Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kobyli 44-285, ul. Główna 69, tel. 0324301170, e-mail szkola.kobyla@kornowac.pl

Osiągnięcia szkoły

 

Osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

 

lp.

Nazwa konkursu/zawodów

Osoba przygotowująca

Termin

Uczestnicy/

zdobyte miejsca

1

Międzygminny konkurs "Czytam i słucham ze zrozumieniem"

Monika Hartman

30.10.2019 r.

II miejsce

Szymon Rybiński

2

XII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

Monika Hartman

22.10.2019 r.

III miejsce

Fabian Dąbrowski

wyróżnienie

Hanna Scheithauer

3

Wojewódzki konkurs ,,Relacje Świadków Historii”

Weronika Żymełka

październik 2019

wyróżnienie

Emilia Cieślik

4

Powiatowy Konkurs "Mikrokosmos"

Anna Maciaszek

październik 2019

wyróżnienie

Maja Bauerek

Kacper Staniczek

5

Gminny Konkurs dla Samorządów Uczniowskich

Katarzyna Cieślik

7.11.2019 r.

I miejsce

Fabian Dąbrowski

II miejsce

Maciej Dąbrowski

6.

       

7.

       

8.

       

9.

       

 


--------------------------------

Osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2018/2019

lp.

Nazwa konkursu/zawodów

Osoba przygotowująca

Termin

Uczestnicy/

zdobyte miejsca

1

Międzygminny Konkurs Recytatorski

B. Lenort

K. Knura

T. Szałkowska

A. Chromik

27.02.2019 r.

I miejsce

F. Dąrowski

II miejsce

H. Scheithauer

III miejsce

L. Huptaś,

A. Łomnicki

2

Powiatowy Konkurs Recytatorski

B. Lenort

2.03.2019 r.

Wyróżnienie

H. Scheithauer

3

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”

W. Żymełka

28.03.2019 r.

II miejsce

Emilia Węglorz

III miejsce

Kacper Staniczek

wyróżnienie

Anna Michałek

4

IX Wojewódzki konkurs z języka niemieckiego „Der Deutschkenner”

W. Żymelka

3.04.2019 r.

I miejsce drużynowo

Hanna Scheithauer, Emilia Cieślik

Natalia Glenc

III miejsce

Hanna Scheithauer

5

XIV Powiatowy Konkurs Wielkanocny

W. Żymełka

5.04.2019 r.

II miejsce

B. Hałas

III miejsce

K. Staniczek

wyróżnienie

K. Staniczek

6.

Gminny Konkurs na palmę Wielkanocną

K. Cieślik

K. Knura

15.04.2019 r.

Wyróżnienie

P. Zygmund

T. Szulc

7.

Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas IV-VI szkół podstawowych pt. „FIT IN DEUTSCH”

W. Żymełka

9.05.2019 r.

II miejsce

P. Świerczek

8.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

B. Lenort

15.03.2019 r.

Wyróżnienie

E. Cieślik

H. Scheithauer

9.

Wojewódzkim Konkursie o Życiu i Twórczości Eichendorffa

 

W. Żymełka

20.05.2019 r.

II miejsce

F. Dąbrowski

III miejsce

A.Scheithauer

IV miejsce

P. Scheithauer

10

Gminny Konkurs „Zbieramy plastikowe nakrętki”

K. Cieslik

31.05.2019 r.

II miejsce

11

Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

W. Żymełka

11.06.2019 r.

III miejsce

J. Kribus

J. Pytlik

12

Wojewódzki Konkurs „I love family”

A. Maciaszek

9.09.2019 r.

Wyróżnienie

P. Świerczek

--------------------------------------

Osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

 

lp.

Nazwa konkursu/zawodów

Osoba przygotowująca

Termin

Uczestnicy/

zdobyte miejsca

1

Międzygminny Konkurs „Czytam i słucham ze zrozumieniem”

A. Chromik

31.10.2018 r.

I miejsce

Szymon Rybiński

2

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

T. Szałkowska

B. Lenort

30.10.2018 r.

III miejsce

Ariel Łomnicki

Hanna Scheithauer

3

VI Powiatowy Konkurs „ Zostań mistrzem kaligrafii”

B. Lenort

22.11.2018 r.

I miejsce

Hanna Scheithauer

4

Wojewódzki konkurs "Nakręć się na klimat! Pokaż jak chronisz środowisko!"

A. Matlanga

29.11.2018 r.

I miejsce

Szymon Cieślik

Bartosz Hałas

5

Ogólnopolski Konkurs Biedronki „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

 

B. Lenort

2.12.2018 r.

Wyróżnienie

dla klasy III

6.

Ogólnopolski konkurs Empiku „Tysiąc powodów by czytać".

A. Maciaszek

W.Żymełka

17.01.2019 r.

