23 kwietnia tuż po „Dniu Ziemi” nasze przedszkolaki przyszły ubrane na zielono lub niebiesko aby uczcić święto naszej planety. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest troska o Ziemię aby była ona domem dla nas i dla przyszłych pokoleń. Odczytano List planety Ziemia oraz zaśpiewano ekologiczne piosenki. Były także gry, zabawy i konkursy ekologiczne podczas których przedszkolaki przypomniały sobie jak segregować śmieci. Na koniec wspólnie wykonano pracę plastyczną pt. „Wszystko w naszych rękach”. Dodatkowo obchody Dnia Ziemi były doskonałą okazją do rozdania nagród za udział w konkursie ekologicznym „Zbieramy Baterie”. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia

 


2018-04-20

Przedszkolaki z Łańc bawią się wspaniale w Fikolandii”.

W środę 18 kwietnia nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Fikolandii w Wodzisławiu Śl. Dzieci pełne entuzjazmu miło spędziły czas podczas dwugodzinnej zabawy pośród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, samochodzików i innych atrakcji. Następnym punktem wycieczki była „Słoneczna Wyspa” w Marklowicach. Tam przedszkolaki doskonale bawiły się na huśtawkach, zjeżdżalniach, w zamku i w lokomotywie, korzystając z pięknej, słonecznej pogody.

Tego dnia nie zabrakło również smakołyków dla wszystkich dzieci. Był to z pewnością bardzo udany wyjazd co potwierdzają uśmiechy naszych najmłodszych, którzy zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do przedszkola.

Zobacz zdjęcia


2018-04-17

Przedszkolaki z Kobyli wyróżnieni

W dniu 16.04.2018r w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów plastycznych za I półrocze. Dzieci otrzymały wyróżnienia, dyplomy i nagrody.

Zobacz zdjęcia


2018-04-14

Przedszkolaki z Kobyli obchodzą Światowy Dzień Czekolady

Dnia 12.04.2016 r. w Przedszkolu w Kobyli odbył się Światowy Dzień Czekolady. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o królewnie Pralince, którą zły czarodziej zamienił w czekoladowy posąg. Żeby odczarować królewnę, przedszkolaki miały za zadanie rozwiązać czekoladowe zadania.Kiedy wszystkie zadania zostały rozwiązane, przybyła dobra wróżka Zdrowie i odczarowała królewnę Pralinkę. Dzieci bardzo się ucieszyły  i na zakończenie czekoladowego dnia mogły posmakować różne rodzaje czekolady.

Zobacz zdjęcia


2018-04-14

Czeko, czeko, czekolada”- czyli Dzień Czekolady w Przedszkolu w Łańcach

12 kwietnia przypada Dzień Czekolady. Ten słodki przysmak z pewnością dostarcza nam wiele energii i radości dlatego nasze przedszkolaki chętnie wzięły udział w obchodach Dnia Czekolady. Dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje. Opowiadanie „O Krzysiu” uzmysłowiło wszystkim, że nadmiar czekolady i innych słodyczy może szkodzić i należy zachować umiar w ich jedzeniu. Wielką atrakcja była degustacja owoców zanurzanych w czekoladzie oraz samodzielne dekorowanie czekoladowych babeczek. Po tym smacznym poczęstunku dzieci udały się na plac zabaw gdzie spaliły dostarczone kalorie podczas gry w piłkę.

 Zobacz zdjęcia


2018-04-13

Światowy Dzień Zdrowia w Przedszkolu w Łańcach

„Tylko w chorobie ceni się zdrowie”, mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia który przypada 7 kwietnia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm. Z tego też względu w naszym przedszkolu miała miejsce pogadanka na temat zdrowia. Dzieci przypomniały sobie piramidę żywienia oraz zaśpiewały piosenki o zdrowiu. Był turniej piłki nożnej oraz degustacja owoców, które dostarczyły nam mnóstwo witamin. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną, prezentując to wszystko co służy naszemu zdrowiu. Dodatkową atrakcją były zabawy dydaktyczne, które przypomniały dzieciom podstawowe przedmioty do codziennej higieny osobistej. Warto wspomnieć iż 7 kwietnia to także Dzień Pracowników Służby Zdrowia, którym przedszkolaki składają najlepsze życzenia!

Zobacz zdjęcia


2018-04-09

DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA W KOBYLI

W dniu dzisiejszym (6.04.2018r) dzieci z przedszkola w Kobyli obchodziły

Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Z tej okazji dzieci zrobiły własnoręcznie piękny bukiecik kwiatów i laurkę, którą zaniosły do pobliskiego ośrodka zdrowia, gdzie zaśpiewały głośno „sto lat” i złożyły życzenia.

Zobacz zdjęcia


2018-04-05

Sukces Roberta w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ozdoba Wielkanocna”

Przedszkole nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na „Ozdobę Wielkanocną”. W konkursie chętnie wzięły udział nasze przedszkolaki, które z pomocą nauczycieli przygotowały piękne ozdoby. Okazało się, że z licznie nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzcę którym został Robert Szweigstil z naszego przedszkola. Robert otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci książki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Zobacz zdjęcia


2018-03-29

Wielkanocne atrakcje przedszkolaków z Łańc

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Chętnie dzieci z pomocą nauczycieli wzięły udział w VIII Gminnym Konkursie organizowanym na „ Kartkę Wielkanocną”. W konkursie wzięli udział: Maja Kaszuba, Martyna Czyż, Milena Błaszczok, Zofia Mańczyk, Filip Grzyb i Marta Pientka. Dzieci otrzymały słodkie upominki oraz dyplom i bon pieniężny dla przedszkola.

Z kolei w środę 28 marca wszystkie przedszkolaki udały się do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka. Okazało się, że zajączek zostawił dla każdego słodką paczkę , a dzieci nie miały problemu z ich odnalezieniem.

W czwartek zaś nasze przedszkole pachniało świątecznymi wypiekami. Dzieci postanowiły bowiem upiec świąteczne babeczki, które następnie zjadły z wielkim apetytem.

W iście świątecznym nastroju oczekujemy Wielkiej Nocy i życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!!

Zobacz zdjęcia


 2018-03-28

Wielkanocny Zajączek w przedszkolu w Kobyli

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny W środę 28 marca zgodnie z wielkanocną tradycją również do naszego przedszkola zawitał zajączek. Dzieci z utęsknieniem czekały na ten dzień. Wszystkie przedszkolaki zgodnie ze zwyczajem szukały   prezentów od zajączka . Odczuwały wielką radość z otrzymanych prezentów.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i spokojnych świąt wielkanocnych!

Zobacz zdjęcia


 

2018-03-26

Światowy Dzień Wody u przedszkolaków z Łańc

Dnia 23 marca w naszym przedszkolu odbył się „Światowy Dzień Wody”. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym światem oraz rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Dzieci uświadomiły sobie ogromne znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły doświadczenia z wodą. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

 Zobacz zdjęcia


2018-03-23

 

Dzień Wody w Przedszkolu w Kobyli

22.03.2018r w Przedszkolu w Kobyli dzieci obchodziły w sposób szczególny Dzień Wody.

Najpierw odbyła się pogadanka na temat wody. Przedszkolaki powiedziały do czego służy, co można z niej zrobić i jak ważna jest w przyrodzie i w życiu każdego człowieka. Następnie z wielkim zaciekawieniem brały udział w różnych doświadczeniach i eksperymentach. Mieszały zabarwioną wodę i tworzyły nowe kolory, robiły wybuchowe wulkany, sprawdzały jakie produkty rozpuszczają się w wodzie a jakie nie.

Był to dzień nowych doświadczeń, atrakcji i wrażeń. Na pewno dzieci zapamiętają go na długo.

Zobacz zdjęcia 


2018-03-21

 

Wiosna w Kobyli

21 marca dzieci z Przedszkola w Kobyli kolorowym korowodem przeszły na boisko przedszkolne aby powitać wiosnę. Najpierw paliły piękne marzanny i żegnały zimę, a następnie głośnym śpiewem i z kolorowymi gaikami witały wiosnę.

Dzieci już od kilku dni przygotowywały się do tego święta. Uczyły się piosenek, słuchały wierszy a nawet podczas spacerów obserwowały czy widać już pierwsze oznaki wiosny.


Zobacz zdjęcia 


2018-03-21

 

Tam daleko gdzie wysoka sosna,

maszeruje drogą mała wiosna”

Przedszkolaki z Łańc palą Marzannę!

21 marca to dzień w którym oficjalnie możemy pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Tego dnia nasze przedszkolaki pełne nadziei, że wiosna do nas zawita postanowiły spalić tradycyjną Marzannę. Najpierw dzieci w grupy starszaków z pomocą rodziców wykonały Marzanny, które następnie przyniosły do przedszkola. W pierwszy dzień wiosny nie zabrakło tańców i zabaw ruchowych w rytm wiosennych piosenek. Dzieci doskonale się bawiły. Potem przedszkolaki wyszły na podwórko aby tam spalić Marzanny. Poszukaliśmy także pierwszych oznak wiosny. Mamy nadzieje że wiosna wkrótce zawita do nas na dobre.


Zobacz zdjęcia 


2018-03-21

 

Wiosenne porządki maluszków z Kobyli

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wilkanocnymi oraz realizowaną tematyką tygodnia nasze maluszki postanowiły wysprzątać swoją salę. Najpierw dzieci wypowiedziały się na temat „ Jak czystość naszego otoczenia wpływa na nasze zdrowie” a następnie poznały przybory do sprzątania. Zagraliśmy także w grę „memory- przybory do sprzątania” a na koniec dzieci same zabrały się do wiosennych porządków w sali- nie zabrakło również pogadanek na temat bezpieczeństwa przy wykonywaniu poszczególnych prac. Z pewnością sprzątanie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu wrażeń.


Zobacz zdjęcia 


2018-03-17

 

Dzień koloru zielonego w Przedszkolu w Kobyli

W dniu 16.03.2018r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka.

W tym dniu dzieci przyszły ubrane na kolor zielony. Jeszcze przed śniadaniem wszystkie przedszkolaki usiadły w kole na „zielonej łące” i wysłuchały opowiadania na temat Dnia Św. Patryka, który obchodzony jest szczególnie w Irlandii. Dzieci dowiedziały się kim był św. Patryk i dlaczego w tym dniu wszystko jest zielone.

Na koniec wykonały pracę plastyczną – zieloną koniczynkę.

Zobacz zdjęcia


 


2018-03-15

 

Przedszkolaki z Kobyli świętują

Dzień Piekarza i Cukiernika

Corocznie, 15 marca swoje święto obchodzą cukiernicy i piekarze. Dzieci  z naszego przedszkola w tym dniu rozmawiały o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika. Poznały nazwy narzędzi wykorzystywanych do pieczenia chleba i oglądały ilustracje. Wysłuchały również opowiadania Czesława Janczarskiego pt. Żyto i chleb. Dzieci oglądały krótki film wykorzystując sprzęt multimedialny dotyczący procesu wyrabiania chleba. Każda z grup piekła ciasteczka i babeczki. Zajęcia były ciekawe i sprawiły dziecim wiele radości. Pani Ula,która z zawodu jest cukiernikiem przyniosła wszystkim dzieciom upieczone przez nią mufinki.Przedszkolaki złożyły jej życzenia i wręczyły laurkę.

Zobacz zdjęcia


2018-03-15

 

Przedszkolaki z Łańc poznają zawody kobiet.

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Kobiet tematyka zajęć ubiegłego tygodnia była poświęcona zawodom kobiet. W ten sposób dzieci miały okazję bliżej poznać zawody takie jak: sprzedawczyni, florystka, kucharka, krawcowa oraz fryzjerka. Na początek dzieci udały się do pobliskiego sklepu w celu zapoznania się z pracą sprzedawczyni. Pani w sklepie pokazała dzieciom jak układa się towary oraz obsługuje sklepową kasę. Następnego dnia krawcowa zaprezentowała dzieciom maszynę do szycia oraz sposób w jaki się nią posługuje. Dzieci poznały atrybuty krawcowej, a lalki zyskały nowe ubranka. W piątek z kolei przedszkolaki poznały pracę kucharki. Same też wcieliły się w ten zawód wykonując pyszne i zdrowe soki owocowe. Następnie odwiedziła nas Pani Martyna, która jest fryzjerką. Fryzura niejednego przedszkolaka zmieniła się diametralnie. Były loki, koki i kolorowe irokezy. Ostatnimi gośćmi były panie z kwiaciarni „Orchidea”, które zaprezentowały dzieciom sposób wykonania pięknych wiosennych bukietów i stroików. Wszystkim naszym gościom składamy podziękowania za poświęcony czas i przybliżenie najmłodszym zawodów kobiet.

Zobacz zdjęcia


Przedszkolaki z Łańc świętują Dzień Kobiet.

            Tradycją juz jest, że 8 marca nasze przedszkolaki świętują Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy przygotowali dla Pań i dziewczynek mnóstwo niespodzianek. Na krótki program artystyczny zaproszono Panie pracujące w kuchni w Łańcach. Chłopcy zaśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze oraz zatańczyli. Nie zabrakło życzeń oraz prezentów dla wszystkich dziewczynek. Na Panie zaś czekał tradycyjny czerwony goździk.  Dodatkowo  wszystkie dzieci  wzięły udział w słodkim poczęstunku. Był to bardzo przyjemny dzień w naszym przedszkolu.

Zobacz zdjecia


2018-03-08


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

 

Ósmego marca marcowy wiatr 
z odświętną miną do miasta wpadł...”

 

 

8 marca- tę datę już każdy pamięta. To DZIEŃ KOBIET! W tym dniu w naszym przedszkolu nie zabrakło tańców, zabawy i wesołej atmosfery.

Chłopaki przygotowały dla swoich koleżanek słodki upominek oraz laurki a dla pań piękne kwiatki.

 

Wszystkie dziewczynki i panie mogły czuć się wyjątkowo i za to Wam chłopaki bardzo dziękujemy !

Zobacz zdjęcia


2018-02-22

MÓJ WYMARZONY LIZAK”- udział w konkursie przedszkolaków z Łańc

Nasze przedszkolaki zawsze chętnie biorą udział w różnych konkursach. Tym razem czworo dzieci: Martyna Czyż, Zofia Mańczyk, Franciszek Stencel oraz Marzena Kramarczyk wzięło udział w konkursie plastycznym wykonując prace plastyczne pt. „MÓJ WYMARZONY LIZAK”. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz bilety wstępu do „Muzeum Lizaka”. Była to słodka przygoda naszych przedszkolaków.

Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia2018-02-14

Mamy dzisiaj Walentynki”- przedszkolaki z Łańc obchodzą Walentynki

Jak co roku 14 lutego obchodzimy Walentynki znane jako święto zakochanych. W tym dniu na naszych najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci otrzymały coś słodkiego i podarowały sobie własnoręcznie wykonane walentynkowe serca- laurki. Na wszystkich czekała także walentynkowa poczta pełna kartek- niespodzianek. Ponadto dzieci miały okazję zaśpiewać walentynkową piosenkę w języku angielskim i spróbować swoich sił w konkursach takich jak: przenoszenie serduszek za pomocą słomek, układanie obrazków przedstawiających bajkowe zakochane pary w całość, odszukiwanie swojej drugiej połówki. Na koniec przedszkolne pary miały okazję zatańczyć przy piosence „Serduszko puka w rytmie cza cza” oraz pobawić się w „pozamieniane pary” . Był to bardzo udany dzień w naszym przedszkolu.  

Zobacz zdjęcia2018-02-14

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

14.02.2018r w Przedszkolu w Kobyli dzieci obchodziły Dzień Świętego Walentego. W tym dniu ubrane na czerwono swój dzień zaczęły od tańców i zabaw w kole. Podczas śniadania odwiedziła nas „Poczta Walentynkowa”. Każde dziecko otrzymało walentynkę od starszych kolegów.

Następnie odbyła się pogadanka na temat tego święta. Później dzieci wykonały pracę plastyczną oraz walentynkę dla kochanej osoby.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Zobacz zdjęcia
2018-02-14


„Ferie to jest super sprawa: odpoczynek i zabawa”- Przedszkole w Łańcach

            Ferie zimowe w naszym przedszkolu odbyły się pod hasłem: „Wesoła zimowa zabawa”. Plan dwutygodniowych ferii był ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu. Stwarzał dzieciom okazję do odkrywania nowych rzeczy, pobudzał ich rozwój, rozszerzał zainteresowania oraz pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne. W tym czasie zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie ciekawego spędzenia ferii. Głównym celem zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego dziecka widać było uśmiech.

            W pierwszym tygodniu cieszyliśmy się obecną porą roku i bawiliśmy się w wiele zimowych zabaw. Poznaliśmy krainę lodu i Eskimosów, opowiadaliśmy o Królowej Śniegu i śpiewaliśmy zimowe piosenki. Wiele radości dostarczyła dzieciom zabaw sztucznym śniegiem, który sami wykonaliśmy oraz tworzenie wielu ciekawych prac plastycznych.

            Drugi tydzień upłynął nam pod znakiem poznawania różnych krajów Unii Europejskiej oraz delektowania się pączkami w Tłusty Czwartek oraz degustacji pizzy podczas Dnia Włoskiego. Jesteśmy pewni, że dzieci wrócą wypoczęte i gotowe na nowe poznawanie otaczającego świata z swoimi kolegami i koleżankami z przedszkola.

 

Zobacz zdjęcia


2018-02-11 

 

KREATYWNE I WESOŁE FERIE W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

Podczas ferii zimowych dzieci z Przedszkola w Kobyli uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach i podejmowały różne formy aktywności. Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem Soki i sałatki to zdrowie dla przedszkolnej gromadki. Dzieci robiły soki, sałatki owocowe, kolorowe kanapki. Uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, a także ćwiczyły na dużej sakli gimnastycznej w szkole wykorzystując przyrządy gimnastyczne. Nie zabrakło także dnia pod hasłem: Mały naukowiec. W tym dniu dzieci brały udział w zabawach badawczych i doświadczeniach. Bardzo radosnym dniem był Dzień Pizzy, Dzień Nutelli oraz Tłusty Czwartek. Przedszkolaki same robiły pizzę, faworki, wyrabiały ciasto na pączki - były to dni wesołej zabawy i radości. Jeden dzień podczas ferii był poświęcony na zabawy rozwijające umiejętności matematyczne. Dzieci miały okazję bawić się klockami i figurami geometrycznymi, grały w Mega domino, ćwicząc umiejętności liczenia i rozpoznawania figur geometrycznych. Przedszkolaki brały również udział w przedstawieniu teatralnym promującym bezpieczeństwo, spektakl wystawiany był przez aktorów Teatru z Krakowa.

W drugim tygodniu ferii zima wyjątkowo dopisała. Było mroźno, biało i pięknie. To wspaniały czas na zabawy na śniegu i lepienie bałwanków. Nie zabrakło tego w naszym przedszkolu. Dzieci również pamiętały o dokarmianiu ptaków.
Na zakończenie ferii dzieci zostały zaproszone na bal karnawałowy do Domu Kultury, gdzie w pięknych strojach bawiły się przy muzyce pod kierunkiem animatora. Był to dzień pełen wrażeń i wesołej zabawy.

Podczas ferii zimowych w przedszkolu dzieci z pewnością się nie nudziły. Codziennie czekały na nich nowe atrakcje. Poprzez ciekawe zajęcia, i eksperymenty mogły zdobyć wiele doświadczeń oraz poszerzyć swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiąc.

Zobacz zdjęcia 


2018-01-29

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE”

BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW Z ŁAŃC

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Dnia 26 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Największą popularnością cieszyła się Elsa z bajki „Kraina Lodu” oraz policjant. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. W czasie przerw w tańcu odbyły się liczne konkursy oraz słodki poczęstunek.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

Zobacz zdjęcia


2018-01-27

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

W dniu 26.01.2018r w Przedszkolu w Kobyli jak co roku, odbył się bal przebierańców. D pięknie przystrojonej sali zawitali : spiderman, strażacy, policjanci, wróżki,kowboje, aniołki, księżniczki, pszczółki, czerwone kapturki, smerfy i wiele innych pięknie poprzebieranych dzieci.

Najpierw były tańce przy wesołej muzyce. Następnie wiele atrakcyjnych, ciekawych konkursów m.in. : taniec w parach na gazecie, taniec z balonami, kilka wybranych dzieci jadło na czas jabłko, które było zawieszone na sznurku. Kolejną atrakcją było picie na czas soku z cytryny przez butelkę ze smoczkiem.

Dzieci mogły również zatańczyć „kaczuszki” w towarzystwie miłego gościa.

Na koniec był słodki poczęstunek : popcorn, chrupki, wafelki, cukierki i pyszny soczek.

W tym dniu wszystkie dzieci były uśmiechnięte, radosne i pełne energii. 

Zobacz zdjęcia


 2018-01-25

 

Pani Sekretarka ma święto!

Z okazji Dnia Sekretarki przedszkolaki z Kobyli złożyły Pani Mireli-sekretarce ZSP Kobyla życzenia oraz wręczyły laurki i medal.

Zobacz zdjęcia


2018-01-25

 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Łańcach

Z okazji Święta Babci i Dziadka nasze przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków na uroczystość, która odbyła się 25. 01. 18 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łańcach. Licznie zgromadzeni goście z podziwem oglądali występy najmłodszych. Na początek przedszkolaki zaprezentowały  jasełka w świątecznej scenerii, a następnie zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze dla gości. Nie zabrakło życzeń i własnoręcznie przygotowanych upominków. Na koniec wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Z pewnością był to dzień wielu wzruszeń dla wszystkich babć i dziadków, którym raz jeszcze składamy najlepsze życzenia!

Zobacz zdjęcia


2018-01-24

Przedszkolaki z Kobyli świętują Dzień Babci i Dziadka

24.01.2018r w Przedszkolu w Kobyli odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka. Tańce, wierszyki, śpiewy oraz piękne róże dla babci a sumiaste wąsy dla dziadka uświetniły tę uroczystość. Po występie zaprosiliśmy licznie zgromadzone babcie i dziadków na kawę i ciasto przygotowane przez rodziców naszych dzieci.

Zobacz zdjęcia 


2018-01-24

 

Dzieci z Przedszkola w Kobyli pomagają zwierzętom

23.01.2018r dzieci z Przedszkola w Kobyli pomagały zwierzętom przetrwać zimę. Najpierw na podstawie filmiku dowiedziały się w jaki sposób mogą pomagać zwierzętom w lesie, a następnie poszły wysypać ziarenka do karmników na placu przedszkolnym.

Zobacz zdjęcia


 2018-01-22

 

Policjanci w Przedszkolu

W dniu 22.01.2018r. dzieci z Przedszkola w Kobyli i Łańcach odwiedziło dwóch funkcjonariuszy policji z Raciborza.

Odbyła się pogadanka na temat bezpiecznych ferii. Policjanci przypomnieli dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Powiedzieli jak mają zachować się gdy zaatakuje ich pies oraz ostrzegli, aby nie rozmawiać z obcymi, nie częstować się ich cukierkami, a nawet z nimi nie rozmawiać. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, dzieci wręczyły policjantom podziękowanie i laurkę.

Zobacz zdjęcia


2018-01-19

 

 

Dzień Misia Puchatka w przedszkolu w Kobyli.

W dniu 18.01.2018r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia Puchatka.

Zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki. Następnie misie zostały zaproszone do wspólnego śniadania , później były misiowe konkursy, zagadki, wspólne tańce.
Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich. Dziecipoznawały też zwyczaje niedźwiedzi. Opowiadały też o swoich pluszakach. Było dużo radości i śmiechu.

Zobacz zdjęcia

 


2018-01-19

W Przedszkolu w Łańcach Babcie czytają dla wnucząt

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci oraz Dnia Dziadka nasze przedszkole odwiedziły babcie, które włączyły się w akcję „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz budowanie więzi rodzinnych. Babcie przeczytały najmłodszym ich ulubione bajki i opowiadania, a dzieci z kolei zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Był to bardzo interesujący dzień zarówno dla zaproszonych babć jak i dla wnucząt. Dziękujemy babciom za zaangażowanie i aktywny udział w akcji!

Zobacz zdjęcia 


2018-01-16

 

Doświadczenia z wodą w wykonaniu maluszków z Kobyli 

Wtorek 16 stycznia upłynął w grupie maluszków pod kątem doświadczeń z wodą. Dzieci miały możliwość samodzielnego sprawdzenia właściwości wody. Wspólnie wybraliśmy różne przedmioty a następnie sprawdziliśmy czy pływają one po wodzie czy toną. Kolejną rzeczą jaką sprawdziliśmy było wchłanianie wody przez metalowe, papierowe, plastikowe i materiałowe przedmioty. Był to bardzo ciekawy dzień dla naszych najmłodszych przedszkolaków.

Zobacz zdjęcia


2018-01-13

Przedszkolaki z Łańc pomagają ptakom zimą

Zima to bardzo trudny okres dla ptaków dlatego nasze przedszkolaki postanowiły im pomóc. Zajęcia całego tygodnia były poświęcone tematyce „Ptaki zimą”. Dzieci poznały ptaki takie jak m. in: wróbel, sikorka, gil oraz jemiołuszka i wykonały przepiękne karmniki. Ponadto przygotowaliśmy pokarm. Następnie dzieci wyszły do ogrodu aby tam w karmnikach umieścić jedzenie dla ptaków. Nie zabrakło także pracy plastycznej oraz zabaw ruchowych związanych z dokarmianiem ptaków. Pragniemy podziękować także rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedszkolnego karmnika.

Zobacz zdjęcia


2017-12-22

Konkurs kolęd i pastorałek w Przedszkolu w Łańcach

Dnia 21 grudnia odbył się w przedszkolu „Konkurs kolęd i pastorałek” dla naszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję pochwalić się swoimi wokalnymi umiejętnościami i zaprezentować je przed swoimi kolegami i koleżankami. Wszystkie dzieci śpiewające utwory zostały nagrodzone. Ta uroczystość sprawiła, że wszyscy poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.  

Zobacz zdjęcia


2017-12-22

Sukces Kamila w wojewódzkim konkursie pt. „Podróże małe i duże”

Biblioteka Pałacu Młodzieży w Katowicach zorganizowała literacko- plastyczny konkurs na ilustrację do książki pt. „Podróże małe i duże”. Konkurs był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym a jego celem było zachęcenie do sięgania po książkę jako źródła inspiracji oraz zaangażowanie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi. W konkursie wzięło udział troje przedszkolaków z Łańc: Kamil Nowak, Magdalena Wojak oraz Olivier Grud. Dzieci wykonały pracę plastyczną do książki w której pojawia się motyw podróży. Wkrótce okazało się, że Kamil Nowak zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej sześciolatków za pracę pt. „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę – zamek krzyżacki , Malbork”. W nagrodę otrzymał grę, książkę oraz dyplom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia


2017-12-22

Półmetek konkursu „Nie truj sąsiada” w przedszkolu w Kobyli

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w cyklu tygodniowych zajęć w ramach programu Nie truj sąsiada.

Dzieci podczas zajęć w ciągu całego półrocza dowiedziały się co to jest smog oraz jak szkodliwie wpływa na zdrowie. Przedszkolaki poznały także sposoby ogrzewania domów, oraz różne metody pozyskiwania energii: z wiatru, słońca i wody. W piątkowy poranek w celu podsumowania cyklu zajęć dzieci wyszły z transparentami i założonymi maskami na twarzach w przemarszu po ulicach Kobyli w proteście przeciw paleniu śmieci i odpadów.

Zobacz zdjęcia 


2017-12-20

Świąteczne nastroje w przedszkolu w Kobyli

 

U naszych przedszkolaków panuje prawdziwie świąteczny nastrój. Dzieci od kilku dni przygotowują się do tych niezwykłych magicznych świąt.

Poznały tradycje budowania szopek bożonarodzeniowych, piekły i ozdabiały pierniczki, dekorowały salę, ubierały choinkę. Wiedzą jakie potrawy powinny znaleźć się na wigilijnym stole, a także znają zwyczaj dzielenia się opłatkiem i wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami.

Nasze przedszkolaki wykonały samodzielnie wiele dekoracji, które zdobią nasze przedszkole. Ponadto brały udział w Ogólnopolskich konkursach Świątecznych: Ekologiczna ozdoba oraz Świąteczne dekoracje.

Brały udział w spotkaniu opłatkowym dla rodziców przedstawiając świąteczny program.

Dzieci nie zapomniały również o naszych ptaszkach. Przyniosły pokarm i świąteczny dzwoneczek oraz

bombki z ziarenek,które zawiesiły w karmniku.

Przy zapalonej choince śpiewamy kolędy i pastorałki oczekując w miłej i radosnej atmosferze na Święta Bożego Narodzenia.

 

Wszystkim rodzicom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne

wypełnione radością i spokojem a także spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku

życzą dzieci i pracownicy przedszkola w Kobyli.


Zobacz zdjęcia

 


2017-12-20

Nasze przedszkole uczestniczy w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

Celem programu jest utrwalenie wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać. Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracował materiały edukacyjne w formie warsztatów opartych na zabawach i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Program propaguje zasady zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, upowszechnia wiedzę o prawidłowej diecie oraz jej wpływie na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. W ramach realizacji tego programu do naszego przedszkola zaproszono na zajęcia edukacyjne panią dietetyk Sabinę Duda. Zajęcia z edukacji prozdrowotnej były bardzo ciekawe a przedszkolacy byli bardzo aktywni i zainteresowani tematyką. Taka wizyta pani dietetyk w przedszkolu pomaga w kształtowaniu właściwych nawyków oraz dostarcza wiedzy na temat żywienia już od najmłodszych lat.

Zobacz zdjęcia


2017-12-18

Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,

bo narodzenia czas wypełnił dni,

tam gdzie stajenka razem z bydlątkami

leży dzieciąteczko i na sianku śpi..”

 

 

Witaj Jezu”- jasełka w Przedszkolu w Łańcach

 

W piątkowy poranek 15 grudnia w Przedszkolu w Łańcach odbyły się uroczyste jasełka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Joanna Kolarczyk oraz rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci wprowadziły wszystkich w tradycję Świąt Bożego Narodzenia, przedstawiając wzruszającą historię narodzin Jezusa. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role prezentując swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalno- taneczne. Po występie dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki, a Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny, świąteczny poczęstunek. Z pewnością ten dzień zapadnie w naszej pamięci jako jeden z najbardziej wzruszających i uroczystych dni w kalendarzu naszego przedszkola.

Zobacz zdjęcia

 


2017-12-14 

 

GDZIE SIĘ PODZIAŁA PIERWSZA GWIAZDKA ? SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA RODZICÓW W KOBYLI.

Tradycją przedszkola w Kobyli stały się spotkania opłatkowe dla rodziców.

Przedszkolaki przedstawiły rodzicom swój program artystyczny. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki. Przedszkolaki z zaangażowaniem odgrywały powierzone im role prezentując inscenizacje, kolędy i tańce. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem.

Następnie przy wspólnym kolędowaniu podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Na zakończenie nauczyciele wręczyli rodzicom świątecznego aniołka własnoręcznie wykonanego.

 

Zobacz zdjęcia


2017-12-11

„Przedszkolna Cukiernia”

Przedszkolaki z Łańc w piątkowy poranek rozpoczęły intensywne przygotowania do zbliżających się świąt. Wszyscy mogli poczuć zapach smakowitych ciasteczek, które przygotowały dzieci dla swoich rodziców, którzy uczestniczyć będą w spotkaniu opłatkowym. Dzieci z zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały wzory przeróżnymi foremkami, a na koniec dekorowały raz po raz zajadając ciasteczko. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości i dał dużo satysfakcji z wspólnie wykonanej pracy.

Zobacz zdjęcia


2017-12-07

Spotkanie z Mikołajem przedszkolaków z Kobyli.

Szóstego grudnia w naszym przedszkolu pojawił się bardzo długo wyczekiwany gość. Był nim Święty Mikołaj, który zjawił się z ogromnym czerwonym workiem prezentów. Mikołajowi towarzyszyła Śnieżynka pomagająca

przy rozdawaniu prezentów. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyk. Następnie nasz gość obdarował przedszkolaków prezentami. Każde dziecko mogło usiąść Mikołajowi na kolanach i mocno się do niego przytulić.

Na koniec Mikołaj usłyszał od dzieci głośne słowa „dziękujemy!”. Przedszkolaki obiecały, że będą grzeczne cały rok, aż do następnej wizyty.

W tym dniu w przedszkolu było wiele radości, śmiechu,zabawy ale i wzruszeń. 

Zobacz zdjęcia


2017-12-06

Przedszkolak z Łańc laureatem międzynarodowego konkursu plastycznego

„Mój Przyjaciel Miś”

            Dnia 5 grudnia odbyło się wręczenie nagród w XII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Przyjaciel Miś”, który został zorganizowany przez Przedszkole w Syryni. Komisja dokonała oceny i wychowanka naszego przedszkola Zofia Mańczyk zdobyła

I miejsce w kategorii wiekowej 5,6-latki. Jury oceniało prace z 39 placówek. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni i poczucia estetyki oraz zachęcanie do działalności plastycznej. Tematyka nawiązywała do Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony był 25 listopada. Serdecznie gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia

 


2017-12-06

Nasz kochany Mikołaj,

dziś prezenty rozda nam...”

 

Św. Mikołaj odwiedził przedszkolaków z Łańc

5 grudnia w przeddzień Mikołajek w iście zimowej aurze przybył do naszego przedszkola Św. Mikołaj. Na ten szczególny dzień wszystkie przedszkolaki oczekiwały z wielką niecierpliwością. Dzieci zaprezentowały naszemu gościowi swoje umiejętności wokalno- taneczne, które bardzo mu się spodobały. Wielkim zaskoczeniem dla Mikołaja był fakt, że w tym roku także przedszkolaki przygotowały dla niego prezenty: na rozgrzanie sok od babci, ciepły szalik, parę kapci, a na dobry porost brody waniliowe lody...Dodatkowo przedszkolaki wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki. Św. Mikołaj także wręczył dzieciom wyczekiwane prezenty, a dzieci z kolei obiecały że przez cały rok będą bardzo grzeczne. Dziękujemy Św. Mikołajowi za przybycie do naszego przedszkola.

Zobacz zdjęcia


2017-12-05

Przedszkolaki z Łańc świętują „Barbórkę”

            W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził emerytowany górnik Pan Mirosław Świdergoł, który przybliżył dzieciom pracę górnika. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pierwszej kopalni. Nasz gość opowiedział wszystkim wiele ciekawych przygód z życia górnika, zaprezentował galowy i roboczy strój oraz akcesoria towarzyszące pracownikom kopalni. Starszaki i maluchy wysłuchały opowiadania o „Łysku z pokładu Idy” i jego ciężkiej pracy. Na zakończenie wszystkie dzieci mogły przymierzyć górniczy hełm. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

Zobacz zdjęcia


2017-12-04

Dzieci z Kobyli występują na akademii z okazji Dnia Górnika

Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na akademii środowiskowej z okazji Dnia Górnika. Zaprezentowały program

artystyczny,tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Górnicy nagrodzili ich czekoladami i gromkimi brawami.

 Zobacz zdjęcia


2017-12-03GÓRNICY W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

W grudniowy poranek w naszym przedszkolu gościliśmy górników. Górnicy przybyli w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Górnicy wytłumaczyli dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapkach i kto je nosi. Oczywiście nasi goście pozwolili dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gości czekoladami. Dziękujemy górnikom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Zobacz zdjęcia 


2017-11-30

Wizyta Pani higienistki stomatologicznej w Przedszkolu w Łańcach

Nasze przedszkole po raz kolejny realizuje Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej – Akademia Aquafresh. Nadrzędnym celem programu jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Nasze przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, prezentującą wpływ spożywania różnych produktów na stan zdrowia naszych zębów. W ramach programu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu edukacji zdrowotnej „Jak dbać o ząbki”. Pani higienistka stomatologiczna opowiedziała dzieciom jak należy dbać higienę jamy ustnej oraz jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki miały okazję popisać się swoją wiedzą na temat mycia zębów i dbania o nie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie oraz cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce. 

Zobacz zdjęcia


2017-11-30

Przedszkolaki z Łańc i z Kobyli na przedstawieniu teatralnym w Raciborzu

Naszym przedszkolakom z Kobyli i Łańc została przedstawiona wspaniała bajka w RCK w Raciborzu.

Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im.Adama Mickiewicza przedstawili spektakl oparty o autorską wersję,znanej bajki o Wawelskim Smoku pod tytułem „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”,dzięki której nasze dzieci poznały znaczenie słowa przyjaźń,lojalność i dobroć doskonale się przy tym bawiąc.

Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały fantastycznych bohaterów spektaklu.

Zobacz zdjęcia 


2017-11-28

Odwiedziny pluszowego misia u przedszkolaków z Łańc

Dnia 27 listopada Przedszkole w Łańcach odwiedził pluszowy miś. Niezwykły gość opowiedział historię powstania pluszowych misiów, przeczytał bajkę „Kubuś Puchatek”. Dzieci uczestniczyły

w konkursach i zabawach oraz kosztowały pyszny i zdrowy miód. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z słomką i piłeczką. Spotkanie dostarczyło wiele radości i pozytywnych emocji.

Zoabacz zdjęcia


2017-11-25

Dzień Kredki w przedszkolu w Łańcach

            Dzień Kredki w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom dzieci mogą wyrazić swoje myśli i uczucia. Ponadto rysowanie rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. W tym roku Dzień Kredki przypada na 22 listopada. Z tej okazji przedszkolaki z Łańc poznały różnego rodzaju kredki:  ołówkowe,  świecowe oraz pastele. Każdy mógł wykonać dowolny rysunek wykorzystując do tego poznane przybory.  Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się także, że kredki służą nie tylko do rysowania. Wspólnie wykonaliśmy "kredkowe masażyki", wystukiwaliśmy rytm za przy pomocy kredek, przeliczaliśmy je oraz układaliśmy "kredkowe domki". Na koniec wspólnie zatańczyliśmy do piosenki " Kolorowe kredki" i wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci kredki, którą następnie umieściliśmy na gazetce.