I miejsce

-------------------------------------------------------

Osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2017/201

 

 

 

Nazwa konkursu/zawodów

Osoba przygotowująca

Termin konkursu/zawodów

Uczestnicy i zdobyte miejsca

1

MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 

 Bożena Lenort

Katarzyna Knura

 Monika Hartman

06 marzec

  • W kategorii grupa młodsza

-  I miejsce - Hanna Scheithauer z kl. II

-  III miejce- Wiktoria Wesper z kl. III

 

  • W kategorii grupa starsza

-   I miejsce - Fabian Dąbrowski z kl. IV

     -  II miejsce- Martyna Nowak z kl. VI

2


XIX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W RACIBORZU

Bożena Lenort

14 marzec

  • I miejsce - Hanna Scheithauer z kl. II

 

3

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMAYCZNY KANGUR

Anna Klyszcz

Bożena Lenort

15 marzec

  • Wyróżnienia dla Emilii Cieślik,  Hanny Scheithauer i Karola Jendrzejczyka

4

GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PT. „FIT IN DEUTSCH”

Weronika Żymełka

23 marzec

  • ·         I miejsce-  Martyna Nowak,
  •  II miejsce-  Kinga Błaszczok

5

XIII POWIATOWY KONKURS WIELKANOCNY

 

Weronika Żymełka

Marzec

  • Wyróżnienie dla Bartosza Hałasa

6

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „DOM”

 

Weronika Żymełka

Kwiecień

  • Wyróżnienie dla Oliwiera Hajduczka i Patryka Świerczka

7

FESTIWAL POZYTYWNYCH WARTOŚCI

 

Weronika Żymełka

Kwiecień

  • Wyróżnienie dla Martyny Nowak

8

XXII REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI W GLIWICACH.

 

Bożena Lenort

Kwiecień

  • II miejsce- Hanna  Scheithauer

9.

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY I WARCABOWY W POGRZEBIENIU

 

Helena Kocjan

Kwiecień

  • II miejsce drużynowo w szachach- Karol Jendrzejczyk, Mikołaj Jendrzejczyk, Julian Szulc, Oliwier Kowacz
  • II miejsce drużynowo w warcabach- Jakub Pytlik, Szymon Degorski, Paweł Zygmund i Wiktoria Wesper 
  • II miejsce indywidualnie-  Szymon Degorski

10.

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

Helena Kocjan

Kwiecień

  • I miejsce

11.

POWIATOWY TURNIEJ W NĘDZY

Helena Kocjan

Kwiecień

  • V miejsce

12.

XIV KONKURS GWARY „NASZA ŚLĄSKO MOWA” W PSTRĄŻNEJ

Monika Hartman

Bożena Lenort

Kwiecień

  • II miejsce w kat. Scenka dla  uczniów klasy drugiej (Natalia Glenc, Paulina Karecka, Patryk Popeła, Szymon Balasiński, Jakub Olejniczak, Bartosz Wojas)
  • I miejsce w kat. Wiersz dla Fabiana Dąbrowskiego

13.


GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

Anna Klyszcz

Maj

  • II miejsce dla Martyny Nowak

14.

VIII FESTIWAL POZYTYWNYCH WARTOŚCI

 

Weronika Żymełka

Maj

  • Wyróżnienie dla Martyny Nowak
  • III miejsce- Anna Czerny
  • II MIEJSCE- Wiktoria Pawełek 

15.

 X POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ „TUKEJ PIYKNIE GODOMY” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RACIBÓRZ I STAROSTY POWIATU RACIBORSKIEGO

Monika Hartman

Maj

  • III miejsce dla Pauliny Grzyb

16.

 

 XIII WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO  „DER GLOBUS”

 

Weronika Żymełka

Maj

  • VII miejsce dla Kingi Błaszczok

17.

XI POWIATOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

 

 

Monika Hartman

Bożena Lenort

Maj

  • I miejsce dla  Hanny  Scheithauer
  • III miejsce dla Fabiana Dąbrowskiego

18.

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO PN. „SPIELEN, LERNEN, SPAß HABEN”

Weronika Żymełka

Maj

  • IV miejsce drużynowo dla  Kingi Błaszczok, Martyny Nowak i Darii Poprawka

19.

XVII OLIMPIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

 

 

Weronika Żymełka

Czerwiec

  • tytuł finalisty zdobyły dwie nasze uczennice z klasy VI: Kinga Błaszczok i Martyna Nowak

 



Osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

 

barre10xr8.gif [420x10]


 

 

 

Nazwa konkursu/zawodów

Osoba przygotowująca

Termin konkursu/zawodów

Uczestnicy i zdobyte miejsca

1

III MIEJSCE W POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

 

Katarzyna Cieślik

wrzesień

  • III miejsce drużynowo

2

KONKURS WIEDZY „MAGICZNE DRZEWO” ANDRZEJA MALESZKI.

 

Monika Hartman

październik

  • III miejsce dla Szymona Rybińskiego

3

V POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA "ZOSTAŃ MISTRZEM KALIGRAFII"

 

Bożena Lenort

październik

  • III miejsce dla Hanny Scheithauer

4

IV MIĘDZYGMINNY KONKURS „CZYTAM I SŁUCHAM ZE ZROZUMIENIEM”.

 

Monika Hartman

październik

  • II miejsce ex aequo zajęła Martyna Nowak z klasy VI i Szymon Rybiński z klasy IV
  • III miejsce zajął uczeń klasy V – Adam Scheithauer.

5

 GMINNY KONKURSIE SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

 

Katarzyna Cieślik

listopad

  • II miejsce

6

POWIATOWY KONKURS KOLĘD W JĘZYKU NIEMIECKIM

 

Weronika Żymełka

styczeń

  • I dla Szymona Degorskiego w kat. klas młodszych
  • II miejsce dla Oliwii Wieczorek w kat. klas starszych