Zobacz zdjęcia


2017-11-25

PRZEDSZKOLAKI Z KOBYLI KOCHAJĄ MISIE

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z Przedszkola z Kobyli uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki z misiem do piosenki Misiu pokaż łapki, później były misiowe konkursy, zagadki, wspólne tańce.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Ponadto każda grupa przygotowała wiersz o misiu i zaprezentowała wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu. Dzieci także degustowały miód, przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczne. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków była wizyta prawdziwego misia Pandy, który zawitał do dzieci bawiących się na placu zabaw. Przyniósł słodkie pierniczki, którymi poczęstował wszystkie dzieci. Natepnie dzieci zaprosiły go do zabawy na powietrzu. Dla naszych przedszkolaków ten dzień był bardzo radosny i pełen wrażeń.

Zobacz zdjęcia 


2017-11-25

Pokochaj Pluszowego Misia...”- Dzień Misia w Przedszkolu w Łańcach

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w piątek przedszkolaki z Łańc przyniosły swoje ulubione misie. Każdy mógł przedstawić swojego ulubieńca i powiedzieć o nim kilka słów. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Święto Misia. Były tańce z misiami, zagadki sprawdzające wiedzę najmłodszych na temat różnego rodzaju misiów oraz „misiowe” konkursy. Najmłodsi próbowali zlizywać miód z talerzyka, chwytać słomki rękawicą kuchenną i rysować misia z zawiązanymi oczami. Trzeba przyznać że były to bardzo zabawne konkursy. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy „Dyplom dla przyjaciela prawdziwego, małego Misia Pluszowego”

Zobacz zdjęcia 


2017-11-22

Wizyta magika w przedszkolu w Łańcach

W związku ze zbliżającymi się Andrzejkami, w środę 22 listopada odwiedził nasze przedszkole iluzjonista. Magik pokazał dzieciom przeróżne sztuczki. Przedszkolaki mogły m.in. wyczarować różnokolorowe chustki oraz supełki na sznurku, sprawdziły także czy można nalać wodę do gazety, a później ją wylać. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały sztuczki. Był to bardzo ciekawy czas w naszym przedszkolu.

Zobacz zdjęcia


2017-11-22

PRZEDSZKOLAKI Z KOBYLI BAWĄ SIĘ Z MAGIKIEM.

Dzisiejszego poranka pojawił się w naszym przedszkolu niezwykły gość- był nim czarodziej,który zabrał nas w świat czarów i magii.

Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego,ponieważ aktywnie uczestniczył w przedstawieniu. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się niesamowite sztuczki i czary. Na ich twarzach gościł uśmiech podczas całego występu.
Było wspaniale !

Zobacz zdjęcia


 2017-11-17

Gościmy Pana Kolejarza

Przedszkolaki z Łańc z okazji zbliżającego się Dnia Kolejarza, który obchodzony jest 25 listopada, w dniu patronki kolejarzy - św. Katarzyny Aleksandryjskiej gościły pracownika Kolei Śląskich Pana Ireneusza Krolika. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom historii kolei i zawodu kolejarza. Warto przy okazji zwrócić uwagę na pozostałe zagadnienia związane z podróżą, m. in. dworzec kolejowy, zakup i kontrolę biletów, rozkład jazdy czy poszczególne rodzaje pociągów. Dzieci miały okazję zobaczyć film o pracy kolejarza oraz przymierzyć jego akcesoria. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Zobacz zdjęcia


2017-11-14

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada”

            Dnia 13 listopada w Przedszkolu w Łańcach dominowały barwy narodowe. W tym dniu przedszkolaki chciały uczcić Święto Niepodległości i przygotowały uroczystość, na którą zaproszono Panią Dyrektor i strażaka. Dzieci odświętnie ubrane recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swojej ojczyźnie. Podniosły charakter święta podkreślał uroczyście odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Goście przeczytali wiersze Jana Brzechwy, które zainteresowały i rozbawiły przedszkolaków. Na zakończenie dzieci zobaczyły film edukacyjny, w którym przedstawiono historię powstania i symbole narodowe Polski.

Zobacz zdjęcia


2017-11-10

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

W dniu 10.11.2017r przedszkolaki z Kobyli obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo.

Najpierw odbyła się pogadanka na temat tego święta. Poprzez zagadki i rebusy przedszkolaki dowiedziały się jakie są symbole narodowe Polski.

Następnie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący naszego godła i flagi .

Był również przemarsz po sali z flagą polski.

Na koniec wszyscy stojąc na baczność odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zobacz zdjęcia

 


2017-11-10

Rogaliki na Świętego Marcina w przedszkolu w Kobyli

Zgodnie z tradycją na Świętego Marcina pieczemy rogaliki.

W naszym przedszkolu dzieci miały okazję degustować ten pyszny wypiek.

Panie z przedszkola upiekły rogaliki dla wszystkich dzieci.

Zobacz zdjęcia

 


2017-11-10

 

"Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania" w przedszkolu w Łańcach

            8 listopada obchodzimy "Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania". Z tej okazji nasze przedszkolaki udały się do kuchni w Łańcach. Tam mogły zobaczyć poszczególne pomieszczenia oraz sprzęty służące do przygotowywania posiłków. Pokreślony został fakt jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa w kontaktach z różnymi urządzeniami i przyborami kuchennymi. Dzieci wypowiedziały się na temat "co wolno dzieciom w kuchni a czego robić nie powinny". Na koniec grupa starszaków przygotowała z pomocą nauczyciela przepyszny koktajl. Grupa maluszków zaś wzięła udział w zajęciach plastycznych, których celem było skomponowanie zdrowych posiłków. 


Zobacz zdjęcia 


2017-11-10

 

"Od dziś jestem przedszkolakiem" czyli pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu w Łańcach.

            9 listopada miało miejsce w naszym przedszkolu  pasowanie na przedszkolaka. Na uroczystość przybyli rodzice dzieci, które od września 2017 r. zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola. Celem uroczystości była m. in. integracja dzieci, rodziców i nauczycieli oraz zaprezentowanie umiejętności najmłodszych. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Następnie miało miejsce uroczyste pasowanie Zosi, Mai, Julii, Kamila oraz Kacpra. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, rożki obfitości i upominki. Na koniec wszystkich zebranych zaproszono na wspólny poczęstunek. Z pewnością był to szczególny dzień zarówno dla nowych przedszkolaków jak i ich rodziców. Dziękujemy za przybycie!


Zobacz zdjęcia


2017-11-08

„Karuzela uczuć”- czyli co o emocjach i uczuciach powinien wiedzieć przedszkolak

W ramach współpracy Przedszkola w Łańcach z Poradnią Psychologiczno

-Pedagogiczną w Raciborzu. Grupa starszaków uczestniczyła w cyklu zajęć „Karuzela uczuć”. Dzieci podczas czterech zajęć edukacyjnych spotkały się z pedagogiem i psychologiem. W czasie warsztatów przedszkolaki rozmawiały o emocjach i uczuciach. Dzieci miały okazję poznać sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Panie zwróciły uwagę na duże znaczenie szacunku i tolerancji w grupie. Po zakończeniu spotkań z starszakami chętni rodzice mogli porozmawiać z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu w czasie indywidualnych konsultacji.

Zobacz zdjęcia


 2017-11-08

 

Wycieczka do „Chaty Chlebowej” przedszkolaków z Łańc

Dnia 6 listopada dzieci z Przedszkola w Łańcach pojechały na wycieczkę do „Chlebowej Chaty” w Górkach Małych. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak żyło się kilkadziesiąt lat temu oraz jakie było wyposażenie w domach naszych przodków. Poznaliśmy drogę od ziarenka aż do wypieku bochenka oraz jak powstaje masło i ser. Sami również mogliśmy usiąść w dawnej wannie i spróbować pracować dawnymi sprzętami kuchennymi. Później pani opowiedziała nam o życiu pszczół. Następnie dzieci poszły do stodoły gdzie mogły zobaczyć prawdziwe maszyny i sprzęty, którymi kiedyś pracowano w polu. Wszyscy mogli posiedzieć w traktorze, saniach czy wozie drabiniastym oraz dotknąć i pracować narzędziami z dawnej epoki. Na koniec każdy z nas mógł zrobić własnego podpłomyka, upiec go, a następnie zjeść z miodem, smalcem, masłem oraz kawą zbożową. Do przedszkola wróciliśmy w radosnym nastroju. Dzieci z pewnością długo nie zapomną zapachu chleba i smakowitych podpłomyków.

 

 Zobacz zdjęcia

 


2017-11-06

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

Dnia 6.11.2017r w Przedszkolu w Kobyli dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”.

Tego dnia każdy przedszkolak mógł przynieść ze sobą ulubioną książkę z bajkami.

Po śniadaniu dzieci czekało wiele atrakcji,konkursów i zabaw.

Najpierw panie czytały małym słuchaczom zagadki na temat postaci z bajek.

Później były zabawy ruchowe naśladowcze oraz tańce przy muzyce.

Następnie dzieci w grupach rozdzielały tak jak „Kopciuszek”groch i fasolę.

Na koniec każda grupa wróciła do swojej sali,aby wykonać różnymi technikami pracę plastyczną pt.: „Postać z ulubionej bajki”.

W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały „kulinarną” nagrodę.

Zobacz zdjecia 


2017-11-05

 

Dzień postaci z bajek w przedszkolu w Łańcach

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek – w dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. 5 listopada w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, z tego też względu w piątek w naszym przedszkolu był czasem bajek i baśni. Najpierw wysłuchaliśmy bajek czytanych przez nauczycieli. Potem obejrzeliśmy bajki na dvd. Oglądaliśmy książeczki i odgadywaliśmy zagadki. Ponadto wzięliśmy udział w quizie, który sprawdził naszą wiedzę na temat bajek oraz kolorowaliśmy rysunki, przedstawiające nasze ulubione postacie bajkowe.

 Zobacz zdjęcia


2017-10-31

Przedszkolaki z Kobyli odwiedzają cmentarze

W dniu 31 października tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych oraz zbliżającym się Świętem Niepodległości, przedszkolaki z Kobyli odwiedziły cmentarz. Naszym celem było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy na grobach zmarłych. Nasze przedszkolaki w ciszy i z wielkim szacunkiem oddali cześć wszystkim zmarłym.

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-26

 

„Makarony, włoskie makarony.. „- Przedszkolaki z Łańc

obchodzą Światowy Dzień Makaronu

Światowy Dzień Makaronu ustanowiono w 1995 roku by pokazać, że jest to produkt spożywany na całym świecie. Dziś warto przyrządzić makaron na swój ulubiony sposób, bądź trochę z nim poeksperymentować. Przy okazji można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, choćby tego, że wyróżniono około 600 gatunków i kształtów makaronu. Światowy Dzień Makaronu był okazją dla najmłodszych aby poznać sposób powstania i różne rodzaje makaronu. Samodzielnie przygotowaliśmy domowy makaron. Dzieci spróbowały swoich sił także w konkursie odgadując kształty makaronów. Trzeba przyznać, że nie sprawiło to nikomu trudności. Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się, że makaron służy nie tylko do jedzenia. Dowodem na to są wspaniałe ramki z użyciem makaronu w wykonaniu najmłodszych. W tym dniu nie mogło zbraknąć również degustacji. Zajadaliśmy makaron zarówno na słodko jak i na słono. Pychota!!

Zobacz zdjęcia 


2017-10-26

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

 

Dzisiejszego ranka w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk

pt. TRZY ŚWINKI, na który grupa maluchów zaprosiła średniaków

Dzieci mogły zobaczyć bajkę o trzech świnkach i złym wilku. Podczas przedstawienia uczyły się kulturalnego zachowania.

Na koniec zostały zaproszone na poczęstunek.

Wszyscy mile wspominają ten poranek.

Zobacz zdjęcia


2017-10-26

Przedszkolna spiżarnia w Kobyli

W dniu dzisiejszym 26.10.2017 w grupie maluszków odbyła się pogadanka na temat „domowej spiżarni”.Dzieci opowiadały jakie „skarby” znajdują w ogródku i w sadzie i jakie przetwory

na zimę z nich robią.

Każde dziecko mogło spróbować domowej roboty przetwory. Najpierw delektowały się pysznymi zielonymi ogórkami,potem wybornymi kompotami z gruszek i malin,następnie kosztowały swojski dżem z truskawek a na koniec słodziutki miód prosto od pszczółek.

Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia.

Zobacz zdjęcia


2017-10-25

 

Warsztaty jesienne w przedszkolu w Łańcach

Korzystając z uroków pięknej złotej jesieni przedszkolaki z Łańc wzięły udział w warsztatach jesiennych. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat jesieni i rozwijanie umiejętności plastyczno- technicznych. Najpierw przynieśliśmy do przedszkola przeróżne dary jesieni: dynie i inne warzywa, liście i kwiaty. Wszyscy razem wykonaliśmy przepiękne dekoracje, które następnie umieściliśmy w kącikach przyrody. W całym przedszkolu zaś unosi się zapach „polskiej, złotej jesieni”.

Zobacz zdjęcia


 

2017-10-20

 

ZDROWE POSIŁKI DAJĄ MOC!

W piątek 20.X.2017r. naszym przedszkolu w Kobyli został zorganizowany dzień Zdrowego Odżywiania. Głównym celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do spożywania zdrowych produktów i dostrzegania roli prawidłowego odżywiania się. Nasze przedszkolaki biorą udział w bardzo wielu działaniach i akcjach promujących nawyki zdrowego trybu życia. Znają piramidę żywieniową i starają się jej przestrzegać. Wiedzą, że Ruch to zdrowie, dbają o higienę osobistą Najważniejszym jednak punktem tego dnia było samodzielne przygotowanie śniadania. Dzieci same przygotowywały kanapki wykorzystując sałatę,ogórki,pomidory, rzodkiewki, szczypiorek oraz ser i jajka.

Przygotowały również przekąski owocowe,które później degustowały.

Dzień ten w naszym przedszkolu był bardzo ciekawy i twórczo zorganizowany.

Zobacz zdjęcia


2017-10-20

Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu w Łańcach

W czwartek 19 października przedszkolaki z Łańc obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia wszyscy przynieśliśmy ziemniaki, z których następnie powstały różne smakołyki. Dzieci delektowały się frytkami oraz ziemniakami z ogniska. Zanim jednak przystąpiliśmy do pieczenia ziemniaków w ognisku dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na przykładzie historyjki „O wróbelku Elemelku”, którą same ułożyły. Na koniec wszystkie dzieci przygotowały „ziemniaczane stworki”. Był to bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.  

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-19

LISTONOSZ LISTY NOSI.....

Dzisiejszego dnia dzieci z przedszkola w Kobyli gościły u siebie panią Jadzię,która jest listonoszem. Pani listonosz opowiedziała przedszkolakom o swojej ciężkiej pracy. Pokazała co nosi w ciężkiej torbie i gdzie wrzucać listy. Przedszkolaki poznały również symbole Poczty Polskiej oraz etapy wędrówki listu od nadawcy do adresata. Na zakończenie wszyscy podziękowali Pani listonosz, która poczęstowała dzieci cukierkami.

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-19

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w Kobyli

W dniu 18.10.2017r w naszym przedszkolu o godz.900 dzieci odświętnie ubrane wkroczyły wesołym i odważnym krokiem do sali,gdzie czekali na nich zaproszeni rodzice oraz pani Dyrektor.

Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności. Były wierszyki,tańce i wesołe piosenki. Po występie pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała każde dziecko a następnie wręczyła im dyplomy na pamiątkę oraz rożki obfitości.

Na zakończenie czekał na dzieci i rodziców słodki poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-19

Ludzie zejdźcie z drogi bo listonosz jedzie”- wizyta listonosza w przedszkolu w Łańcach

18 października obchodzimy „Dzień Listonosza”. Dzień Listonosza ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie zmagać się muszą z kaprysamipogody.Tradycją już jest, że w tym dniu nasze przedszkole odwiedza specjalny gość- Pani Jadwiga Kapuścik, która na co dzień pracuje jako listonosz. Nasz gość opowiedział dzieciom o swej pracy, a dzieci z kolei powiedziały wierszyk i zaśpiewały piosenki. Chętne przedszkolaki mogły także przymierzyć czapkę i torbę listonosza. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia i podziękowań!

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-19

 

Wycieczka do lasu przedszkolaków z Łańc.

Korzystając z pięknej pięknej pogody przedszkolaki z Łańc udały się po lasu poszukując darów jesieni. Dzieci dowiedziały się co to jest „polska złota jesień” i po czym można ją rozpoznać. Idąc do lasu obserwowaliśmy pola i jesienne niebo. Po drodze spotkaliśmy także zwierzęta, które przykuły naszą uwagę. Po przybyciu do lasu ruszyliśmy w poszukiwaniu darów jesieni. Dzieci przynosiły szyszki, liście i żołędzie. Obserwowaliśmy jak las zmienia swą barwę przed zimą, zauważyliśmy grzyby i zwierzęta szykujące się do zimowego snu. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wycieczki.  

Zobacz zdjęcia


2017-10-17

 

"Wyśpiewać chcemy dziś życzenia"- Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Przedszkolu w Łańcach

            W związku ze zbliżającym się corocznym Dniem Komisji Edukacji Narodowej w piątek 13 października przedszkolaki z Łańc przygotowały krótki program artystyczny. Na uroczystość przybyła Rada Rodziców, personel naszego przedszkola oraz pracownicy kuchni. Podczas krótkiego programu artystycznego dzieci okazały wdzięczność za codzienny trud pracy i złożyły życzenia. Wręczono także pamiątkowe laurki. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Był to bardzo miły dzień w naszym przedszkolu. 

Zobacz zdjęcia


2017-10-17

CZYTAJACE PRZEDSZKOLE

W ramach realizacji programu Czytajace Przedszkole dzieci z naszego przedszkola w Kobyli   rozpoczęły pierwsze spotkania z książką. Nasze grupy przedszkolne odwiedziła pani dyrektor czytając literaturę dziecięcą, tata Mai przybliżył przedszkolakom wiersze Jana Brzechwy, Pani bibliotekarka czytała przygody Turlututu, a pan Jan Bugdol wesołe wiersze Jana Brzechwy.

Myślą przewodnią naszych działań jest pragnienie rozbudzania i pielęgnowania pojawiającej się chęci czytania u dzieci, a w tym potrzeby codziennego kontaktu z kulturą literacką.

Zobacz zdjęcia


2017-10-16

 ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK U PRZEDSZKOLAKÓW Z ŁAŃC

         Wydawać by się mogło, że mycie rąk to sprawa oczywista i prosta. Tymczasem okazuje się, że wiele dzieci każdego dnia umiera na skutek chorób spowodowanych brakiem dostępu do wody, urządzeń sanitarnych i chorób wywołanych przez nie przestrzeganie podstawowych zasad higieny.

Higiena rąk doczekała się Światowego Dnia Mycia Rąk, który został ogłoszony przez UNICEF na dzień 15 października. Nasze przedszkole również przyłączyło się akcji i przeprowadziło zajęcia, które miały na celu zachęcanie dzieci do regularnego mycia rąk i dbania o higienę. Przedszkolaki dowiedziały się, kiedy i jak należy myć ręce. Mamy nadzieję, iż ta umiejętność przekształci się w nawyk.

 

Zobacz zdjęcia 


2017-10-16

Przedszkolaki z Kobyli obchodzą

Dzień Ziemniaka

Dnia 16 października przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemniaka. Każde dziecko przyniosło z domu kilka ziemniaków. Najpierw odbyła się pogadanka nt. tego warzywa. Dzięki przeczytanej bajce dzieci dowiedziały się jak rosną ziemniaki i ile potraw można z nich zrobić. Następnie dzieci wykonały pieczątki z surowych ziemniaków, dzięki którym pięknie ozdobiły suknię Pani Jesieni.

Główną atrakcją było jednak pieczenie ziemniaków w ognisku, smażenie placków kartoflanych i frytek. Każde dziecko mogło skosztować tych pyszności. Przedszkolaki brały również udział w wielu konkursach i zabawach sportowych. Dzieci wspaniale spędziły czas na świeżym powietrzu.

 

 Zobacz zdjęcia


 2017-10-13

Przedszkolaki z Kobyli składają życzenia...

Piątek 13 października był szczególnym dniem dla pracowników przedszkola w Kobyli. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim Paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu wraz z Radą Rodziców zorganizowały poranek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło pięknych wierszy, kwiatów i życzeń. Dzieci zrobiły własnoręcznie piękne laurki i wręczyły swoim paniom śpiewając tradycyjne 100 lat!

 Zobacz zdjęcia


2017-10-12

 

 "Robimy przetwory"- czyli przygotowania do zimy przedszkolaków z Łańc

            Jesień w pełni a wraz z nią kosze pełne owoców i warzyw. Z tej okazji przedszkolaki z Łańc postanowiły zachować walory smakowe darów jesieni na dłużej. Najpierw dzieci przypomniały sobie z jakich owoców i warzyw można wykonać przetwory, a następnie zasmakowały przygotowanych wcześniej ogórków, dżemów i kompotów.  Wielką atrakcją było wspólne kiszenie kapusty. Dzieci samodzielnie tarły marchewkę, doprawiały do smaku a na koniec umieściwszy kapustę w glinianym garnku mocno ją ugniatały. Tak przygotowane zapasy pozostawiono na jakiś czas. Gdy kapusta będzie ukiszona zapraszamy wszystkich na wspólną degustację. Mniam....


Zobacz zdjęcia 


2017-10-10

 

Przedszkolaki z Kobyli robią przetwory na zimę 

10 października grupa średniaków z naszego przedszkola miała okazję zrobić przetwory na zimę. Dzieci zrobiły kompot z malin i truskawek oraz zakisiły ogórki. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Było to wspaniałe doświadczenie,które z pewnością na długo zapamiętamy.


Zobacz zdjęcia 


2017-10-06

Przedszkolaki z Łańc wspólnie tworzą kodeks grupowy

            Nieodłącznym elementem życia w grupie rówieśniczej są obowiązujące normy i reguły zachowań. W związku z tym nasze przedszkolaki wspólnie z pomocą nauczycieli stworzyli własne kodeksy grup. Najmłodsi wybrali ich zdaniem najważniejsze zasady i uzasadnili dlaczego należy ich przestrzegać: nie zabrakło magicznych słów takich dziękuję przepraszam i proszę oraz zasad mówiących o koleżeństwie i bezpieczeństwie. Na koniec każde dziecko przypieczętowało kodeks odbijając na nim swoją dłoń. W ten sposób wszyscy poczuli się odpowiedzialni za swoje zachowanie.

Zobacz zdjęcia


2017-10-06

 

Dzień Uśmiechu w przedszkolu w Łańcach

Dzień Uśmiechu- radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie że śmiech to zdrowie to nie tylko metafora. Badania naukowe potwierdzają, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Dlatego też przedszkolaki z Łańc włączyły się w obchody Dnia Uśmiechu. Grupa starszaków przygotowała sałatkę owocową, którą wszyscy zjedli z uśmiechem. Nie zabrakło gier i zabaw z uśmiechniętą piłeczką. Wielką atrakcją była zabawna sesja fotograficzna w przedszkolnej fotobudce. Na koniec każde dziecko przygotowało słoneczko uśmiechu, które wręczyło koledze lub koleżance. Były to pierwsze ale jakże udane obchody Dnia Uśmiech w naszym przedszkolu.  

Zobacz zdjęcia 


2017-10-06

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Przedszkolaki z Kobyli po raz kolejny przystąpiły do programu propagującego zdrowy i higieniczny tryb życia pt. Akademia Zdrowego Przedszkolaka. W naszym przedszkolu prowadzonych jest wiele działań i zajęć związanych z tematyka zdrowia.
Przygotowaliśmy Kącik , w którym umieściliśmy piramidę żywieniową,którą sami wykonaliśmy oraz plansze edukacyjne dotyczące zdrowia. Zaprosiliśmy do przedszkola panią pielęgniarkę , która przeprowadziła pogadankę i rozbudziła zainteresowania zdrowotne u dzieci. Poznaliśmy narzędzia pracy pielęgniarek oraz przełamaliśmy lęk przed personelem medycznym. . Wykonaliśmy także szereg prac plastycznych na temat zdrowego żywienia i ruchu na świeżym powietrzu.  

Zobacz zdjęcia


2017-10-06

Jesienne porządki w Kobyli

Dziś grupa maluszków i średniaków z Kobyli wyruszyła na plac przedszkolny aby zrobić jesienne porządki. Chłopcy grabili liście na kupki a dziewczynki zbierały je do wiader.

Prace te sprawiły dzieciom wiele radości i frajdy.

Po skończonej pracy wszyscy mogli zagrać w piłkę na wysprzątanym podwórku.

Zobacz zdjęcia


2017-10-05

Maluszki z Kobyli obchodzą „Dzień Marchewki”

W poniedziałek 2.10.2017r maluszki z Kobyli obchodziły „Dzień Marchewki”.W tym dniu dzieci dowiedziały się różnych informacji na temat tego warzywa.Następnie otrzymały „marchewkowe korony” i zasiadły do degustacji soku z marchewki i świeżej marchewki. Wszystkim bardzo smakowało. Po wykonaniu pracy plastycznej maluszki zaśpiewały Pani Marchewce „sto lat” i następnie zatańczyły przy piosence „Urodziny marchewki”.

Zobacz zdjęcia


2017-10-04

Dam Ci buziaka na Dzień Chłopaka”- Dzień Chłopca w przedszkolu w Łańcach

29 września w przeddzień Dnia Chłopaka uczciliśmy święto naszych najmłodszych panów. Wspólne tańce i konkursy wywołały uśmiech nie tylko na twarzach chłopców. Na początek chłopaki musiały się zmierzyć z czarodziejskim workiem. Każdy wylosował gadżet, który musiał na siebie założyć. Po tak zabawnym zadaniu czekało kolejne... wypicie soku z cytryny z zachowaniem uśmiechu na twarzy. Trzeba przyznać, że dla niektórych był to nie lada wyczyn. Wspólnie zatańczyliśmy kaczuszki, a następnie chłopcy pokazali jakimi są dżentelmenami pomagając dziewczynkom w niektórych czynnościach. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek i oczywiście.... prezenty z laurkami, które dziewczynki wręczyły chłopcom w ich szczególnym dniu.

Zobacz zdjęcia

 


2017-10-01

 

 „Cała Polska czyta dzieciom”- akcja czytelnicza w przedszkolu w Łańcach

 

Jak co roku także i w tym roku szkolnym nasze przedszkole włącza się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tego też powodu w środę 27 września odwiedziła nas Dyrektor Biblioteki w Kobyli Pani Mirosława Granieczny, która przeczytała dzieciom wspaniałe bajki i utrowy dla najmłodszych. Ponadto w tym roku szkolnym nasze przedszkole pragnie zaprosić do współpracy także chętnych rodziców!

Zobacz zdjęcia


2017-09-29

Przedszkolacy z Łańc uczą się bezpiecznego zachowania na drodze

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Akcja policji ma na celu zmniejszenie ilości wypadków na drogach oraz uświadamianie kierowcom niebezpieczeństw wynikających z nieodpowiedniego zachowania na drodze. Przedszkolacy z Łańc w pierwszych tygodniach września często poruszali temat bezpiecznego zachowania na drodze. W tym celu zaproszono funkcjonariusza Straży Miejskiej w Raciborzu, który przeprowadził pogadankę na temat odpowiedniego poruszania się pieszo i na rowerze. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia edukacyjne oraz wyruszyli na spacer poznając znaki i ćwicząc właściwe przechodzenie przez ulicę. Dzieci uczyły się iż będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i powinniśmy być widoczni dla zmotoryzowanych. Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich.

 Zobacz zdjęcia

 


2017-09-29

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

 

W dniu 29.09.2017 r w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień chłopaka. W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopakom życzenia..Śpiewały Sto Lat, wybierały najsympatyczniejszego chłopaka zapraszając go do wspólnego tańca.

Nie zabrakło również licznych konkursów i zabaw. Na koniec nasi panowie otrzymali od dziewczynek słodki upominek.

Zobacz zdjęcia 


2017-09-29

Bal jesienny w Przedszkolu w Łańcach

W poniedziałek 25.10.2017r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, dziewczynki zaprezentowały się jako Pani Jesień, z kolei chłopcy byli grzybkami. Wszystkie grupy zaprezentowały na uroczystości piękne wiersze i piosenki jesienne. Na balu zadbano, by dla wszystkich znalazło się coś ciekawego, a więc była także gimnastyka umysłu, a w jej ramach dzieci rozwiązywały quiz o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości, był również film edukacyjny dla dzieci opowiadający o porach roku , a szczególnie o jesieni. Na zakończenie dzieci kolorowały ilustracje jesienne oraz degustowały kompot z dyni. W naszym przedszkolu: „Bal jesienny czasem radości- kiedy wśród kolorowych liści wspaniała zabawa zagości”!  

Zobacz zdjęcia


2017-09-28

Kochasz dzieci nie pal śmieci!

Przedszkolaki z Kobyli w ramach realizacji konkursu ekologiczno-edukacyjnego pt. NIE TRUJ SĄSIADA w dniu dzisiejszym tj 28.09.2017 wzięły udział w przemarszu po ulicach Kobyli protestując przeciwko paleniu śmieci i odpadów oraz zatruwaniu środowiska.

Zobacz zdjęcia


2017-09-28

 

Policjanci w przedszkolu w Kobyli

         W dniu 27.09.2017r. najważniejszym wydarzeniem dla przedszkolaków z Kobyli była wizyta funkcjonariusza policji.

         Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Sprawdzili również wiedzę przedszkolaków na temat numerów alarmowych oraz sytuacji, w których należy ich używać. 

         Na zakończenie spotkania przedszkolaki  wręczyły policjantowi miły upominek.  Dzięki takim spotkaniom dzieci nabiorą dużego zaufania do służb mundurowych oraz nie będą się bały poprosić o pomoc.

Zobacz zdjęcia 


2017-09-26

Idzie jesień sadem, polem rozsypuje złote liście,

niesie w koszu jabłka, gruszki i winogron wielkie kiście”

 

W dniu 23 września zawitała do nas jesień astronomiczna. Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki z Kobyli, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze.

Do naszego przedszkola zawitała prawdziwa  Pani Jesień z koszem pełnym darów jesiennych i niespodzianek. Dzieci powitały ją piosenką i zabawą.  Poszerzały swoją wiedzę  na temat owoców i warzyw zebranych jesienią. Poznały prawdziwe okazy grzybów .Kształtowały swoją  wrażliwość na piękno przyrody i zmiany zachodzące w różnych porach roku. Przedszkolaki odwiedziły również pracownie plastyczną, gdzie malowały i wykonywały piękne prace o tematyce jesiennej, które zdobią wystawkę w naszym przedszkolu. Pomimo deszczowej aury Pani Jesień wniosła wiele radości i uśmiechu do naszego przedszkola.

Zobacz zdjęcia


2017-09-26

WYRUSZAMY ZAPRZĘGAMI KONNYMI NA PINIK!

 

We wtorek 26.09.2017r dzieci z naszego przedszkola, wyruszyły trzema wozami konnymi do Żytnej. Była to niezwykła przygoda dla naszych przedszkolaków. Zaprzęgi wiozły dzieci wraz z opiekunami przez okoliczny las, gdzie przedszkolaki podziwiały przepiękne krajobrazy.

W mini zoo maluchy mogły zobaczyć różne zwierzęta. Dowiedziały się jak wygląda codzienna opieka nad nimi oraz miały możliwość karmienia zwierząt. Najbardziej podabała się wszystkim koza,która prowadziła nas do samego przedszkola wraz ze sfora piesków.

Po obejrzeniu zwierząt, dzieci samodzielnie piekły kiełbaski na ognisku, które później mogły zjeść przy wspólnym stole. Były również ciasteczka i mafinki. Podczas biesiadowania mogły odpocząć, pobawić się, porozmawiać. Panowała bardzo miła i wesoła atmosfera. Gdy nasza przygoda dobiegła końca, dzieci radosne z uśmiechem wróciły bezpieczne do przedszkola. Była to dla nich niezapomniana wycieczka.

Personel przedszkola w Kobyli składa serdeczne podziękowania Sponsorom i Radzie Rodziców za zorganizowanie tak wspaniałego pikniku.

 Zobacz zdjęcia


2017-09-22

„Nie ma śmieci- są surowce”

Tegoroczna edycja sprzątania świata odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci-są surowce”. Przedszkolaki z Łańc postanowiły również przyłączyć się do akcji zaczynając od porządkowania okolicy swojego przedszkola. Wszystkie dzieci wyruszyły wyposażone w rękawiczki i worki i gorączkowo zabrały się do pracy. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Następnie odbyły z nauczycielkami pogadankę na temat zasad recyklingu i ponownego wykorzystania śmieci.


Zobacz zdjęcia


2017-09-22

 

 

 

„Jest święto taty i Dzień Strażaka,

A dzisiaj mamy Dzień Przedszkolaka”

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzimy 20 września. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności. Również przedszkolacy z Łańc uczestniczyli tego dnia w zabawach i konkursach, które sprawiły, że ten dzień był przepełniony radością i uśmiechem. Dzień rozpoczęliśmy piosenką „Przedszkole drugi dom”, a następnie przedszkolacy otrzymali życzenia i upominki, resztę dnia wypełniły zabawy integracyjne i ruchowe. Święto jest też dobrą okazją do tego, by zwrócić uwagę innych osób i instytucji na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz na konieczność upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Zobacz zdjęcia

 


2017-09-22

Straż Miejska w Przedszkolu w Kobyli

 

W dniu 22.09.2017r dzieci z przedszkola w Kobyli odwiedził gość-funkcjonariusz Straży Miejskiej z Raciborza. Odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w drodze do domu i wokół niego. Pani funkcjonariusz przypomniała dzieciom jak przechodzimy przez pasy i na jakim świetle. Dzieci dowiedziały się także jak mają się zachować gdy podbiegnie do nich nieznany pies. Zostały ostrzeżone przed nieznajomymi,którzy mogą ich częstować cukierkami. Pani ze Straży Miejskiej szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo na rowerkach. Przypomniała o konieczności ubierania kasku i odblasków.

Na zakończenie dzieci podziękowały Pani funkcjonariusz i wręczyły jej słodki upominek.

Zobacz zdjęcia


2017-09-22

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Dzieci z Przedszkola Kobyli włączyły się również do tej akcji, której celem jest

zmniejszenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Już od paru lat nasze przedszkole realizuje program Bezpieczne Przedszkole dlatego dzieci biorą udział w wielu zajęciach, prelekcjach, spotkaniach z Policjantem i przedstawicielami Straży Miejskiej, którzy zapoznają dzieci z najważniejszymi zasadami ruchu drogowego. Nasze przedszkolaki ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, poznały sytuacje ,w których może  dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach, znają numery alarmowe.

Przypomniano dzieciom również o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drogach. Ponieważ coraz szybciej zapada zmrok i są niekorzystne warunki atmosferyczne  należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych i plakatów na temat bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Uważamy, że takie akcje są bardzo potrzebne. 

Zobacz zdjęcia


2017-09-21

Sprzątanie Świata- przedszkole w Kobyli

 


 

2017-09-21

 

DZIEŃ JABŁKA W KOBYLI

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ  JABŁKA  ŚWIĘTUJEMY!Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka.  Miał on na celu promowanie wartości odżywczych owoców i warzyw. Ponieważ Jabłko było głównym bohaterem dnia, była zabawa przy muzyce z czerwonym jabłuszkiem w roli głównej, robiliśmy pyszne chipsy z jabłek oraz jabłuszka z papieru. Podczas degustacji jabłek pod różnymi postaciami dzieci świetnie się bawiły. Mamy ogromną nadzieję, że od tej pory jabłko znajdzie się w codziennej diecie każdego dziecka.

Zobacz zdjęcia


2017-09-21

PRZEDSZKOLAKI Z KOBYLI DZIŚ ŚWIĘTUJĄ

 

20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie,konkursach i grach zespołowych. Zabawa trwała cały dzień. Na początku bawiliśmy się w sali przedszkolnej Następnie przenieśliśmy się do sali „kinowej” gdzie wyświetlana była bajka dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję stoczyć walkę na pluszaki oraz wyszaleć się w basenie pełnym kulek. Było wesoło i kolorowo. Dzieci zapoznały się również ze swoimi prawami i obowiązkami czyli kodeksem dobrego wychowania. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i każdemu dziecku wręczyły szarfę SUPER PRZEDSZKOLAKA. Nie zabrakło również słodkości.

W naszym przedszkolu święto przedszkolaka dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.

 

 Zobacz zdjęcia


2017-08-31 

Żegnaj lato ! - Koniec wakacji !

Ostatnie tygodnie wakacji dzieci z Gminy Kornowac spędziły ciekawie i wesoło w przedszkolu w Łańcach. Przedszkolaki brały udział w eksperymentach i doświadczeniach. Poznały jak uzyskuje się różne kolory barw, poznały co rozpuszcza się w wodzie, jak rozpręża się powietrze, jak przyciąga balon, co tonie a co pływa, prowadziły także obserwacje przez lupę. Obserwowały kryształki soli, korę drzew, różne rośliny, eksponaty przyrodnicze itp.

Drugi tydzień to zabawy z kolorami. Dzieci brały udział w pląsach i tańcach z kolorowymi wstążkami, chustami. Uczyły się piosenek oraz zamieniały się w malarzy używając kolorowej gamy barw,tworząc ciekawe prace plastyczne.

Często również korzystały z zabaw i spacerów na wolnym powietrzu.

Dzieci z radością oczekują na rozpoczęcie roku szkolnego w swoich placówkach.

 

 

Zobacz zdjęcia 


2017-08-20

 

Wakacyjny czas w przedszkolu w Łańcach 

Podczas gdy jedni odpoczywają w górach a inni nad morzem nasze przedszkole również organizuje dzieciom wakacyjny czas. Pierwszy tydzień upłynął pod kątem doświadczeń kulinarnych. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować koktajl, sałatkę owocową oraz kolorowe kanapki. Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych w trakcie których przedszkolaki naszej gminy mogły się lepiej poznać. Z kolei drugi tydzień upłynął pod kątem zabaw plastycznych. Najmłodsi dowiedzieli się jak mieszać farby aby uzyskać przeróżne kolory. Następnie wykonali różnorodne prace plastyczne. Wielką atrakcją było wykonanie figur z masy solnej. Na koniec każde dziecko wykonało swoją pocztówkę z wakacji. Z pewnością tegoroczne wakacje w przedszkolu w Łańcach można zaliczyć do udanych.  


Zobacz zdjęcia


2017-06-28

Przedwakacyjna wizyta straży miejskiej w przedszkolu w Łańcach

 

W środę 17 czerwca odwiedziła nasze przedszkole przedstawicielka straży miejskiej. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Dzieci dowiedziały się jak unikać niebezpieczeństw i jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Po krótkiej pogadance dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając piosenki na temat bezpieczeństwa.

Dziękujemy straży miejskiej za zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków!

 Zobacz zdjęcia


2017-06-28

"Podsumowanie konkursów ekologicznych w Przedszkolu w Łańcach”

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2016/2017 miało miejsce w naszym przedszkolu rozdanie nagród w konkursach „Zbieramy baterie” oraz „Zbieramy plastikowe nakrętki”. Obydwa konkursy trwały przez cały rok i zaangażowały się we nie wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami.

 

Wyniki konkursu "Zbieramy baterie":

I miejsce Chroboczek Zofia 33 kg

II miejsce Marek Seweryn 23,2 kg

III miejsce Szweigstil Robert 21 kg

 

Wyniki konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”

I miejsce Maja Kaszuba 44,5 kg

II miejsce Wirbiłowicz Zofia 31, 28 kg

III miejsce Szweigstil Robert 28,9 kg

 

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursach!

 Zobacz zdjęcia


2017-06-28

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu w Łańcach

 

W piątek 23 czerwca 2017 r. dzieci przybyły do przedszkola wraz z rodzicami aby zakończyć rok szkolny 2016/2017. W tym dniu pożegnaliśmy także czwórkę starszaków: Michała Porębskiego, Michała Stencla, Kamila Dziedzica i Dominika Paszendy, którzy od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w krótkim programie artystycznym. Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za kończący się rok szkolny. Nauczyciele z kolei wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek i grill na świeżym powietrzu. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Zobacz zdjęcia


2017-06-23

Przedszkolaki z Kobyli żegnają przedszkole

W piątek 23 czerwca o godz. 8.45 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na uroczystość przedszkolacy przybyli odświętnie ubrani w towarzystwie swoich rodziców. Po wystąpieniu Pani Dyrektor rozpoczął się program artystyczny. Grupa starszaków śpiewając piosenki i recytując wiersze, pożegnała się z przedszkolem.
Po programie artystycznym nastąpiło wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków. Po uroczystości zaproszono wszystkich na pożegnalny poczęstunek. Były życzenia, podziękowania, łzy smutku i radość z nadchodzących wakacji.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!


Zobacz zdjęcia 

 

 


2017-06-23

 

Przedszkolaki z Kobyli biorą udział w akcji „Nie truj sąsiada”

„Nie truj sąsiada” - tak brzmiał tytuł przedstawienia na które przedszkolaki z Kobyli zaprosiły swoich bliskich. Przez cały miesiąc nasze dzieci zdobywały wiedzę jak walczyć ze smogiem, czym są zanieczyszczenia powietrza oraz jak im zapobiegać. Podsumowaniem całej naszej pracy był występ artystyczny.

22 czerwca o godzinie 15.30 w przedszkolu zrobiło się tłoczno. Zaproszeni gości mieli okazję wysłuchać krótkich haseł promujących całą akcję odczytanych przez dzieci ze szkoły podstawowej w Kobyli. Następnie zostali zaproszeni do magicznego świata, w którym przedszkolaki zaprezentowały historię rodziny, która paliła śmieci. Rodzice otrzymali od dzieci ulotki informujące o całej akcji. Podsumowaniem był słodki poczęstunek przygotowany specjalnie przez dzieci z przedszkola. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. 

Zobacz zdjęcia


2017-06-23

Westernowy świat – przedszkolaki z Kobyli na wycieczce w „Twin Pigs”

21 czerwca przedszkolaki z Kobyli wybrały się na wycieczkę do parku westernowego Twin Pigs. Nasza wycieczka zaczęła się od przeniesienia wszystkich do krainy westernu. Dookoła widzieliśmy świat jak na prawdziwym dzikim zachodzie. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji parku, poznały samego szeryfa a nawet mogły szukać złota w rzece. Nie zabrakło również karuzeli, diabelskiego młyna oraz kina 7D. Dzieci były bardzo zadowolone i z uśmiechami na twarzy wróciły do domów. Wycieczka na długo zapadnie im w pamięci.

zobacz zdjęcia

 


2017-06-22

 

PRZEDSZKOLACY W KOBYLI OTRZYMUJĄ NAGRODY

W dniu 22.06.2017r w przedszkolu w Kobyli wręczono liczne nagrody dzieciom,które brały udział w akcji : „Zbieramy plastikowe nakrętki” oraz „Makulatura” .

W obydwu akcjach były zaangażowane prawie wszystkie dzieci z czego się bardzo cieszymy.

Zobacz zdjęcia


2017-06-22

 

Dzień Truskawki w Przedszkolu w Łańcach

 

Poniedziałek 19 czerwca był poświęcony w naszym przedszkolu truskawce. Od samego rana w przedszkolu gromadziły się dzieci ubrane na czerwono. Na początku dzieci pokolorowały prace przedstawiające truskawki a Panie opowiedziały o tym przepysznym owocu zwracając jednocześnie uwagę na jego wartości odżywcze oraz wykorzystanie. Następnie przedszkolaki mogły zasmakować przeróżnych truskawkowych smakołyków jak np. dżem i truskawki w czekoladzie. Wielką atrakcją było wykonanie koktajlu. Dzieci uważnie obserwowały jakie składniki są potrzebne do zrobienia koktajlu i w jaki sposób się go robi. Następnie nadszedł czas na degustację. Był to zdecydowanie jeden z najsmaczniejszych dni w tym roku szkolnym.

 

Zobacz zdjęcia

 

 


 


2017-06-22

 

Podsumowanie XII Gminnego Konkursu Ekologicznego „Zbieramy plastikowe nakrętki”

13 czerwca 2017 r. w Przedszkolu w Łańcach odbyło się podsumowanie XII Gminnego Konkursu Ekologicznego „Zbieramy plastikowe nakrętki”. Celem konkursu była pomoc choremu Robertowi oraz propagowanie edukacji ekologicznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym. W konkursie wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły w Gminie Kornowac. Łącznie udało się zebrać 2135,45 kg nakrętek.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Kornowac zostały wręczone dzieciom, nauczycielom oraz poszczególnym placówkom przez przedstawicieli Gminy Kornowac.

Wyniki konkursu:

Przedszkola

I miejsce Przedszkole Łańce- 10,62kg na dziecko

II miejsce Przedszkole Kobyla- 5,55 kg na dziecko

III miejsce Przedszkole Rzuchów- 4,85 kg na dziecko

Szkoły

I miejsce Szkoła Podstawowa Kobyla- 4, 11 kg na dziecko

II miejsce Szkoła Podstawowa w Rzuchowie- 2,59 kg na dziecko

III miejsce Szkoła Podstawowa w Pogrzebieniu- 2,05 kg na dziecko


Zobacz zdjęcia

 


2017-06-22

 

Zielona nocka Przedszkolaków z Kobyli

 

Wszystkie starszaki od dawna nie mogły doczekać się piątkowego wieczoru. 9 czerwca o godz 18.00 dzieci przybyły do przedszkola pełne radości i entuzjazmu. Na początku złożono uroczystą przysięgę i tak rozpoczął się wieczór i noc pełne przygód. Dzieci wybrały się na lody do pobliskiego sklepu a następnie czekało na wszystkich rozpalone ognisko. Każdy mógł samodzielnie upiec kiełbaskę oraz pianki, śpiewając piosenki harcerskie. Po posiłku nadszedł czas na malowanie farbami, bitwę na poduszki oraz pidżamową dyskotekę. Gdy wszyscy zgłodnieliśmy nadszedł czas na punkt wieczoru – zestaw Happy Meal! Gdy przedszkolaki poczuły się zmęczone położyły się w swoich śpiworach i oglądały filmy i bajki. W ten sposób wszyscy zasnęli.... A rano?? Po przebudzeniu odbyła się bitwa na poduszki, poranna gimnastyka i własnoręcznie przygotowane śniadanie.

 

Zobacz zdjęcia  


2017-06-22

 

Zakupowy szał – przedszkolaki z Kobyli z wizytą w sklepie

 

14 czerwca przedszkolaki z Kobyli wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Na koniec spotkania, każdy przedszkolak kupił sobie lody. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.

 

Zobacz zdjęcia 


2017-06-17

 

Czyste powietrze wokół nas”- program realizowany w przedszkolu w Łańcach

Grupa starszaków z Przedszkola w Łąńcach w roku szkolnym 2016/2017 realizowała program „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma na celu m. in promowanie zachowań ekologicznych wśród najmłodszych. Dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę na temat konieczności dbania o czystość otaczającego nas środowiska, a na zakończenie wraz z rodzicami wzięły udział w przedszkolnym konkursie „Czyste powietrze”. Nagrody w konkursie otrzymali Marzena Kramarczyk, Kamil Dziedzic, Dominik Paszenda, Olivier Grud, Kacper Staniczek, Michał Porębski, Marcin Skowronek oraz Robert Szweigstil. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie. Ponadto 31 maja obchodzony jest "Dzień bez papierosa". Tego dnia dzieci wzięły udział w pochodzie demonstrujących negatywny wpływ palenia na zdrowie. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do tego, że nasze najbliższe środowisko będzie rzeczywiście wolne od dymu.


Zobacz zdjęcia

 


2017-06-14

 

Wycieczka do Ochab przedszkolaków i rodziców z Łańc

 

W sobotę 10 czerwca nasze przedszkolaki wraz z rodzicami udały się na wycieczkę autokarową do Ochab. Na miejscu czekało wiele atrakcji, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był park miniatur, prehistoryczne oceanarium, domek do góry nogami, kino 2D i 6 D, park linowy, park dinozaurów i przeogromny plac zabaw z dmuchańcami i nie tylko. Zabawie nie było końca, a dzieci były „przeszczęśliwe”. Wracając z Ochab nasze przedszkolaki postanowiły zawitać dodatkowo do „Figloraju” w Marklowicach gdzie kontynuowały wspólną zabawę w olbrzymim małpim gaju. Na rodziców zaś czekała kawiarenka. Był to bardzo radosny i rodzinny dzień, który z pewnością wszyscy będą bardzo mile wspominać.

Zobacz zdjęcia


2017-06-11

Śpiewać każdy może... Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

 

Przedszkole w Kobyli od kilku lat jest organizatorem corocznego Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej. W czwartkowy poranek do naszego przedszkola zawitały przedszkolaki z Łańc, Rzuchowa oraz Pogrzebienia.

Wszystkie Przedszkolaki przepięknie zaprezentowały przygotowane piosenki. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Nie zabrakło także specjalnych strojów i rekwizytów. Wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Dziękujemy wszystkim dzieciom i gościom za przybycie i za aktywny udział w konkursie, a rodzicom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień zapadnie na długo w naszej pamięci. 

Zobacz zdjęcia


2017-06-11

Straż pożarna w Przedszkolu w Kobyli

W poniedziałek 5 czerwca nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście- strażacy. Przybyli oni do nas na sygnale w wozach strażackich. Na początek ugasili pożar pokazując jednocześnie jak ważna jest szybka pomoc. Następnie przeprowadzili ciekawą lekcję na temat ubioru, sprzętu i wyposażenia każdego strażaka. e. Każdy przedszkolak mógł zadać strażakom pytanie, spróbować gasić pożar specjalnym wężem strażackim, przymierzyć hełm czy wsiąść do strażackiego wozu. Chętnych nie brakowało. Wszystkie dzieci były zainteresowane pracą straży pożarnej, a niektórzy wręcz zgłaszali chęć zostania strażakami w przyszłości. 

Zobacz zdjęcia


2017-06-05

 

Przedszkolaki z Łańc spotykają Franklina

5 czerwca w ramach Dnia Dziecka nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Domu Kultury w Kobyli. Na miejscu czekał na nas niezwykły gość- Franklin. Żółwik gorąco przywitał dzieci po czym zaprosił do wspólnej zabawy. Przedszkolaki spróbowały swoich sił w układaniu puzzli, dmuchaniu przez słomkę na piłeczkę oraz kolorowaniu. Franklin przeczytał nam także jedną ze swoich ulubionych przygód. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem ze słynnym żółwiem. Na koniec nie zabrakło podziękowań, upominków i wspólnego zdjęcia. Po spotkaniu z Franklinem przedszkolaki udały się do biblioteki gdzie P. Mirosława Granieczny opowiedziała najmłodszym jak wygląda praca bibliotekarza i w jaki sposób wypożycza się książki. Serdecznie dziękujemy P. Dyrektor biblioteki za zorganizowanie dzisiejszej wycieczki.

Zobacz zdjęcia


 2017-06-01

 

Dzień Dziecka w przedszkolu w Łańcach

 

1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka na nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Od samego rana nie brakowało uśmiechu i zabawy. Na początek zatańczyliśmy do znanych dziecięcych hitów, a potem z balonami w ręku udaliśmy się na przemarsz aby wszystkim obwieścić że „dziś dzień dziecka”. Chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczynki spróbowały swoich sił w aerobicu. Były również zabawy z chustą animacyjną, tańce w rytm disco, słodki poczęstunek, a także zawody sportowe, które przysporzyły wszystkim wiele radości. Wielką niespodzianką były lody, które przedszkolaki zjadły z wielkim smakiem. Ponadto każde dziecko otrzymało upominek i certyfikat „ Super Dziecko” . Wszyscy zmęczeni lecz uśmiechnięci wracali do domów, opowiadając rodzicom o swoich dzisiejszych przygodach.

Zobacz zdjęcia 


2017-06-01

 

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

1 czerwca to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego dziecka. Przedszkolaki z Kobyli świętowały DZIEŃ DZIECKA na świeżym powietrzu na boisku szkolnym. Dzieci brały udział w zawodach,malowały kredą po tablicy,bawiły się chustą animacyjną,puszczały bańki mydlane. Nie zabrakło zimnych lodów,pysznych smakołyków oraz tańców przy muzyce.


Zobacz zdjęcia  


2017-05-30

 

Sto Lat Mamusiu! - przedszkolaki z Kobyli świętowały Dzień Matki.

Jesteś mamo skarbem mym – tymi słowami przedszkolaki z Kobyli 29 maja powitały swoje mamy. Każda grupa przygotowała swój repertuar z tej okazji. Nie zabrakło wierszyków, piosenek, skeczów oraz inscenizacji. Mamy ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamusiom upominki i laurki a następnie zaprosiły je na słodki poczęstunek.


Zobacz zdjęcia 


 2017-05-19


 

Dzień wypieków w przedszkolu w Kobyli

18 maja w naszym przedszkolu unosiły się piękne zapachy. W tym dniu dzieci obchodziły Światowy dzień pieczenia. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciasta, aż w końcu zabrały się za robienie pysznych ciast. Zapach piekących się smakołyków wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

Zobacz zdjęcia


 

2017-05-19

Czwarte Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola w Łańcach.

 

W dniach 15- 18 maja odbyły się Czwarte Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Czyste powietrze”. Pomimo, iż nasze przedszkole otrzymało już certyfikat „Bezpiecznego Przedszkola” to dalej kontynuujemy program i wzięliśmy udział w jego obchodach.

Rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką P. Marią Hawlicką, która przeprowadziła wśród dzieci pogadankę na temat zdrowia i higieny. W poniedziałek 15 maja odwiedził nas kominiarz P. Arkadiusz Langer, który uświadomił wszystkim jak ważne jest czyste powietrze i co powinniśmy robić, aby nie zatruwać otaczającego nas środowiska. Wielką atrakcją były atrybuty kominiarskie, które dzieci mogły dotknąć i przymierzyć.

Następnego dnia gościliśmy P. Katarzynę Cieślik wraz z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej w Kobyli. Celem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc, a także miały okazje poćwiczyć na fantomach.

Kolejny dzień rozpoczął się od wizyty funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Na początek sprawdzono, czy nasze przedszkolaki są prawidłowo przewożone w fotelikach, a następnie policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na drodze. Tego samego dnia przedszkolaki udały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem Nadleśnictwa Rybnik- P. Jarosławem Mielimąka, który przybliżył nam tajemnice lasu. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest rola lasu, dzięki któremu możemy oddychać świeżym powietrzem.

18 maja odbył się finał bezpiecznych przedszkoli. W tym dniu wyruszyliśmy w przemarszu ulicami Łańc. Naszego bezpieczeństwa na drodze pilnowała Straż Miejska oraz strażacy OSP Łańce. W przemarszu wzięli udział także rodzice naszych przedszkolaków. Śpiewając piosenki i wykrzykując hasła przypomnieliśmy wszystkim jak ważne jest bezpieczeństwo oraz czyste powietrze. Po przemarszu strażacy OSP Łańce zaprosili nas na specjalny pokaz. Dzieci mogły spróbować lać wodę ze strażackiego węża i zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego.

Na koniec odwiedził nas jeszcze jeden gość- P. Ireneusz Krolik, który jest Honorowym Dawcą Krwi. Celem spotkania było uświadomienie najmłodszym, co to jest krew i dlaczego ratuje życie.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, służbom mundurowym, rodzicom i dzieciom za udział w Czwartych Ogólnopolskich Dniach Bezpiecznych Przedszkoli.  

Zobacz zdjęcia


2017-05-19

 

Przedszkole z Łańc zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskich Dniach Bezpiecznego Przedszkola 

            Już po raz czwarty nasze przedszkole angażuje się w Ogólnopolskie Dni Bezpiecznych Przedszkoli. Z tej okazji odwiedzi nas wielu ciekawych gości a także i my udamy się z wizytą do lasu, do OSP Łańce, a finałowo weźmiemy udział w przemarszu ( 18 maja o godz. 9. 30) ulicami Łańc. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w IV Ogólnopolskich Dniach Bezpiecznych Przedszkoli.

 

Wychowawcy

Zobacz zdjęcia


2017-05-16

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w przedszkolu w Kobyli

Dnia 15 maja po raz trzeci zorganizowano w naszym Przedszkolu Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Nasze przedszkolaki od dawna uczą się tego języka, a w tym dniu mogły zaprezentować zdobytą wiedzę i umiejętności. Dzieci zaśpiewały wiele piosenek m.in. „Who took the cookie?”, „Rain, rain go away”, „Rainbow song”. Naszym występom przyglądała się Pani Dyrektor Joanna Kolarczyk, która na zakończenie wręczyła wszystkim dzieciom słodki upominek.

Zobacz zdjęcia


2017-05-16

 

PRZEDSZKOLAKI Z KOBYLI Z WIZYTĄ W OŚRODKU ZDROWIA

12.05.2017r przedszkolaki z Kobyli odwiedzili Ośrodek Zdrowia.Z okazji Dnia Pielęgniarki dzieci złożyły życzenia pracownikom ośrodka oraz wręczyły kwiaty i słodki upominek.Pani Pielęgniarka pokazała dzieciom swoje miejsce pracy.Dzieci bez stresu oglądały gabinety i pokój pielęgniarek.

Pani pielęgniarka poczęstowała dzieci słodyczami.


2017-05-16

"Tukej piyknie godomy"- przedszkolaki z Łańc w konkursie gwary śląskiej

 

            10 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. R. Kincla w Raciborzu odbył się IX konkurs gwary śląskiej "Tukej piyknie godomy" pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz  i Starosty Powiatu Raciborskiego. Udział w konkursie wzięli:  przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Nasze przedszkole reprezentowali :Michał Stencel, Robert Szweigstil oraz Emilia Błaszczok. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności posługiwania się gwarą śląską za co otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Zobacz zdjęcia

 


2017-05-11

 

Tukej Piknie Godomy” - przedszkolaki z Kobyli w konkursie recytatorskim

10 maja w bibliotece w Raciborzu odbył się konkurs gwary śląskiej „Tukej Piknie Godomy”. Celem konkursu było kształtowanie tożsamości i świadomości regionalnej uczestników, poprzez popularyzację śląskiego dziedzictwa kulturowego oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. W konkursie nie mogło zabraknąć przedszkolaków z Kobyli. Na początku wystąpiły najmłodsze dzieci czyli Laura Kościołek oraz Alan Kasperek. Jako kolejni zaprezentowali się Emilia Ber, Rafał Iksal oraz Szymon Szwan. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody a Rafał Iksal został dodatkowo wyróżniony za prezentacje wiersza „Ślonsko atmosfyra”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia

 


2017-05-11

Naszo Śląsko Godka – przedszkolaki z Kobyli w konkursie recytatorskim

 25 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pogrzebieniu odbył się przedszkolny konkurs gwary śląskiej „NASZA SLONSKO GODKA”. Celem konkursu było m. in. rozwijanie zainteresowań gwarą śląską oraz kultywowanie tradycji śląskich wśród najmłodszych. Z naszego przedszkola wystąpiły Laura Kościołek która zajeła II miejsce recytując wiersz „Lyń” oraz Alan Kasperek z wierszem „Osioł bez taszy”, który otrzymał wyróżnienie. Naszym przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia


2017-05-11

Święto flagi w przedszkolu w Kobyli

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Dzieci recytowały wiersz „Kto ty jesteś? Polak mały!”, odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Zobacz zdjęcia

 


2017-05-04

 

Dzień Flagi w przedszkolu w Łańcach

W 2004 r. został ustanowiony w Polsce Dzień Flagi, który przypada 2 maja. W tym dniu przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie jak powstało nasze państwo wysłuchując legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”. Krótki film przybliżył dzieciom wiedzę na temat symboli narodowych: godła, flagi i hymnu. Odśpiewany został także „Mazurek Dąbrowskiego” i wykonano liczne prace plastyczne związane z dzisiejszym świętem. Na zakończenie dnia quiz sprawdził wiedzę przedszkolaków. Okazuje się, że dzieci doskonale wiedzą że Polska to ich ojczyzna, że są Polakami, jakie są symbole narodowe i gdzie możemy je spotkać. Z pewnością można stwierdzić, że nasze przedszkolaki są prawdziwymi patriotami.

Zobacz zdjęcia 


 2017-04-29

 

Udział przedszkolaków z Łańc w Gminnym Konkursie Gwary Śląskiej.

25 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pogrzebieniu odbył się przedszkolny konkurs gwary śląskiej „NASZA SLONSKO GODKA”. Celem konkursu było m. in. rozwijanie zainteresowań gwarą śląską oraz kultywowanie tradycji śląskich wśród najmłodszych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele naszego przedszkola: Filip Grzyb, Emilia Błaszczok, Michał Stencel i Robert Szweigstil. Dzieci zaprezentowały utwory takie jak: „Lyn”, „Samochwała”, „Złoto Rybka czyli bojka o przepadzitych ludziach” oraz „Pan Hilary” posługując się gwarą śląską. Przedszkolaki wystąpiły w specjalnych strojach i wykorzystały rekwizyty. Jury wśród wszystkich zgromadzonych wyłoniło zwycięzców. Michał Stencel zdobył II miejsce zaś pozostałe dzieci zostały wyróżnione. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia


2017-04-29

Słodki smak czekolady w przedszkolu w Łańcach

24 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Czekolady. Na początek dzieci dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje czekolada. Następnie odbyły się słodkie konkursy. Przedszkolaki mogły zjeść batonik zawieszony na sznurku bez użycia rąk oraz odgadnąć za pomocą smaku poszczególne rodzaje czekolad. W ten sposób dzieci dowiedziały się że jest czekolada gorzka, mleczna, biała, nadziewana i z bakaliami i że z czekolady można zrobić przeróżne rzeczy. Z kolei opowiadanie „O Krzysiu” uzmysłowiło wszystkim, że nadmiar czekolady może szkodzić i należy zachować umiar w jej jedzeniu. Następnie nadszedł czas na degustację owoców zanurzanych w czekoladzie. Nie lada atrakcją był tego dnia także obiad. Na wszystkich czekały naleśniki, które dzieci mogły same posmarować dżemem lub czekoladą. Był to naprawdę smaczny dzień w naszym przedszkolu.

Zobacz zdjęcia 


2017-04-23

 

 

"Bo Ziemia to wyspa zielona..."- Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu w Łańcach.

            22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji już w piątek nasze przedszkolaki przyszły ubrane na zielono- niebiesko, a w całym przedszkolu można było usłyszeć piosenki o tematyce ekologicznej. Po śniadaniu dzieci pogłębiły i utrwaliły swoją wiedzę o naszej planecie w specjalnym quizie. Okazało się, że zarówno starszaki jak i maluchy doskonale wiedzą, że o Ziemię trzeba dbać i wiedzą w jaki sposób to robić. Dodatkowo film edukacyjny "Czysto, ładnie i bez śmieci" przypomniał wszystkim rolę segregacji śmieci. Dzieci miały okazję także wykonać grupowe prace plastyczne, pogrupować różne rodzaje śmieci oraz spróbować swoich sił w rzucie papierowymi kulkami do kosza. Na koniec wszyscy wyruszyli na spacer, podczas którego obserwowali uroki naszej pięknej planety- Ziemi.


Zobacz zdjęcia


2017-04-13

I przedszkolny konkurs na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną” w przedszkolu w Łańcach

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy zorganizowało konkurs dla dzieci i rodziców na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną”. Celem konkursu było pogłębianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonanie ozdób wielkanocnych. Przedszkolaki i ich rodzice chętnie wzięli udział w konkursie. Do przedszkola zostały przyniesione wspaniałe wielkanocne prace, które następnie wzięły udział w głosowaniu na tę najładniejszą. Pierwsze miejsce zdobyli Amelia Primus oraz Michał, Franciszek i Faustyna Stencel. Drugie miejsce zajęli Zofia i Jakub Zając. Z kolei trzecie miejsce zdobyli Michał Porębski i Paweł Walaszek oraz Olivier Grud. Pozostałe dzieci: Zofia Wirbiłowicz, Magdalena Wojak, Milena Błaszczok, Marcin Skowronek, Zofia Mańczyk. Marzena Kramarczyk, Kacper Staniczek, Robert Szwieigstil oraz Dominik Paszenda zdobyli wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Dodatkowo należy wspomnieć że nasze przedszkolaki wzięły także udział w VII Gminnym Konkursie na Pisankę Wielkanocną, za co również zostały nagrodzone. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zobacz zdjęcia 


2017-04-13

„Bo na Wielkanoc zajączki, prezenty dają do rączki”- zajączek w Łańcach

W środę 12 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi dzieci od samego rana wyczekiwały zajączka. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki i wykonały prace plastyczne, które następnie Panie podarowały zajączkowi. Tuz przed obiadem dzieci wyruszyły na wielkie poszukiwanie... Okazało się, że tym razem zajączek nie przybył do ogrodu lecz do samego przedszkola. W łazience, szatni oraz salach przedszkolnych ukrył on wielkie kosze pełne upominków. Wywołało to wiele uśmiechu i radości na twarzy najmłodszych. Każdy bowiem otrzymał wielkanocną paczkę, pełną słodkości. Dziękujemy zajączkowi za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia


2017-04-12

Czekoladowy Dzień Przedszkolaków z Kobyli

Wtorek 11 kwietnia był niezwykle smaczny w naszym Przedszkolu. Już od samego rana w całym przedszkolu unosił się zapach słodkiej czekolady. Po odczytaniu opowiadania o „Czekoladowej Krainie” na dzieci czekały nie lada zagadki. Wszyscy zapoznali się z różnego rodzaju czekoladami i wyrobami czekoladowymi. Później dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w fabryce czekolady. Uczczeniem wiedzy było smakowanie czekolady mlecznej, gorzkiej i białej. Każdy mógł też zasmakować owoców zanurzanych w polewie czekoladowej. Na koniec dzieci zatańczyły układ choreograficzny do „smacznej” piosenki „Chocolate”.

 Zobacz zdjęcia


2017-04-12

Przedszkolaki z Kobyli szukają „Wielkanocnego Zajączka”

W Wielką Środę 12 kwietnia na naszych przedszkolaków czekała w ogrodzie przedszkolnym niespodzianka. Odwiedził nas „Wielkanocny Zajączek”, który przyniósł dzieciom świąteczne paczki. Dzieci ruszyły do ogrodu pełne radości i entuzjazmu i choć „Zajączek' ukrył prezenty w krzakach nikt nie miał problemu z ich odnalezieniem.

Zobacz zdjęcia


2017-04-06

Crazy” dzień w przedszkolu – wyjazd przedszkolaków z Kobyli

 

Na ten szczególny dzień nasze przedszkolaki czekały od dawna. We wtorek 4 kwietnia wszyscy przybyli do przedszkola pełni entuzjazmu bowiem w tym dniu odbyła się nasza wycieczka do Crazy Clubu w Raciborzu. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Były zjeżdżalnie, małpi gaj, baseny z kolorowymi kulkami. Zarówno dzieci młodsze jak i starsze znalazły tutaj zabawę, która im najbardziej odpowiadała. Czekali na nas także animatorzy, którzy proponowali wiele gier i zabaw dydaktycznych. W ten sposób nasze przedszkolaki spędziły wspaniałe przedpołudnie, a do przedszkola wrócili uśmiechnięci i radośni. Za ten wspaniały dzień dziękujemy babciom i dziadkom naszych przedszkolaków, bowiem to oni zasponsorowali dzieciom wyjazd do Crazy Clubu.


Zobacz zdjęcia


2017-04-06

"Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy” - dzień sportu w przedszkolu w Kobyli

6 kwietnia nasze przedszkolaki brały udział w zmaganiach sportowych. Na początku jak na prawdziwych sportowców przystało przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą wszystkie zadania sportowe wykonywać do końca i dokładnie oraz nikogo nie będą popychać i oszukiwać. Na dzieci czekała przygotowana sala gimnastyczna gdzie przedszkolaki zmagały się m.in. z tunelem, równoważnią, drabinkami oraz rzutem do celu. Z uśmiechem na twarzy i przy wspaniałej atmosferze przedszkolaki wypełniały każde zadanie. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. 

Zobacz zdjęcia


2017-04-03

 

Dzień otwarty w przedszkolu w Łańcach

 

         25 marca miał miejsce w naszym przedszkolu dzień otwarty. W tym dniu wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami mogły odwiedzić naszą placówkę.   Goście mieli możliwość zwiedzić nasze przedszkole i plac zabaw. Wszyscy mieliśmy możliwość lepiej się poznać podczas wspólnych gier i zabaw.  Był to z pewnością bardzo ciekawy dzień dla najmłodszych, na których dopiero czeka przedszkolna przygoda.

 Zobacz zdjęcia

 


2017-04-02

 

Przedszkolaki z Łańc w Lilu Play.

 

         W czwartek 30 marca wszystkie dzieci przybyły do przedszkola bardzo podekscytowane. Tego dnia bowiem, zaraz po śniadaniu przedszkolaki udały się do autokarem do Lilu Play w Raciborzu.  Tam czekały już na nas sale  pełne zabaw. Baseny z kulkami, zjeżdżalnie, labirynty, karuzele i wiele ciekawych atrakcji. Dzieci były zachwycone gdyż każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Zabawom nie było końca. Przedszkolaki zmęczone dwugodzinną zabawą lecz bardzo radosne wróciły do przedszkola na obiad. 

Zobacz zdjęcia

 


2017-04-02

 

Przedszkolaki z Kobyli widzami teatru

 

W dniu 28 marca nasze przedszkolaki brały udział w widowisku teatralnym pt. Doktor Dolittle w wykonaniu aktorów Teatru Krakowskiego.

Dzieci miały okazję poznać przygody doktora, chłopaka o dobrym sercu oraz szanowaniu przyrody, która jest częścią nas. Przedszkolaki oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem. Było to wspaniałe widowisko z barwną scenografią.

Zobacz zdjęcia


2017-04-02

 

Nasza wieś – przedszkolaki z Kobyli zwiedzają gospodarstwoW dniu 29 marca przedszkolaki z Kobyli w ramach realizowanego tematu związanego z życiem na wsi, wybrały się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o uprawie roli. Z dużym zainteresowaniem oglądały różne maszyny rolnicze. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane: krowy, byki, cielaki, świnie i drób. Największym zainteresowaniem cieszyły si e jednak konie w których dzieci zakochały się od pierwszego wejrzenia. Pogoda nam dopisała, spacer był wyśmienity, pełen wrażeń i atrakcji.

Zobacz zdjęcia 


2017-03-23

 

 

Wiosna, ach to Ty! – przedszkolaki z Kobyli żegnają zimę.

 

W piękny marcowy poranek przedszkolaki z Kobyli na dobre pożegnały zimę a powitały słoneczną wiosnę. Był to dzień pełen atrakcji i uśmiechów. Na początku urządziliśmy konkurs na najpiękniejszą marzannę wykonaną przez dzieci. Każda kukła była piękna i kolorowa więc każdy z uczestników otrzymał zasłużoną nagrodę. W celu pożegnania zimy zabraliśmy nasze marzanny na spacer, podczas którego śpiewaliśmy wiosenne piosenki i żegnaliśmy zimę. Resztę dnia spędziliśmy na dobrej zabawie przy muzyce oraz zawodach na świeżym powietrzu. 

Zobacz zdjęcia


 

2017-03-23

 

„Precz zimo zła”- przedszkolaki z Łańc świętują pierwszy dzień wiosny

 

W środę 21 marca tj. w pierwszy dzień astronomicznej wiosny dzieci w barwnym pochodzie przeszły ulicami Łańc. Przedszkolaki trzymały w ręku własnoręcznie przygotowane gaiki a na głowach miały kolorowe wiosenne symbole. Nie zabrakło także marzanny, którą przedszkolaki przygotowały wraz z rodzicami. Pośpiewując wiosenne piosenki i wykrzykując hasła takie jak np. „precz zimo zła” dzieci witały nadchodzącą wiosnę i szukały jej zwiastunów. Po powrocie do przedszkola marzanna została spalona aby definitywnie pożegnać odchodzącą zimę. Był to dzień pełen radości i nadziei, że wiosna wkrótce do nas przyjdzie.


Zobacz zdjęcia 


 

2017-03-19

 

Mali kucharze- Ogólnopolski Konkurs Kulinarny w przedszkolu w Łańcach

 

Przedszkolaki z Łańc zawsze chętnie biorą udział w konkursach i przedsięwzięciach. Tym razem zamieniły się w kucharzy biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym organizowanym przez Przedszkole nr 47 im. Janusza Korczaka oraz Bezpieczne Przedszkole. Celem konkursu jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez używanie zdrowych produktów i zachęcenie do różnorodności w żywieniu. Nasze przedszkolaki przygotowały dwie potrawy: zupę selerową, którą nazwano „Blendmix na talerzu” oraz przekąskę „Wiewiórczy rożek”. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie potraw a następnie z przyjemnością je zjadły. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki tak chętnie wzięły udział w konkursie promując w ten sposób zdrowe żywienie.


Zobacz zdjęcia


2017-03-13

 

 

Szalone fryzury- wizyta Pani Fryzjerki w przedszkolu w Łańcach

 

            9 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Martyna, która na co dzień pracuje jako fryzjerka. Pani fryzjerka pokazała dzieciom sprzęt fryzjerski oraz opowiedziała o swojej ciekawej pracy. Zdradziła także najnowsze fryzjerskie trendy tej wiosny. Następnie zaprezentowała strzyżenie, prostowanie włosów, kręcenie i strzyżenie. Przedszkolaki miały okazję w ten sposób odmienić swoje fryzury. Wzbudziło to wiele uśmiechu i radości. Dziękujemy Pani Martynie za wizytę w naszym przedszkolu i wspaniały dzień.

Zobacz zdjęcia


2017-03-09

Wizyta Leśniczych w przedszkolu w Kobyli

 

9 marca w Naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście z koła łowieckiego „Borki” panowie Kazimierz Hajok oraz Pan Ginter Sowa. Dzięki ich wizycie dowiedzieliśmy się jak pomóc zwierzętom żyjącym w lesie przetrwać zimę, dlaczego tak ważne jest dokarmianie ptaków oraz jak wygląda sarna oraz jeleń. Dzieci były zachwycone naszymi gośćmi i zadawali wiele ciekawych pytań. Na zakończenie leśniczy przekazał przedszkolakom kolorowanki dotyczące zwierząt leśnych oraz książeczki z pięknymi bajkami.

Zobacz zdjęcia 


2017-03-09

 

Zapamiętaj sobie! Dzisiaj jest dzień kobiet – przedszkole w Kobyli

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet chłopcy z naszego przedszkola przygotowali specjalny występ dla wszystkich pań oraz dziewczynek. Poranek 8 marca upłynął na składaniu życzeń, śpiewaniu piosenek, tańcach oraz wręczaniu własnoręcznie wykonanych laurek. Na koniec chłopcy zaprosili dziewczyny do wspólnego tańca a dziewczynki podzieliły się z nimi słodkim poczęstunkiem. Ponadto tego dnia chłopcy wyręczali dziewczynki we wszystkich obowiązkach. W ten sposób pokazali, że doceniają swoje koleżanki i są one bardzo ważne w ich życiu. 

Zobacz zdjęcia 


2017-03-09

 

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet,

niech każdy się dowie” 

Dzień Kobiet w przedszkolu w Łańcach

 

Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca chłopcy z naszego przedszkola przygotowali wiele atrakcji. Zaśpiewano piosenki o miesiącu marcu oraz o Dniu Kobiet. Wyrecytowano wiersze oraz wręczono upominki. Nie lada atrakcją były występ chłopców z grupy starszaków, którzy zatańczyli muzyczny mix przebojów. Na koniec na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Był to z pewnością bardzo udany dzień, który zarówno dziewczynom jak i chłopakom dostarczył wiele radości.


Zobacz zdjęcia

 


2017-03-09

 

Przedszkolaki z Łańc robią zakupy.

 W przeddzień Dnia Kobiet nasze przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę do sklepu spożywczego. Po drodze wszystkie dzieci pamiętały o bezpieczeństwie. Gdy przybyliśmy na miejsce zaśpiewaliśmy piosenki z okazji zbliżającego się Święta Kobiet oraz wręczyliśmy mały prezent pracującym tam Paniom. Pani ekspedientka opowiedziała nam o swej pracy i zaprosiła do zwiedzania sklepu. Dzieci mogły zobaczyć jaki towar znajduje się w sklepie, jak jest umieszczony na półkach i jaka jest jego cena. Wspólnie wybrano kilka rzeczy na których zakup się zdecydowaliśmy. Pani ekspedientka pozwoliła ochotnikom skasować towar i otworzyć kasę. Była to naprawdę udana wycieczka. Dziękujemy Paniom ze sklepu spożywczego w Łańcach za poświęcony czas.


Zobacz zdjęcia


2017-02-28

 

 

Hej zapust, zapuścik- będą paczki i chruścik – Tłusty Czwartek w przedszkolu w Łańcach 

Tłusty Czwartek to z pewnością jeden z najsłodszych dni w roku. Także i nasze przedszkolaki miały w tym dniu wiele słodkich atrakcji. Dzieci wykonały tradycyjne faworki z masy solnej, zrobiły papierowe pączki ozdabiając je według własnego pomysłu. Rozwiązano liczne zagadki tłustoczwartkowe, a na koniec na wszystkich czekały słodkie, pyszne pączki. Ponadto dzieci zatańczyły także w rytm disco kończąc w ten sposób tegoroczny karnawał.  

Zobacz zdjęcia


2017-02-19

Światowy Dzień Kota w przedszkolu w Łańcach.

 

            "Koty, kotki, koteczki"-  17 lutego to dzień poświęcony wszystkim kotom. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się w obchody tego dnia. Zabawom i licznym atrakcjom nie było końca. Każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego kociaka-pluszaka. Dzieci poznały różne gatunki kotów, zaśpiewały kocie piosenki, rozwiązały liczne zagadki i wysłuchały bajki o "Chorym kotku". Wykonano także liczne prace plastyczne.  Chętni spróbowali swoich sił w konkursach jak np. zwijanie włóczki w kłębek, picie mleka przez słomkę czy też w znanej zabawie "Uciekaj myszko". Był to bardzo wesoły dzień dla wszystkich przedszkolaków, którzy przypomnieli sobie o ważnej roli domowych ulubieńców w swoim życiu.

 

Zobacz zdjęcia 


2017-02-19

Miał, miał. Coś Ty kotku miał?” - dzień kota w przedszkolu w KobyliDzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto „Święto kota”.W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych.

Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o życiu kotów i miło spędziły dzień. Zobacz zdjęcia 


2017-02-15

 

Zakochani są wśród Nas...” - walentynki w przedszkolu w Kobyli

 

Dzień świętego Walentego w przedszkolu w Kobyli był dniem pełnym atrakcji. Rozpoczęliśmy od rozmowy skąd się wzięły Walentynki oraz jakie symbole są najbardziej charakterystyczne dla święta zakochanych. Przedszkolaki miały okazję ustalić również, kto zostanie ich przyszłą sympatią. Zabawom nie było końca. Dzieci bawiły się przy muzyce, wykonały ciekawe prace plastyczne oraz zajadały się pysznymi goframi. Kolejną atrakcją był przedszkolna fotobudka, w której każdy przedszkolak mógł zrobić sobie szalone zdjęcie. Przybyła do nas również poczta walentynkowa, która rozdała piękne kartki wszystkim dzieciom. Każdy przedszkolak zadawał sobie jedno pytanie: Od kogo ta walentynka?

Zobacz zdjęcia 

 


2017-02-15

Święty Walenty rozdaje prezenty”- Walentynki w Przedszkolu w Łańcach

 

14 lutego w Dzień Św. Walentego na naszych najmłodszych czekało wiele atrakcji. Już w przeddzień walentynek odwiedziła nas przedstawicielka samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kobyli, która rozdała wszystkim walentynkowe kartki. W dniu Św. Walentego dzieci wesoło bawiły się okazując sobie przyjaźń. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat tego święta i odgadły walentynkowe zagadki. Każdy spróbował również swoich sił w zabawie polegającej na dopasowaniu połówek serc. Były też prace plastyczne oraz słodki poczęstunek, a na koniec każdy otrzymał balonik w kształcie serca. Na pewno był to bardzo udany dzień, w którym każdy poczuł się kochany.

Zobacz zdjęcia 


2017-02-15

Przedszkolaki z Łańc pieką pizzę.

 

9 lutego został uznany za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tego względu w piątek 10 lutego nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowały wyjątkowe danie- domową pizzę. Wszyscy chętnie zaangażowali się w zajęcia kulinarne- jedni przygotowali ciasto, inni pokroili warzywa, jeszcze inni posypali pizzę serem. Tak przygotowane danie panie włożyły do piekarnika a po chwili... w całym przedszkolu poczuć można było smakowity zapach. Gdy pizza była już gotowa wszystkie przedszkolaki zajadały ją z apetytem. A co z kaloriami? No cóż nasze dzieciaki szybko spaliły je tańcząc w rytm karnawałowych utworów.

Zobacz zdjęcia


2017-02-15

 

I dla Babci, i dla Dziadka życia ile miodu w plastrach!” - dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Kobyli

 W sercach każdego z nas jest miejsce dla babci i dziadka, zarówno na co dzień jak i od święta.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z Kobyli przygotowały specjalny występ artystyczny. 7 lutego w Domu Kultury w Kobyli dla licznie przybyłych gości zaprezentowano wiersze, piosenki oraz inscenizację. Przedszkolaki pokazały w ten sposób, że doceniają trud swoich najbliższych i bardzo ich kochają. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla wszystkich gości było przedstawienie pod tutułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu rodziców naszych pociech.

Wszyscy byli wzruszeni i zachwyceni występem swoich wnucząt a dzieci obiecały,że teraz babcie i dziadkowie będą mieli swoje święto każdego dnia.

 Zobacz zdjęcia 


2017-02-13

 

Przedszkolaki z Łańc wraz z Babciami i Dziadkami bawią się na balu przebierańców.

            9 lutego 2017 r. przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków do sali GOK-u w Łańcach, gdzie odbył się wielki bal przebierańców. Tego dnia mogły się przebrać nie tylko dzieci...Trzeba przyznać, że zarówno dzieci jak i dorośli wystąpili w przepięknych strojach. Nie zabrakło wróżki, kotka, żołnierzy, pirata, Czerwonych Kapturków i wielu innych bohaterów. Na początek najmłodsi zaprezentowali krótki program artystyczny. Zgromadzeni goście z zachwytem obserwowali umiejętności wokalno- taneczne swoich wnuków. Potem wszyscy razem mogli pobawić w rytm ulubionych dziecięcych piosenek. Nie zabrakło także konkursów, nagród i słodkiego poczęstunku. Z pewnością tegoroczny bal przebierańców na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Zobacz zdjęcia


2017-02-10

Międzynarodowy dzień pizzy w przedszkolu w Kobyli

9 lutego został uznany za Światowy Dzień Pizzy. Nie obeszło się bez pieczenia pizzy w przedszkolu w Kobyli.Przedszkolaki wykonały ją samodzielnie: wsypywały mąkę, dodawały składniki do ciasta, kroiły oraz układały warzywa, wędlinę i oczywiście posypywały serem.Zapach z piekarnika rozszedł się po całym przedszkolu. Dzieci z apetytem zjadły wykonaną przez siebie pizzę.

Zobacz zdjęcia


2017-02-03

Ferie przedszkolaków z Łańc

 

Tegoroczne ferie zimowe ubiegły pod kątem różnorodnych działań kulinarnych, plastycznych, sportowych i muzycznych. W pierwszym tygodniu dzieci dowiedziały się co należy jeść aby być zdrowym, wykonały piramidę żywienia, a następnie miały okazję samodzielnie wykonać zdrowe smakołyki. Drugi tydzień ferii dostarczył najmłodszym wielu doświadczeń plastycznych, fizycznych, sportowych i muzycznych. Z pewnością ferie 2017 dostarczyły przedszkolakom nowej wiedzy i wiele radości.

Zobacz zdjęcia


2017-01-27

Czas doświadczeń i eksperymentów w przedszkolu w Kobyli

Podczas ferii zimowych w przedszkolu w Kobyli dzieci obserwowały dziwne zjawiska. Każdego dnia nasze przedszkolaki wraz z paniami robiły ciekawe doświadczenia między innymi bawiły się kolorami,poznały zjawisko wulkanu,z soli wyhodowały kolorowe kryształy,samodzielnie zrobiły własne akwarium z rybkami,sprawdziły czy śnieg jest czysty itp.

Podczas zimowego pobytu w przedszkolu dzieci miały dużo pracy dzięki czemu zdobyły wiele doświadczeń oraz poszerzyły swoją wiedzę a przede wszystkim świetnie się bawiły.

 Zobacz zdjęcia


2017-01-19

 

Przedszkolaki z Łańc dokarmiają ptaki zimą.

 Zima to bardzo trudny okres dla ptaków, które często możemy zobaczyć zziębnięte i głodne na naszych parapetach. Nasze przedszkolaki nie są na to obojętne. Wspólnie postanowiliśmy im pomóc. Najpierw przypomnieliśmy sobie, które ptaki zostają z nami na zimę a potem przygotowaliśmy dla nich jedzenie. Pokarm włożyliśmy do karmnika, który następnie został umieszczony w ogrodzie przedszkolnym. Dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne związane z dokarmianiem ptaków. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki tak chętnie podejmują działania na rzecz innych.

Zobacz zdjęcia

 


2017-01-17

Bal Karnawałowy w przedszkolu w Kobyli

 

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. W tym roku w Naszym przedszkolu, 13 stycznia odbył się „Wielki Bal przedszkolaków”. Był to dzień niezwykły, nasi milusińscy przybyli do przedszkola w przepięknych, kolorowych strojach. W sali balowej zobaczyć mogliśmy przebrania królewny, wróżki, piratów, Elzy oraz kilku policjantów i strażaków. Dzieci wspaniale bawiły się w rytm muzyki, tańcząc w parach czy większych grupach. Podczas trwania zabawy odbyły się różne zabawy i konkursy. Przedszkolaki zmęczone, ale bardzo szczęśliwe zakończyły zabawę wspólnym śpiewem.

 Zobacz zdjęcia

 


2017-01-17

 

Przedszkolaki odwiedzają Gimnazjum w Kornowacu. 

11 stycznia 2017 r. wszystkie przedszkolaki z Gminy Kornowac zostały zaproszone do Gimnazjum w Kornowacu. Tam na najmłodszych czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez starszych kolegów. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Kopciuszek”. W roli aktorów zaś wystąpili uczniowie gimnazjum. Następną niespodzianką były zabawy ze słoniem, który przywędrował prosto Z pustyni i puszczy”. Kto chętny mógł pomalować sobie twarz, zmieniając się tym samym w tygrysy, kotki, spidermana itp. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do zwiedzania budynku, poznając w ten sposób klasy, nauczycieli i starszych kolegów. Dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Błaszczok oraz gronu pedagogicznemu Gimnazjum w Kornowacu za zaproszenie i umilenie czasu przedszkolakom. 


 Zobacz zdjęcia


2017-01-05

 

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh realizowany w przedszkolu w Łańcach.

 

Nasze przedszkole realizowało Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej – Akademia Aquafresh. W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia związane z profilaktyką stomatologiczną jak np. Skąd się biorą zęby? Dlaczego należy chodzić do dentysty? Co należy jeść aby zdrowe zęby mieć? itp. Dzieci miały okazję poznać pastusiowych bohaterów i ich przygody. Na koniec zajęć przedszkolaki zdobywały kolejne sprawności, które umieszczały na specjalnej tablicy. Każde dziecko otrzymało również Pastusiowy kalendarz mycia zębów, na którym zaznaczały codzienną higienę jamy ustnej. Nagrodą za codzienne mycie zębów była Pastusiowa odznaka zdrowego uśmiechu. W ramach programu przedszkolaki wzięły również udział w konkursie pt. Uśmiech dziecka. Wierzymy, że ogólnopolski program Akademii Aquafresh wzbogacił wiedzę najmłodszych i przyczynił się do profilaktyki próchnicy. 

Zobacz zdjęcia

 


2017-01-05

Przedszkolaki z Łańc żegnają stary rok.

30 grudnia w przeddzień Sylwestra przedszkolaki z Łańc postanowiły pożegnać kończący się rok 2016. Już od rana wszystkie dzieci w radosnych nastrojach ochoczo kolorowały ilustracje związane z kończącym się rokiem. Następnie każdy wykonał sylwestrową maskę według swojego pomysłu. Z kolorowymi maskami rozpoczęto sylwestrowe tańce w rytmie disco. Trzeba przyznać, że przedostatni dzień roku przyniósł dzieciom wiele radości.

Zobacz zdjęcia


2016-12-23

 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

Konkurs w Przedszkolu w Kobyli na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. Komisja w składzie Dyrektora GOK-u w Kobyli oraz rodziców wyłoniła pięć najlepszych ozdób świątecznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy a pozostałe dzieci nagrody pocieszenia.

Zobacz zdjęcia


2016-12-23

 

CERTYFIKAT DLA PRZEDSZKOLA W KOBYLI

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w programie „BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE”.

Program ten był realizowany przez trzy lata. W trakcie realizacji programu edukacyjnego było przeprowadzonych wiele ciekawych działań i zajęć.

Zobacz zdjęcia

 


2016-12-16

MAGIA ŻUŻLA W PRZEDSZKOLU W KOBYLI

W naszym przedszkolu 15.12.2016r gościliśmy żużlowców z KS. ROW Rybnik. Był pokaz motora żużlowego, stroju i kasku. Żużlowiec opowiadał bardzo ciekawie o tym sporcie.

Dzieci mogły usiąść na motorze co sprawiło im wiele radości.

Na koniec goście obdarowali dzieci prezentami i maskotkami.

Zobacz zdjęcia


2016-12-16

 

Spotkanie opłatkowe w przedszkolu w Łańcach

15 grudnia upłynął nam w iście świątecznej atmosferze. Dzieci przybyły do przedszkola wraz z rodzicami. Dekoracja sali oraz występy przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, pastorałki, kolędy oraz tańce na temat zbliżających się Świąt. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej naszego spotkania. Poszczególne grupy wykonały prace plastyczne: choinki, bałwanki, gwiazdy oraz przygotowały poczęstunek do którego następnie wszyscy zasiedli. Na koniec odbyło się głosowanie na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”, które dzieci wykonały w domu wraz z rodzicami w ramach konkursu przedszkolnego. Był to z pewnością pełen emocji i pozytywnych wzruszeń dzień w naszym przedszkolu.
Zobacz zdjęcia 


2016-12-16

To świąteczny czas, przyszedł do nas już” - jasełka w przedszkolu w Kobyli

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 16 grudnia w Domu Kultury w Kobyli zebrały się wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. W tym dniu odbyły się jasełka, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój zbliżających się świąt. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wierszyki i z zapałem śpiewały kolędy i pastorałki. Po zakończeniu części artystycznej złożyliśmy sobie życzenia świąteczne dzieląc się wzajemnie opłatkiem. Dla wszystkich rodziców i dzieci był przygotowany słodki poczęstunek oraz świąteczny stroik i kartka z życzeniami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom w przygotowaniu Jasełek.

  Zobacz zdjęcia


2016-12-09

 

Mikołaju, Mikołaju... na Ciebie czekamy – przedszkolaki w Kobyli witają MikołajaOkres oczekiwania na Świętego Mikołaja to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. W tym roku Mikołaj nie był sam wraz z nim przybył Aniołek oraz Diabełek. Na szczęście okazało się, że w przedszkolu są same grzeczne dzieci dlatego Mikołaj wygonił diabełka. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolacy zaśpiewały Mikołajowi piosenki ,recytowały wiersze. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Był również pełen wór zabawek Oczywiście wszystkie dzieci zapewniły Mikołaja, że są grzeczne i takie pozostaną. 

Zobacz zdjęcia 


2016-12-09

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

wszystkie dzieci na niego czekają...”

 

Przedszkolaki z Łańc witają Św. Mikołaja

 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził specjalny gość- Św. Mikołaj. Dzieci od rana przygotowywały się na jego przyjście śpiewając piosenki i wykonując laurki. A po śniadaniu założyły mikołajkowe czapki i czekały.... Gdy wreszcie przybył wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Długo oczekiwany gość opowiedział nam o trudach swej podróży a przedszkolaki zaprezentowały mu swoje umiejętności wokalno- taneczne. Następnie Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, choć aby je otrzymać dzieci musiały powiedzieć czy aby na pewno są grzeczne. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok!

Zobacz zdjęcia 


2016-12-06

Barbórka to święto obchodzone na cześć św. Barbary patronki górników. W tym dniu przypominamy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy wszystkich górników. Nasze przedszkole również jak co roku uroczyście świętowało ten dzień.

3 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy specjalnych gości. Byli nimi pan Zaczyk oraz pan Walenko, którzy w galowych mundurach opowiadali dzieciom o stroju górnika, jego pracy oraz zagrożeniach jakie czekają na górników pod ziemią. Dzieci zadawały mnóstwo pytań,na które nasi dzielni goście odpowiadali. Dzieci pięknie podziękowały panom za przybycie a w dowód uznania wykonały krótki pokaz artystyczny i wręczyły laurkę.

Zobacz zdjęcia


2016-12-01

 

Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać- wróżby andrzejkowe przedszkolaków z Łańc

30 listopada obchodzimy tradycyjne Andrzejki. W tym dniu wszyscy próbują poznać swoją przyszłość przy pomocy różnych wróżb. Także i nasze przedszkolaki postanowiły pobawić się w przewidywanie przyszłości. Dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę o Andrzejkach oglądając film na temat andrzejkowych zwyczajów. Potem odbyło się tradycyjne lanie wosku. Przeróżne woskowe kształty pozwoliły dzieciom puścić wodze wyobraźni co do ich przyszłości. Następnie przedszkolaki poznały imiona swoich przyszłych małżonków, a wróżba z butów pokazała nam który z chłopców jako pierwszy się ożeni i która dziewczynka jako pierwsza wyjdzie za mąż. Na koniec był czas na smakołyki i pracę plastyczną prezentującą andrzejkowe tradycje. Był to bardzo atrakcyjny dzień dla wszystkich przedszkolaków.  

Zobacz zdjęcia


2016-12-01

 

Pokochaj pluszowego Misia- Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Łańcach

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia! W tym szczególnym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Po przedstawieniu swoich ulubieńców był czas na wspólne zabawy z chustą animacyjną i śpiew. Dzieci miały okazję spróbować także małego co nieco, który bardzo im smakował. Pobawiliśmy się również w odgadywanie misiowych przysmaków (miodu, dżemu, nutelli, serka) oraz zagadek na temat znanych misiów. Na koniec wszystkie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną, prezentującą oczywiście... misia. Był to bardzo radosny i pełen misiowych przygód dzień dla wszystkich przedszkolaków. 

Zobacz zdjęcia


2016-11-27

 

Światowy dzień pluszowego misia w przedszkolu w Kobyli


W dniu 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień bardzo radosny dla naszych pociech. W końcu świętowali ich najlepsi pluszowi przyjaciele, towarzysze zabaw oraz powiernicy wielu sekretów.

Dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy i tańca przy piosenkach o Misiu. Każde dziecko przyniosło swojego pluszaka, któremu śpiewało kołysankę i opiekowało się nim. Kolejną atrakcją było słuchanie opowiadania dotyczącego niedźwiedzi brunatnych oraz ich trybu życia. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tekstu. Dzieci zamieniły się również w takie niedźwiadki.

Na koniec dzieci otrzymały słodki upominek.

Zobacz zdjęcia 


2016-11-24

 

Jedzie pociąg z daleka...” – wizyta kolejarza w przedszkolu w KobyliW dniu 23 listopada prawdziwy kolejarz odwiedził przedszkolaków z Kobyli. Dzieciaki dowiedziały się jak naprawdę wygląda mundur i praca konduktora. Jak z małej „maszynki” można dostać bilet na podstawie którego pojadą w świat oraz jak należy zachować się w pociągu. Poznaliśmy też wszystkie rodzaje pociągów jakimi podróżował nasz kolejarz oraz powiedział nam co stało się ze słynną kolejką „Halinką” z Raciborza. Wszyscy w tym dniu byli radośni i zadowoleni. Do zobaczenia w przyszlym roku.

 Zobacz zdjęcia


2016-11-22

Podsumowanie akcji kasztanobranie w przedszkolu w Kobyli

 

Przedszkolaki z Kobyli przez całą jesień brały udział w ogólnopolskiej akcji „Kasztanobrania”. Przedsięwzięcie miało na celu pozyskanie kasztanów w celach farmaceutycznych oraz inspirowanie wspólnych działań rodziców i dzieci.

Dzieci wraz z opiekunami zebrali duże ilości kasztanów, które następnie przynieśli do przedszkola. Przedszkole w Kobyli zebrało ich aż 1700kg. Bardzo dużo dzieci wraz z rodzicami włączyło się w akcje. Najwięcej kasztanów zebrali:

 

Kinga i Mateusz Kowol wraz z rodzicami-570 kg

Klara i Matylda Gaszka wraz z rodzicami-228 kg

Rafał Iksal wraz z rodzicami- 170kg

Emilka Węglorz wraz z rodzicami- 110 kg

Ariel Łomnicki wraz z rodzicami- 105 kg

Alan Kasperek wraz z rodzicami-96 kg

Remigiusz Wieczorek wraz z rodzicami- 85 kg

Laura Kościołek wraz z rodzicami-85 kg

Ania Michałek wraz z rodzicami-79 kg

Szymon Szwan wraz z rodzicami- 66 kg

oraz inni

Trud naszych dzieci został doceniony ponieważ każde dziecko otrzymało wspaniałą nagrodę oraz dyplom pamiątkowy.

 

Przedstawiciele firmy Pharmeko zabrali kasztany po uprzednim zważeniu. Dzieci czerpały satysfakcję z wykonanej pracy i z podziwem patrzyły na zebrane kasztany. Dziękujemy wszystkim rodzicom za czynne włączenie do akcji przedszkola.

 

Zobacz zdjęcia


2016-11-22

 

Przedszkolaki z Kobyli poznają górnika

 

8 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

Podczas wyjazdu dzieci poznały zawód górnika oraz mogły zobaczyć górniczy ubiór, dowiedziały się do czego służy węgiel i jak się go wydobywa. Następnie przedszkolaki zwiedziły mini kopalnię a tam spotkały... skarbnika. Kolejną atrakcją był posiłek – chleb ze smalcem, który same przygotowały. Nie zabrakło również części tanecznej naszego spotkania. Dzieci poznały regionalny taniec „miotlarz”, który miały okazję zatańczyć.

Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace używając tylko węgla. Wrócili do przedszkola zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Zobacz zdjęcia 


2016-11-22

 

Andrzejki z Lilu Play w Kobyli

 

21 listopada dzieci z przedszkola w Kobyli miały okazję uczestniczyć w Andrzejkowych wróżbach zorganizowanych przez animatorów z Lilu play w Raciborzu. Podczas spotkania dzieci poznały swoją przyszłość dzięki przepowiednią prawdziwych wróżek. Nie zabrakło również tańców i szaleństwa na parkiecie. Dzień był bardzo udany a dzieci z uśmiechem na ustach wróciły do przedszkola.

Zobacz zdjęcia


2016-11-11

 

Przedszkolaki z Łańc świętują Dzień Niepodległości

 

„Kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś kochał ją i Ty.”

 

11 listopada wszyscy Polacy świętują Dzień Niepodległości. Także i nasze przedszkolaki postanowiły uczcić ten szczególny dzień. 10 listopada do przedszkola przybyli specjalni goście; Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kornowacu oraz przedstawiciel rodziców w strażackim mundurze. Grupa starszaków zaprezentowała wiersze o tematyce patriotycznej przybliżając wszystkim zebranym wiedzę na temat polskich symboli narodowych. Na koniec wszyscy uroczyście odśpiewali „ Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać opowiadań, polskich legend, oraz wierszy o tematyce patriotycznej, czytanych przez zaproszonych gości. W tym szczególnym dniu nie zabrakło także pracy plastycznej prezentujących symbole narodowe. Był to bardzo atrakcyjny dzień dla naszych najmłodszych, który z pewnością dostarczył im wiele wiedzy na temat historii Polski. 

Zobacz zdjęcia 


2016-11-09

 

Przedszkolaki poznają zawód górnika

 

8 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Na miejscu miały okazję poznać szczegółowo zawód górnika. Dzieci mogły zobaczyć z bliska górniczy ubiór, poznały pracę górnika, dowiedziały się do czego służy węgiel i jak się go wydobywa, zwiedziły mini kopalnię a w kopalni spotkały... skarbnika. Następnie przedszkolaki zostały poczęstowane tradycyjnym śląskim chlebem ze smalcem. Druga część spotkania z regionalizmem odbyła się w iście muzycznym klimacie. Dzieci poznały regionalny taniec „miotlarz”, który miały okazję zatańczyć. Ponadto dzieci miały możliwość rysowania węglem, co sprawiło im wiele radości. Wycieczka dostarczyła najmłodszym wiele atrakcji. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.

 

 Zobacz zdjęcia


 2016-11-07

 

Sukces Mileny w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kubuś Puchatek i inne misie”

 

Nasze przedszkolaki chętnie biorą udział w przeróżnych konkursach i trzeba przyznać, że także często osiągają sukcesy i zdobywają nagrody. Tym razem zaszczyt spotkał Milenę Błaszczok, która zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kubuś i inne misie” w kategorii wiekowej do 6 lat. Laureatka konkursu pojechała odebrać nagrodę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. R. Kincla w Raciborzu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zobacz zdjęcia


2016-11-06

 

 

Certyfikat „Bezpiecznego Przedszkola” dla przedszkola w Łańcach

 

27 października 2016 r. odbyła się w Katowicach kolejna konferencja Bezpiecznych Przedszkoli. W warsztatach i szkoleniu uczestniczyła także przedstawicielka naszego przedszkola. Nasze przedszkole przez trzy lata realizowało program „Bezpieczne przedszkole”, a po jago zakończeniu otrzymało certyfikat „Bezpiecznego Przedszkola”.
Certyfikat jest przyznawany placówkom, które aktywnie uczestniczą przy promowaniu idei programu poprzez informowanie o realizowanych przedsięwzięciach na stronie internetowej www.bezpieczneprzedszkole.com, uczestnictwo w konkursach oraz innych akcjach związanych z programem Bezpieczne Przedszkole, promowanie idei programu w środowisku lokalnym, a także wykorzystywanie w bieżącej pracy przedszkola pomocy dydaktycznych Bezpiecznego Przedszkola.

Na tym nasze przedszkole nie kończy jednak przygody z „Bezpiecznym Przedszkolem”. W tym roku szkolnym także realizujemy program!

Zobacz zdjęcia


2016-11-01

 

Święto Dyni w przedszkolu w Kobyli

 

W czwartek 31 października w przedszkolu odbyło się Święto Dyni. Dzieci przyszły do placówki ubrane na pomarańczowo a niektóre były przebrane za dynie. W przedszkolu zrobiło się pomarańczowo, a maluchy i panie krzątały się przygotowując dekorację.

Świętowanie rozpoczęliśmy od pogadanki na temat warzywa oraz jego kształtu, koloru, smaku i wartości odżywczych. Wiele radości sprawiły przedszkolakom konkursy malowania dyniowych stworków, tańca oraz picia soku z cytryny bez skwaszenia miny. Po zakończonej zabawie dzieci poczęstowały się potwornymi ciasteczkami, które nazywały „Paluchy wiedźmy”.

Ten dzień upłynął nam w radosnym nastroju. Zabawa zakończyła się na podwórku, gdzie dzieci chętnie recytowały „Dyniowy wierszyk”.


Zobacz zdjęcia


 

2016-11-01

 

Przedszkolaki z Kobyli odwiedzają cmentarz.

W dniu 28 października tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych przedszkolaki z Kobyli odwiedziły cmentarz. Naszym celem było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy na grobach zmarłych. Nasze przedszkolaki w ciszy i z wielkim szacunkiem oddali cześć wszystkim zmarłym.

Zobacz zdjęcia


2016-11-01

 

Wyjazd do kina w Rydułtowach

 

17 października nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Centrum Kultury w Rydułtowach. W kinie czekał na dzieci ich najlepszy przyjaciel „Parauszek”. Oglądając przygody zabawnego królika dzieci poznały wiele cennych rad. Po zakończonym seansie przedszkolaki umilały drogę powrotną piosenką „Parouszka”.

Zobacz zdjęcia 


2016-10-28

 

Podsumowanie akcji „Kasztanobranie 2016”

 

W tym roku nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w akcji „Kasztanobranie”. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości kasztanów. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki bardzo chętnie zaangażowały się w akcję. Poniżej zamieszczamy listę z wynikami.

1.Kramarczyk Marzena-395kg
2.Staniczek Kacper-260kg
3.Nowak Kamil-252.5kg
4.Marek Seweryn-224kg
5.Błaszczok Milena-150kg
6.Grud Olivier-127kg
7.Kaszuba Maja-123kg
8.Paszenda Dominik-96kg

9.Szweigstil Robert-76kg

10.Mańczyk Zofia-52kg

11.Błaszczok Emilia-43kg

Pientka Marta-43kg

12.Krutak Seweryn-40kg

13.Walaszek Paweł- 29kg

Porębski Michał-29kg

14.Wojak Magda-25kg

15.Primus Amelia-23kg

16.Czyż Martyna-11.8kg

17.Skowronek Marcin- 10kg

18.Gabryś Jakub-5.5kg

19.Grzyb Filip-3.5kg

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w ogólnopolskiej akcji „Kasztanobranie!

 Zobacz zdjęcia


 2016-10-28

 

Wizyta Pani Listonosz w przedszkolu w Łańcach

 

18 października obchodzony jest „Dzień Poczty Polskiej”. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowywały się na wizytę specjalnego gościa. Z zapałem przygotowywały rysunki i gazetkę tematyczną a środę 26 października przybyła do przedszkola... Pani Listonosz. Nasz gość przybliżył dzieciom zawód listonosza, pokazał atrybuty takie jak czapka czy torba oraz wyjaśnił jaką rolę odgrywa zawód listonosza w społeczeństwie. Kto chętny mógł założyć czapkę oraz torbę. Na koniec był czas na życzenia i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ciekawy czy któryś z naszych przedszkolaków zostanie w przyszłości listonoszem.

Zobacz zdjęcia


2016-10-28

Przedszkolaki z Łańc widzami teatru.

 

24 października grupa naszych przedszkolaków udała się do Teatru Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku- Białej w ramach projektu Polsko-Czeskie spotkania z teatrem realizowanego w ramach Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli oraz ZakladniSkola a Materska Skola Opawa-Komarov. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Smok Bonawentura” - Macieja Wojtyszki w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Teatr lalek zadziwił małych widzów ogromem postaci: aktorów, marionetek, pacynek i cieni oraz dużą ilością rytmicznych, skocznych piosenek. Po spektaklu najmłodsi widzowie mogli zwiedzić teatralne kulisy oraz wcielić się w rolę aktora sterującego lalką a także obejrzeć „pracownie, w których powstają marionetki i scenografia. Była to nie lada przygoda dla naszych przedszkolaków!

Zobacz zdjęcia 

 


2016-10-27

„Ludzie listy piszą…” – wizyta Pani listonosz w przedszkolu w Kobyli

         W związku ze zbliżającym się dniem pocztowca gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Listonosz.

         Dzięki tej wizycie dzieci poznały znaczenie symboli Poczty Polskiej oraz dowiedziały się o ciekawej pracy listonosza, doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Pani Listonosz zaprezentowała dzieciom listy, kartki pocztowe jak i różnego rodzaju ulotki. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą pisania listów oraz wysyłania przesyłek.

         Wizyta pani Listonosz cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.  Dzieci uznały ten zawód za bardzo interesujący, wymagający dużego zaangażowania jak również poświęcenia. Pomimo tego kilkoro przedszkolaków stwierdziło, iż w przyszłości chce być Listonoszem. 


Zobacz zdjęcia


2016-10-27

 

Jestem sobie przedszkolaczek – dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu w Kobyli

         W dniu 14.10.2016r. w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na przedszkolaka.

         Nasze przedszkolaki zaprezentowały piękne piosenki  oraz wyrecytowały wierszyki. Dzielne zuchy, które pierwszy rok uczęszczają do naszego przedszkola w obecności swoich rodziców zostały pasowane przez Panią Dyrektor  Joannę Kolarczyk na „Wesołego przedszkolaka”.

         Cała uroczystość bardzo spodobała się wszystkim gościom naszego przedszkola, a dzieci za swój trud zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz  zdrowym i smacznym poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia 


2016-10-23

 

" I dziewczynki i chłopaki to dziś dzielne przedszkolaki"- pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu Łańcach

 

 

            W środę 19 października w naszym przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość. Tego dnia do grona naszych przedszkolaków oficjalnie dołączyli: Aleksandra Komolec, Laura Pojda, Zofia Zając, Marcin Skowronek, Maja Kaszuba, Dawid Kucznierz,  Zofia Chroboczek, Jakub Gabryś oraz Faustyna Stencel. Na początek dzieci wykazały się umiejętnościami muzyczno- ruchowymi. Potem grupa starszaków udzieliła kilku ważnych rad, mogących się przydać każdemu nowemu przedszkolakowi. Na koniec miało miejsce uroczyste pasowanie dzieci  przez  P. Dyrektor Joannę Kolarczyk. Nie zabrakło życzeń, dyplomów oraz rożków obfitości. Wszystkim nowym przedszkolakom życzymy pomyślności i wielu sukcesów.


Zobacz zdjęcia


 2016-10-17

 

Przedszkolaki z Łańc w kinie.

 

17 października nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Centrum Kultury w Rydułtowach. Tam na dzieci czekał prawdziwy seans filmowy. Gdy wszyscy wygodnie rozsiedli się w fotelach, a wszystkie światła pogasły, na dużym ekranie pojawił się bohater seansu „Parauszek”. Postać ta od razu spodobała się najmłodszym widzom toteż każdy z zachwytem oglądał przygody „Parauszka i jego przyjaciół”. Każda przygoda naszego bohatera kończyła się życiową radą, którą z pewnością warto zapamiętać. Po zakończeniu seansu dzieci wróciły do przedszkola pełne zachwytu z uśmiechami na twarzach.


Zobacz zdjęcia


2016-10-14

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Przedszkolu w Łańcach

 

14 października obchodzony jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki przygotowały z tej okazji wiele atrakcji dla pracowników przedszkola. Nie zabrakło wierszy, piosenek, życzeń i kwiatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za pamięć, życzenia i kwiaty.

 

Wychowawcy


Zobacz zdjęcia


2016-10-11

 

Dzień Chłopaka w przedszkolu w Kobyli

                           W dniu 30.09 w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień chłopaka. W tym dniu świętowały wszystkie dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczyny.  Specjalnie na tą okazję zorganizowano mini zawody tak, aby każdy mały mężczyzna mógł wykazać się swoimi umiejętnościami.  Wszystkie dziewczęta bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Następną niespodzianką były tańce oraz zabawy z chustą animacyjną na podwórku.  Nagrodą dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek.


Zobacz zdjęcia

 


2016-10-11

 

Dzień Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu w Kobyli

 

27 września dzieci z przedszkola w Kobyli świętowały „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Dzięki pięknej jesiennej aurze mogliśmy świętować również na świeżym powietrzu.

Dzień rozpoczął się od zagadek związanych z uprawą ziemniaka jak i potrawami, jakie mogą z niego powstać. Prezentowaliśmy ziemniaki w różnej formie – w łupinkach, obrane oraz potarte. Wraz z dziećmi przygotowaliśmy przepyszne placki ziemniaczane oraz frytki. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć przygotowanie tych dań od samego początku. Kolejna atrakcja czekała na dworze. W dużym ognisku przygotowaliśmy pieczone ziemniaczki, które smakowały wyśmienicie.

Uwieńczeniem wspólnej zabawy było kosztowanie przygotowanych wcześniej potraw, wykonanie ziemiankowej królowej i króla oraz wspólna zabawa przy muzyce. Wszystkie dzieci zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy przyznały, że dzień był bardzo udany.

 

Zobacz zdjęcia 


2016-10-11

 

Owocowy szał – przedszkole w Kobyli

 

&

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI